Jump to content

въпрос за разход АДА мотор


mart

Recommended Posts

Здравеите искам да попитам нормално ли е на газ да ми харчи 8-8.5/100 на дълго. Нещо ми се вижда ниско преди беше доста повече или просто вече е настроена добре газовата защото я сложих септември месец миналата година и скоро като ходих до пловдив трябваше много бързо да се иде до там и се наложи да я изпоръчкам малко та карах с около 160 и ми се вижда супер нисак тоя разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бензин разхода ми 6-6.5. Чак ме очудва затова питам а колата вярно на газ не набира така бързо като на бензин ама пък си въви 160 си ги поддържам без проблеми

Редактирано от mart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм отскоро с този двигател има няма 1500км го карам и като разход ми дава 8.5л/100 бензин смесено дълъг път и градско в София. Дай малко повече инфо за газовата къде я слагаха колко пари и има ли някакви проблеми с компютъра (емулатори разни ще трябват ли)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бензин разхода ми 6-6.5. Чак ме очудва затова питам а колата вярно на газ не набира така бързо като на бензин ама пък си въви 160 си ги поддържам без проблеми

Доста добър разход особено на бензин :) . Разхода на газ е според мен нормален. Моята също харчи 8-9 на 100 на дълъг път. С каква газова уредба си/имам в предвид има ли ламбда контрол или не/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи газовата е ловато автоматична смисъл палиш колата на бензин дигаш над 2000оборота и тя си минава на газ иначе има възможност само на бензин и само на газ има си бутон за това инжекциона тоест компа слага са един тъи наречения емулатор но тои представлява някво реле маи не е нещо особено и тои лъже компа че караш на бензин слагал съм я в смолян при някъв познат на чичо ми. И струваше сичко 500 лв. След като изразходих 3-4 бутилки (бутилката съм я сложил на местото на резервната гума а на резервната гума сега ще си направа един кожен калъф и в багажника тя ми е от малките само за прибиране не е голяма) и каза да ида пак да я настрои отидох и втори път първия път си помисли че ще я карам само там бо балканите и я беше отпушил да върви много 10/100 разход ми даде на дълъг път е вярно въврвеше по хубаво от колкото на бензин ама после му викам я я стисни аз не съм съзтезател викам искам нисак разход и сега ми харчи нормално 2 литра повече от колкото на бензин като цяло съм много доволен.

ПОЗДРАВИ И УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добър разход особено на бензин :) . Разхода на газ е според мен нормален. Моята също харчи 8-9 на 100 на дълъг път. С каква газова уредба си/имам в предвид има ли ламбда контрол или не/.

Дали има ламбда контрол или не незнам чак толкова не съм го разпитвал човека а и тогава нямаше как че имаше час в които трябваше да съм там аз закъснях с около 2 часа обадих му се че ще закъснея тои вика няма проблем после стана късно аз го оставих да работи да не му преча отидох да разгледам Смолян и после отидох и тои тамън свършваше отне му 5 часа да направи сичко сичките симулатори и глупости тои си ги слага и така.Накрая вика отиди сипи малко газ викам колко вика 10 лева викам ОК сипах 10 лева отидох настрои я вика много хубаво работи след 3-4 ботилки като изхарчиш ела пак да я настроим вика щото сега докато омекнат вика гумите на изпарителя ще имаш ядове малко ама после вика никви проблеми и беше прав сичко ОК след 3-4 бутилки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите искам да попитам нормално ли е на газ да ми харчи 8-8.5/100 на дълго. Нещо ми се вижда ниско преди беше доста повече или просто вече е настроена добре газовата защото я сложих септември месец миналата година и скоро като ходих до пловдив трябваше много бързо да се иде до там и се наложи да я изпоръчкам малко та карах с около 160 и ми се вижда супер нисак тоя разход.

мойта харчи около7.5 смесено бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимата и аз стигнах до толкова 13-14-15/100 градско зависи в от задрастванията иначе сега ми е доста по малко градкосто от тогава и комшията има такова ауди същото същия мотор и го питах един ден колко харчи неговото на газ вика 14-15 градко хвана някое задрастване и така става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите искам да попитам нормално ли е на газ да ми харчи 8-8.5/100 на дълго. Нещо ми се вижда ниско преди беше доста повече или просто вече е настроена добре газовата защото я сложих септември месец миналата година и скоро като ходих до пловдив трябваше много бързо да се иде до там и се наложи да я изпоръчкам малко та карах с около 160 и ми се вижда супер нисак тоя разход.

здрасти и от мен еми трябва да да се радваш щом ти дава такъв разход на газ супер аз лично карам на бензин и ми гори към 8 извънградско цената на газовото ми се вижда ниска на мен в Бургас ми искаха 700 лв но различни градове нормално.Да си я караш със здраве ще ти кажа само че за 2 години тази количка не ми е направила никакъв проблем дано да е така и за напред но все пак говорим за АУДИИИИИИИ. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти и от мен еми трябва да да се радваш щом ти дава такъв разход на газ супер аз лично карам на бензин и ми гори към 8 извънградско цената на газовото ми се вижда ниска на мен в Бургас ми искаха 700 лв но различни градове нормално.Да си я караш със здраве ще ти кажа само че за 2 години тази количка не ми е направила никакъв проблем дано да е така и за напред но все пак говорим за АУДИИИИИИИ. :bia:

Здравеи попринцип отностно двигателя и аз нямам никакъв проблем в началото само ми хвърляше масло от капака на клапаните и смених оплатнението с него викам на маистора я ми смени и гумичките на клапаните и сега никакви проблеми двигателя работи тихо и много добре.Но си имам проблеми още от както я зех с предната ходова част дадох я на един които уж много ми го хвалиха маистор и му каах сменяи сичко отпред не ми спестяваи пари зема ми 500 лева колата точно един месец не тропаше тои не беше сменил сичко и това което беше направил не беше как трябва и колата в момента пак тропа и чака да доидат пари за нея за да може пак да почна лека по лека да я оправям и сигурно до края на месеца ще оправа почти сичко по нея защото ще се патува за дълго време извън софия и трябва да е читава.Поздрави на сички иначе колицата много върви тоя мотор само да набере зор му е да набере иначе върви яко.

ПОЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...