Jump to content

Смяна на Multimedia ?


Harit0

Recommended Posts

Здравейте колеги,

извинявам се за позакъснелият пост, но имах (някой все още си ги имам) здравословни проблеми които поизместиха приоритетите.

Това беше и една от причини които ме отказаха съвсем сам да се занимавам и запазих ден и час в Авител. 

Като изпълнение от Авител - никакви забележки, всичко беше много точно във всяко едно отношение.

 

Сега към таблета, споделям първи впечатления.

Img_01.thumb.jpg.e707f7370c28263ab3c7a14de750860a.jpg

 

При подаване на контакт му отнема известно време докато стопли (с това бях на ясно), но за мен не е драма.

Доста бързо се суичва между ОЕМ/таблет менюта.

 

Img_02.thumb.jpg.7b2726003cd91c0f2aac720bd645afb5.jpg

 

Малко инфо за таблета, на долната снимка бях приятно изненадан от това, че при натискане на копчетата на централната конзола

(в случая включвам подгрев на седалката) моментално прехвърля към  ОЕМ менюто и секунди след това връща към Андроид таблета.

ОЕМ менюто между другото изглежда сякаш една идея блърнато, но може само на мен да ми се струва така. Все тая не ме дразни.

Другото хубаво нещо е че няма отрязани пиксели от менюто в краищата, в някой аналогични таблети предлагани в Али експрес

това го има като проблем.

 

Img_04.thumb.jpg.f64923428af7d37bd59c4743a38b35a8.jpg

Никакви проблеми след "перването" с мобилния, жена ми каза че звуча като на микрофон XD,

но като качество - ОК. В колата - има един малко неприятен амбиентен шум като от жужене, но се усеща при много усилен звук,

иначе - Ок. Нищо от копчетата на волана не работи с мултимедията с изключение на усилване/намаляване на звука.

 

 Img_03.thumb.jpg.a2baaeebcc36467720e7cc7c82473426.jpg

 

Така-а-аа, видео! От снимките не се придобива представа, но наистина е много добре като качество (това е някакво качено демо от Бързи и Яростни 28 част).

Това което прави впечатление е смачканият аспект, предстои да тествам с рандъм видео от флашка.

 

Img_05.thumb.jpg.b253b5590aa2fd712073a6a0b0de5a55.jpg

 

Има разни качени гаджети като се вижда. Долната снимка съм я качил заради това, че така и не можах да се свържа 

с интернет! Направих хот-спот през мобилния, но явно някъде бъркам (върти буркана до несвяст)!? Иначе има плейстор, гугъл мапс, някаква странна 

навигация ( все още не съм тествал навигацията как работи). НАЙ-ДРАЗНЕЩОТО.... когато паркирате без значение в ОЕМ/Андроид меню

при движение на зад минимизира графиката със сензорите! И не намерих оправия. Иначе се гънат и сучат едни линии в зависимост от това как е навит волана,

но без камера се сещате как изглежда. Когато дадете напред няма проблем, визуализира колата с датчиците на пълен екран, но му отнема осезаемо време да превключи!

Явно скоро ще прежаля някой друг долар за задна паркинг камера от Мустафа експрес. Това е като цяло към момента, моето заключение е, че не е като истински ретрофит

в смисъл имате таблет който замества ОЕМ оборудването с минусите си, но работи и цената е май десет пъти надолу с все инсталиране от фирма. Ако някой има въпроси (или акъл

защо не мога да се логна през таблета) ще споделя каквото мога като инфо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Относно аспекта на филмите - свали си плейър от Плей стора който не използва аспекта на екрана, а ти дава възможност да го събереш без да го разпъваш непропорционално. Повече от по-добрите плейъри имат тази опция.

 

Иди на някоя бензиностанция и опитай да се свържеш с отворения Wi-Fi. Ако не ти работи Wi-Fi модула и не можеш да му даваш Интернет от телефона става доста порязано.

 

Относно волана - би трябвало всички бутони да работят. След като работи само усилването означава че трябва да идеш във фабричните настройки и да избереш правилния CAN. Виж това клипче:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Благодаря! Ще тествам за волана, да видим какво ще стане. Този на видеото е с Андроид 10,

предполагам няма разлика в това отношение с Андроид 9?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричните настройки на тези мултимедии не са част от операционната система, а отделно приложение и обикновено има някакъв код който трябва да се вкара. Най-добре е да питаш продавача как се влиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Ок, довечера ще им пиша. Иначе тествах преди малко със смъкнати от тубата видеа и няма никаква драма с аспекта....странно.

