Jump to content

Стържене при палене чисто нов автомобил


Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

Сдобих се с чисто ново ауди A6 allroad.

На 20-я ден от карането и след около 800 км при палене се чува брутално стържене на нещо като електромоторче някъде от лявата страна на автомобила. Не от двигател и предница.
Стърженето се чува не винаги, но доста често, за да дразни и да е предпоставка за бъдещи проблеми.

Независимо дали е студена или карана няколко часа, при следващо палене, стърженето е там.

Колата е гаранционна. 

Влезе за 2 дни в сервиза на Порше София Запад. От там умните техници не можаха да установят какъв е проблема и заключиха, че новите автомобили били така...WTF!?

Пускам линк към кратко видео, на което се чува стърженето - https://streamable.com/qg34ve

 

Благодаря предварително за отзивите!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Нямам идея от какво може да е, но ги тормози тия негодяи в Порше Запад докато не си го оправят.

Това, че "новите автомобили били така" е тотална глупост, да не говорим, че се е появило в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писмо на хартия с описание на проблема, изпратено по пощата с обратна разписка до управителя на Порше БГ. Да ти напишат официално, че тези аудита са "така". Пак ще стигне до сервиза, но поне ще обърнат повече внимание. Аз така бях направил и ми решиха проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купил си страхотен автомобил за много пари, тормози ги да ти го оправят и само да му се радваш.

Подкрепям идеята на v140 да им пишеш официално, може и по мейла първоначално. Интересно как ще реагират в Ingolstadt, ако знаят, че рекламират новите им аудита като стържещи при палене.

 

П.П. това не е ли стартерът? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще държат колата на колегата по два дена в сервиза без никакъв резултат, кой кого тормози в случая?

 

Механиците в официалните представителства са супер некадърни диагностици. Аз бих я закарал на читав сервиз за да открият проблема и чак тогава в Ауди да смеят каквото трябва. Те само това могат.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше Запад са грамотни (повечето), обаче приемчиците са такива лайнари, че започнах да ходя в Изток.

Ако решиш да я караш пак, има на кой да звънна да ти обърнах повече внимание. Ако решиш, пиши. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенк ю на всички :)

От АУДИ Германия официално потвърдиха, че шумът не е ОК и трябва да се оправи.

Имам другата седмица час в Изток.

Безмислено е да се занимаваме в Запад.

Ще дам ъпдейт като мине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...