Jump to content

Как се разглобява спирачната помпа?


viper82

Recommended Posts

Привет на всички колеги.Въпросчето ми е следното: каква е процедурата по разглобяването на спирачната помпа,за да и се сменят гумичките на буталцето.Има ли нещо по особенно което трябва да се спазва при демонтажа и монтажа на помпата и серво усилвателя.Също как се сваля от серво-усилвателя.Днеска един колега ми каза,че май била капсолована и трябвало нова да си търся-има ли такова нещо?И ако и се сменят гумичките някой колега от Пловдив да каже от къде да си купя,че в цял град няма.Колата ми е 92 лето с АБС.Благодаря ви предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата се разглобява и гумичките се сменят -има ремонтен комплект! Това не е проблем, но ако не си правил нещо подобно не се захващай по добре! Има си тънкост, а става въпрос все пак за спирачки! Моето лично мнение е обаче, че тези ремонтни комплекти са пълна измама - комплекта струва около 15 лева, но качеството е под съмнение! не знам колко ще издържи! Аз лично бих сменил цялата помпа - цената е около 180 лева! Освен това понякога дори и ремонтния комплект не оправя нещата, ако буталцата в помпата са износени! Трябва да я види специалист! Успех ти желая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова Viper това е най добрия вариант.Не рискувай с тези ремонтни комплекти, поне аз така мисля.Относно цената има я и по-евтина около 70лв. но незнам като производител и качество как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази Тема , но за съжаление си от Пловдив.

Значи абсолютно всички теми изчетох по този въпрос.Утре ще сменя цялата спирачна течност и ако и тогава не се оправят нещата,ще я ремонтирам.Интересното е,че някой пишат,че ако не си правил такова нещо по добре на майстор.Не виждам какво толкова завъртяно има в пустата помпа,че да не може човек сам да си и смени гумичките.Между другото някой може ли да ми обясни как се разглобяват спирачните апарати ако буталото е клеясало на дисковите спирачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото някой може ли да ми обясни как се разглобяват спирачните апарати ако буталото е клеясало на дисковите спирачки.

Мноо лесно, свали накладките и напомпай 2 пъти педала на спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо лесно, свали накладките и напомпай 2 пъти педала на спирачката.

и като изскочат цилиндърчетата какво ще стане ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за предно дискови спирачки, няма проблем! Но за задни доскови - специален инструмент е нужен и по специфичен начин се връща буталото! Иначе - нов спирачен апарат! Става една...не е за описване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Здравейте :)
 Днес свалих спирачната помпа (Audi B4), но не знам как да я разглобя. Искам да проверя в какво състояние са гумичките.
Може ли да споделите как става ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята след 24 години експлоатация се предаде миналата година и я смених с някаква нова за 80 лв. - добре спира. На новата обаче имаше още две дупки с резба които след монтажа остават отворени - завиваш две обезвъздушителки на местата и си ти.

 

Два вида мисля са помпите за тези коли и се различават по диаметъра на буталото.

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори :)

 

 

Два вида мисля са помпите за тези коли и се различават по диаметъра на буталото.

Днес проверих и ми казаха, че са 2 модела (56лв.не знам колко са качествени) и трябва да я занеса на място да сравнят в магазина, :)
Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а какви са ви признаците на развалена помпа? Аз смених всичко по спирачната система проблема си остана.. При нормално натискане педала на спирачката, потъва до крайно положение и колата не спира. Когато го натисна рязко, колата забива муцуна буквално. Явно не прави налягане според мен. Малко кофти се кара така.. И аз ще я сменам тези дни.

Редактирано от youtube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменай помпата - износено ти е бугалото.

 

 

 

Днес проверих и ми казаха, че са 2 модела (56лв.не знам колко са качествени) и трябва да я занеса на място да сравнят в магазина, :)
Поздрави :)

На самата помпа им число с размера на буталото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги а какви са ви признаците на развалена помпа? Аз смених всичко по спирачната система проблема си остана.. При нормално натискане педала на спирачката, потъва до крайно положение и колата не спира. Когато го натисна рязко, колата забива муцуна буквално. Явно не прави налягане според мен. Малко кофти се кара така.. И аз ще я сменам тези дни.

Преди да я сменя, имах точно същите проблеми :) Трябва да я смениш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...