Jump to content

Смяна агренажен ремък


Sasko

Recommended Posts

Привет на всички!

От година съм совственик на Ауди A6 2.5TDI AEL.Поразрових се с търсачката, но не можах да намеря конкретен отговор на въпроса: На колко хиляди километъра трябва да сменя агренажния ремък?

Искам още да ви попитам за марките и цените на частите?И последно трябва ли да сменям водна помпа и термостат не помня да съм ги сменял предния път?

Предварително ви благодаря! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги сменяш в Порше(оторизирания сервиз на Ауди),ще ти струва всичко 1800 лв с вкл.помпа 4 ремъка и седем ролки(ако имаш нещо дребно за оправяне,извън ремонта,като счупени щипки по кората,скоби и др.ще ти ги подменят без да те питат и ще си ги платиш разбира се) дават ти писмена гаранция за 2 г.или 120х.км

При някой от клубните майстори 900-1200 лв за същата работа,е може някоя щипка да ти липсва ама....

иначе Жоро дава устна гаранция 100х.км.Там записва в една тетратка какво е правил......но сам си решаваш.

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

Колега, първа чети обозначението на мотора - това е петак, а не шестак от новите и цифрата е значително по-малка от твоята също за 120 хил. км и водната помпа може да не се сменя според преценка. :bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първа чети обозначението на мотора - това е петак, а не шестак от новите и цифрата е значително по-малка от твоята също за 120 хил. км и водната помпа може да не се сменя според преценка. :bia::bia:

КОКО забравяш номер 046 903 133 С изравнява финансите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОКО забравяш номер 046 903 133 С изравнява финансите

Ивчо, чак сега ти забелязвам поста и да те питам това какво е, да не се ровя в ЕТКА. :dance::dance:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оптегач на пистовия ремък 550 лв.

Не винаги минава само с ролка ;)

Тука си напълно прав и аз съм пищял от него (май 370 лв и то ми го купи фирма с отстъпка в Юнитрейд, а за А6-С4 е по-скъп). Обаче честно казано не го калкулирах, защото неговата смяна не върви заедно с ангренажния ремък. :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази гад, обтегачът, наистина е 500 лева. Но смяната му не е обвързана със смяната на пистовия ремък. Ако изпищи лагерът, се сменя само той, с ролката барабар. Има я оригинална от Шкода, и не е много скъпа. Иначе на агренажния и задния ремък по каталог им дават 120 000 км., но повече от 100 х. не е препоръчително. Отпред е само една ролка-обтегач, а отзад-2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...