Jump to content

Засилване A6 C7 3.0tdi 245hp


freddy-a4

Recommended Posts

Здравейте колеги като фен на бензина от вече близо 10г карам само бензинови турбо мотори и незнайно защо минах от другата страна на моста и си купих турбо дизел 3.0tdi 245коня комби А6ца но конете ми идват в малко и искам да я засиля малко..

Казаха ми че с чип вадили около 300 коня но ми се иска да вдигна с още 50тина 🤗 кажете какво се бута при тези дизели?

За сега мисля хибридна турбина

Дпф и катализатор да се премахнат и на тяхното място даунпайп.

Крайните гърнета също ще се свалят и на тяхно място мисля да сложа 2 гърнета Magnaflow и съм до тук.

-Ще има ли нужда от челен по голям кулер? 

-Ще има ли нужда от по голяма помпа ?(мойта дори не я знам ква е)

-Дюзите ще смогват ли?

Общо взето какво трябва да се направи за да изкарам прилични коне?

БЛАГОДАРЯ.

Бензин до живот тук всичко било сложно

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, освен изброените от теб неща, ще трябва да смениш скоростната кутия със ZF 8 степенен автоматик. В момента най-вероятно си с S-tronik, 7 степенен. Тези кутии не издържат мощности над 300 КС и въртящи моменти над 650-700 Nm. Турбото също ще трябва да смениш, както и спирачните дискове.

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дадеш 500-600 лева за да я засилиш с 20% си заслужава, но след това да дадеш още 5 хил. за да я засилиш с още 17% - не мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

245 коня му идвали малко. На състезание ли ще ходиш? Прави един хубав ремап или си вземи S6.

 

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз също карах 3.0 тди във версията му от 245 коня и потвърждавам, че тези коне се усещат само на хартия. Колата беше в перфектно техническо състояние, но въпреки това ми идваше тромава, особено с четирима души на извънградско. За мен битурбо дизелът с 313 коня е перфектен за тази кола, ако се държи на дизел. За бензина - 3.0 ТФСИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...