Jump to content

Дръжка за задна врата Avant


head_up

Recommended Posts

Както виждам по теми във форума - не съм единствен с тоя проблем. Вчера хващам дръжката да отворя багажника и... ми остана в ръката.

Счупено е дясното рамо на дръжката. Отчепих кората от вътре, набарах палеца и воала - багажника се отвори, респективно изпада един валяк и парчето.

Зор, мога да се вра в багажника и да го отварям при нужда, ама не е функционално!

Вариант с въженце за палеца не е удачен, то все едно да поканя всеки минувач да си избере нещо от колата.

До колкото виждам материала е някакъв ЦАМ, силно ме съмнява да намеря човек да го завари.

И тъй като е счупено в най-тънката си част - не знам колко би се получило с описаните в други теми методи - разпробиване и лепене. То само лепене не вярвам и да издържи без щифт вътре. Оставям го за последна надежда.

За момента търся да закупя и втора ръка такова нещо, но уви за сега не попадам на здрава дръжка, защо ли...

След като проблема е толкова обичаен за тия коли - някой да има идея за афтърмаркет такъв детайл? Или предложения как да заходя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донора за климатика беше със счупена задна дръжка и човека го дърпаше с една "връзчица"...По-точно с коаксиален кабел. Ама някой път с такава сила, че аз определено не бих могъл да го отворя. Пък и всеки като ме види как опъвам ласото да отварям задната врата определено ще ме помисли за луд да се занимавам с тая кола. Но ми каза, че мислил да го направи да се отваря с копче на багажника. Ама дали става... :eusa_think: Като го питах - вече не помни какъв бил механизъма, това беше преди около 5 години. Аз нали взех колата за донор - вратите и капаците ми седят за резерва.

 

Веднъж карах зад VW Passat седан от 1990-1991 г с някакво копче отзад. Ама как става, кой може да го направи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрическа машинка за заключване от Илиенци струва 5лв., бутон,телено въженце около 30см. да се върже от машинката до ключалката и кабел до багажника за захранване.Аз си направих моята с дистанционно .Може и само въженце да виси от вън , като се закачва на ключалката да работи при дърпане само когато е отключена колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jiko58, мобеш ли да обясниш къде се закача въженцето? Без да свалям ключалката направих тоя номер, като вързах въженцето към големия палец в центъра, ама така се отваря и на заключена врата, логично. А да се закача към лостпето, да надвия пружината - това изисква мнооого сериозно усилие, не ми се получава.

20230804_124915.jpg

20230804_124834.jpg

Редактирано от head_up
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...