Jump to content

Тракане + затруднено палене


LEWLY

Recommended Posts

Здравейте, хора! Забелязал съм още от миналото лято, жегите на тая кола не ѝ понасят... Значи, зимата нямам никакви ядове - пали перфектно, тихо и без никакви шумове (наподобяващи вериги). Обаче, дойде ли лятото е някакъв ужас - само при топъл мотор се чува това тракане и прекъсне докато запали. Всичко това се случва за 2-3 секунди и след това няма проблеми, държи си постоянни обороти, всичко е точно. Та, дали проблема е някъде другаде, освен вериги и обтегачи. Те са сменяни преди 80к км. Мотора е БМК 3.0тди. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направи клип какво се случва.

Има ли записани грешки?

 

Когато е много топло, маслото се стича лесно от обтегачите и затовя повече може да тропа, но ако са на 80к и всичко е сменено, е странно да са те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще направя клип и ще пратя грешките. Отдавна ми показва:

В батери регулатор

02256 - Quiescent Current 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

Мисля си, че това е някаквя утечка и че може би е от трансмитера за блутут... Утре мога да споделя лог с всички записали грешки и ще мога да приложа видео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Battery regulator се намира в багажника, до резервната гума и близо до акумулатора. Една черна кутийка, захваната с болт към задната стена на багажника. Моя ми правеше ядове всякакви. Свалих му куплунга. Всичките пинове ръждясали и влажни, единия даже остана в куплунга - толкова разяден. В този отсек все някаква влага има. Та купих си друг battery regulator и всчко се оправи.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Явно и моя е за смяна, но възможно ли е от там да идва проблема с прекъсването при палене?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...