Jump to content

Проблем с s-tronik АУДИ А6 2015 г.


te469

Recommended Posts

Здравейте, моля ви да ми помогнете със съвет.

Описвам подробно проблема ми.

Имам Ауди А6,2015 г.218 к.с.куатро.

Светна ми грешка Р174000, температурен датчик в скоростната кутия.Без никакви други симптоми.Отивам при майстора и той ми го сменя и доливаме ново масло.Всичко казва ,че е сменено комплект и с оригинални части.

Вземам си колата и всичко е ок.Минавам около 450 км. и се появява ритане на кутията от 2-ра на 1-ва.Дори от "Р",като се включва на "D",пак рита.

Оставих колата на същия майстор и той ми казва ,че имало някъкъв луфт в единия лъч,който преди това го е нямало.Това виждал без да сваля кутията.

Преди това ми обясняваше за някякви ъпдейти на кутията ,че уж са направени ,но не се е оправил проблема.

Влезнах в някакъв филм.И незнам какво да си мисля.

Моля ви кажете ми мнение.

Предварително ви Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам в кой сервиз си ходил, но най-добре е да отидеш при майстор, който наистина разбира от тези кутии. Препоръчвам ти D Bros, S Car, Джемини и евентуално Порше Запад.

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза е в Димитровград.

Работят заедно с един от най реномираните сервизи за автоматични кутии в Пазарджик.

И аз подлагам на съмнение компететноста им ,но може и така да направя.

Надявам се някой да е имал подобен проблем и да сподели.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е интересно да видя развръзката, макар че аз съм с друга кутия и обиколих 4 сервиза в които ми казаха че това било нормално.....ама знам ли.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава луфт в единия "лъч" Обикновено тази кутия рита когато съединителите са за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се изрази майстора.И аз незнам.

Колата е на 90 000 км.реални.

Днес щял да проверява за спукан сигмент и незнам още какво си.И тогава да реши да сваля кутията.

Затова пиша тук защото от една смяна на датчик на темп.и без никакви симтоми на кутията се стигна до тук😡

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Касетата" предполагам е съединителя ? Ако е износен, купи си цял нов ... не сменяйте само фрикционите, че има износване и в кошниците, където лягат фрикционите, а и не се настройват лесно луфтовете и ще рита пак след смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, te469 написа:

майстора ми каза, че касетата имала луфт който нетрябвало да има.И сега се чудя,какво да правя

бягай далеч от тоя майстор, доста кутии С троник съм направил. И мога да гарантирам че при смяна на маслото в кутията , съединителя изкарва спокойно 300 хиляди километра, ако не си състезател, фрикционите вътре в него също се сменят при определени условия и няма проблем !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/5/2023 at 8:40 AM, te469 said:

Светна ми грешка Р174000, температурен датчик в скоростната кутия.Без никакви други симптоми.

Миналата година и аз имах същия проблем с моята кутия ,температурния сензор окъсяваше като стигне 68 градуса температурата на маслото в кутията , поръчах си ремонтен комплект със платки и соленоиди и всичко , сменими го 1 момче което работи в ауди и след 6 си бачка на часно , сменихме всички масла/на съединители , кутия , раздатка и спортен диф / филтри на кутията и никакви проблеми . Иначе като загрее кутията светваше , но ми пише че мога да продължа да карам :) нито е ритала преди и след . Ама на 90к км да има такива драми не е нормално  :( моята  сега на 164к км , частите от Райно от форума си ги поръчах и всичко е 6 :) Дано се открие проблема , че аман от майстори :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, sers написа:

бягай далеч от тоя майстор, доста кутии С троник съм направил. И мога да гарантирам че при смяна на маслото в кутията , съединителя изкарва спокойно 300 хиляди километра, ако не си състезател, фрикционите вътре в него също се сменят при определени условия и няма проблем !

Агресивно карам,използвам доста често "

sport"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава няма да стигнеш до 300 без ремонт :D

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след умуване на майстора и консултации колата я направиха.Майстора беше лаконичен, след смяната на маслото се е появил този проблем,защото маслото било по тънко.Мозака на кутята се нуждаел от ремонт.😀

Не исках повече да разпитвам, за да не ме гъбаркат повече.Този луфт в касетата/съединителите/,можел след време да създаде проблем.

2200 лв.ми струваше ремонта😬

Вече колко ще издържи , божа работа.

Благодаря на всички които се изказахте по темата.

Преди 20 часа, vle4ugoto написа:

Миналата година и аз имах същия проблем с моята кутия ,температурния сензор окъсяваше като стигне 68 градуса температурата на маслото в кутията , поръчах си ремонтен комплект със платки и соленоиди и всичко , сменими го 1 момче което работи в ауди и след 6 си бачка на часно , сменихме всички масла/на съединители , кутия , раздатка и спортен диф / филтри на кутията и никакви проблеми . Иначе като загрее кутията светваше , но ми пише че мога да продължа да карам :) нито е ритала преди и след . Ама на 90к км да има такива драми не е нормално  :( моята  сега на 164к км , частите от Райно от форума си ги поръчах и всичко е 6 :) Дано се открие проблема , че аман от майстори :( 

абсолютно си прав.......аман от майстори🙁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрахме за 2200 какво точно си сменил ? и как ти реши проблема втория път ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтен комплект за мехатроника.

Цитирам майстора:след смяната на маслото,което било тънко се е получило нещо в мозъка и той го бил оправил.

Първия път ми взе 1500 лв.

Втория път още 700 лв.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...