Остава енигмата с WIFI хот спота...продължавам да не разбирам защо няма нет при положение че се свързват устройствата...виж какво показва таблета:

network_01.thumb.jpg.301433b2c96f9238c74ac0433718ed4e.jpg

 

Не мога да разбера къде бъркам или какво пропускам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че проблема е в Xiaomi-то ти. Има доста изписано в Нета за този проблем, позволява свързване но не дава Интернет.

Пробвай с отворен Wi-Fi.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Днес закачих един WIFI усилвател близо до гаража за да имам някаква видимост на домашната мрежа. 

И никаква драма, веднага се логнах в Гугъл, няма достатъчно сила за да тегля от плейстора, но поне вече знам къде е проблема.

Странното е, че сутринта пуснах хот-спот от телефона, тествах с мобилния на жена ми и нямаше проблем...браузваше се без драма.

Както и да е поне знам, че таблета си баца в това отношение, но по някаква причина не се разбират съвсем с ШауМи_то.

Открих също така някакво P Link  меню в таблета което изглежда е за някаква WiFi  свързаност между таблета  и Андроид/Ейпъл устройства.

По-късно ще го тествам за какво идва точно реч, ако не сработи отивам на хард ресет в ШауМи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да имаш рутер. Ако телефона е Андроид може да се конфигурира много лесно с MаcroDroid да отваря хотспота когато се върже за Bluetooth-a на колата и да го затваря когато се отвърже. В тази тема е описано по-подробно:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Снощи изчетох цялата тема, през бая премеждия са минали колегите с шестици.

Дано вече няма такива драми. Благодаря за приложението, много е добро! Естествено искаше 

бързо преконфигуриране (ШауМи!) Снощи като изчетох темата реших е така да пробвам един каст към Самсунг

телевизора ... и-и-ии вижда го, но в момента в който му дам да се свържат започва отново да търси устройство :steinigung:

Явно са греда в това отношение.  Вчера тествах навигацията (дефолтната, забравих името) и си е Ок, като изключим 

странните маршрути които избира. Предполагам е заради това, че няма "жива" информация за пътната обстановка.

Остава да видя как да прконфигурирам хот спота на Мяу-Мяу смартфона. Гледах видеа, четох разни постове в нета,

уж всичко го правя както трябва, а резултата е нулев за сега.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигация бих ти препоръчал Гугъл Мапс. Докато се оправиш с хотспота можеш да свалиш офлайн карти и български глас за гласовото направление. Можеш да покриеш цяла България с 2 такива офлайн карти по 200 MB. Даже и да се застъпват не е проблем:

 

Screenshot_20210312-091737_Maps.thumb.jpg.eab607ba44b0706b01bc75f24bd92e4a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Здравей, много ти благодаря за съпорта и информацията във всяка една насока която сподели!

Имаме хепи енд! :flehan::dance: Днес по обед най-накрая успях да оправя хотспота и вече всичко си е на мястото.

Смъкнах си директно Waze, сетнах го и като дефолтна навигация през настройките. Имам инсталиран  Гугъл Мапс, аз също 

съм го предпочитал винаги като офлайн навигация, въпреки малко по-големите файлове които прави. Относно хотспота

промените които направих бяха две (не се стигна до хард ресет). Първо при сетъпа на хотспота от ШауМи в Security менюто промених от

WPA2-Personal към None. Втората промяна (нещо за което жена ми се сети!) беше да изключа WiFi_я на телефона. Открих и аз някаква логика,

в това че е възможно да пуска интернет към таблета през WiFI когато е включен...не знам ще го добавя така или иначе към екшъните в макрото

на MacroDroid. Благодаря ти отново, както и на колегата fifipaldi!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че всичко е тръгнало! След като вече имаш Интернет няма спор че Waze трябва да е дефолтната навигация.

 

Иначе на моя Самсунг като включа хотспота ми казва че Wi-Fi ще се изключи, а като го изключа включва Wi-Fi автоматично. Не мога да имам и двете по едно и също време. Може би по-скъпите модели с 2 радиа го могат, но моя е от най-евтините (Samsung Galaxy A20s) и има само едно радио на 2.4 GHz.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравей колега стария ти дисплей монохромен ли беше (черно-червен ) или ТHT цветния аз съм с монохромен и незнам дали размерите на екрана са същите за да си порачъм и аз 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2023 г. at 20:58, diablo97el@gmail.com написа:

 

Здравей,

ТНТ е стария, но това не е от значение. 

 

Когато поръчваш  погледни в описанието на продукта дали е посочен твоя тип мултимедия.

Аз за всеки случай им пратих и снимки на моята мултимедия за да съм на 100% сигурен.

 

Отговориха ми бързо и всичко беше точно. 

 

Успех!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Остана да вържа задната камера на афтърмаркет мултимедията. 

Някой, който е връзвал на Q5, знае ли какъв цвят са кабелите за заден ход? Говоря за снопа кабели, който минава от тавана през 5-тата врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...