Jump to content

USB Flash


D.Stoykov

Recommended Posts

Колеги, някой запознат ли е каква флаш памет поддържа USB 1, на челния панел в Ауди А4 Б9 за mp3 файлове.

Прегледах упътването и никъде не видях да има посочени формати или ограничения в обема, но ето моите мъки и дерзания до този момент без резултат.

Харесах си една супер малка флашка, която стои много елегантно и дори не се забелязва, без да стърчи от таблото:

https://plasico.bg/usb-flash-pamet-sandisk-ultra-fit-64gb-usb-31-cherna-sdcz430-064g-g46-74350.html

Взех си 64 ГБ и на нея изтеглих и копирах последният ъпдейт за навигацията. Всичко мина гладко и без проблем си я прочете и инсталира ъпдейта.

След това обаче, за да не чакам бавното изтриване на ъпдейта, който е близо 30 ГБ, направо я форматирах с бърз формат. Сложих mp3 в нея и резултата е: Неподдържан формат! Опитах FAT32, exFAT, NTFS - резултата е същия! Не я чете! mp3 ги слагам в папки, без папки - пак същото.

Слагам друга флашка 32 ГБ в NTFS формат - чете я без проблем. Та въпроса ми е дали защото флашката е стандарт USB 3.2 или защото е 64 ГБ не я чете?

Другата мисля че е стандарт USB 2.0, но не съм сигурен защото не пише на нея. Купувана е преди 7-8 год. и затова смятам, че е 2.0

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 2018-а година аз имам това, но до сега не съм слагал карта с памет или флашка с музика - слушам музика от стриймове основно.

 

image.thumb.png.08ef8b56390b867090ed7e4011a66b07.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това има в упътването:

image.thumb.png.a9070be6e3d2f382cc2d1e1a4234e6f8.png

Да, не виждам ограничения в обема. Вероятно типа USB 3.2 на моята не е ОК. Преди малко пробвах с друга, която е USB 3.0 и тръгна без проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо съм Х. Днес взех флашка USB 2.0, 32 GB и отново ми изписа че не може да плейва медия от този носител. Наистина не разбирам къде е проблема?! Искам да използвам компактна флашка, която не стърчи и пречи, но SanDisk, както и Verbatim не тръгнаха :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямате ли слот за SD карта в жабката? Така е най-прибрано и не пречи изобщо.

Редактирано от Airfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, че ъпдейта за навигацията си го прочете и всичко мина от същата флашка. Очевидно само медия плейъра има претенции, но не разбирам какви точно. Вчера от друга флашка стандарт 3.0 32 ГБ тръгнаха mp4 с видео без проблем?! От тази mp3 не иска да свири...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия Сан Диск, който ми остана от предишната кола и не съм го ползвал няколко години, от както съм с тази. Ще пробвам да видя при мен какво е положението и ще пиша довечера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен работи без проблем. Форматирана е с FAT32 файлова система под Линукс. Музиката е разделена по директории с автори и албуми. Само да уточня - моята кола е произведена Юли 2018.

Редактирано от Airfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, продължавам с опитите. Вече имам 4 флашки, две от тях, които не искам да използвам работят, другите две, които искам, защото са компактни (sandisk и verbatim) не тръгват все още. Загадка! Моята е произведена в средата на 2019 г. с тъч дисплей. Не знам има ли значение. Би трябвало да четат едни и същи формати. Утре ще опитам да я форматирам на друга ОС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е от средата на 2021 и няма проблем с възпроизвеждането. Опитах с няколко флашки едната беше Tape C и я включих в подлакътника и тръгна също. Скоро търсих решение по форумите как да подкарам Android auto чрез Wi-fi , а не с кабела и се оказа , че с ъпдейт на MMI до последна версия много от софтуерните проблеми се решават. Защо не опиташ и ти да ъпдейтнеш до последна версия в оторизиран сервиз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е добра идея. Ще отида да питам каква версия има и срещу колко финикийски знаци ще ми ъпдейтнат MMI

Това са текущите версии които виждам на дисплея:

 

IMG_5274.jpg

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от 2019г ти е MMI , а картата на навигацията е от 06.2022 г което е странно. Би трябвало картата на навигацията да се ъпдейтва сама или поне моята го прави и то нощем когато колата е в покой. Просто сутрин когато се кача в колата ми изписва съобщение , че е ъптейтната картата. Тъй , че и на навигацията може да направиш ъпдейт ако я ползваш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията и направих ъпдейт, но това е единствената уж последна версия, която ми дава да изтегля от акаунта в my.audi

В колата има LTE support и e-sim която обаче е някаква немска и тук в БГ мисля, че не и е добър интернета. Не съм убеден, но може това да е причината да не се ъпдейтва сама, а е възможно това да е допълнителна платена услуга. За да тръгне CarPlay също ми иска да платя абонамент :(, чудя се дали не може да се излъже нещо, че е платен завинаги :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да пуснеш едно запитване към Das Auto за проблема ти и могат ли да го фиксират с ъпдейт на MMI. Аз съм в Англия и CarPlay си ми върви свободно без абонамент. Единствено се плаща за да ми излиза 3D map и това е . И аз съм с e-sim която е на Cubictelecom и при регистрацията в сайта им може да си платиш пакети мобилен интернет за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абонамента то за CarPlay вероятно е платен завинаги или за първите 3 години е в цената, ако ти е нова колата :)

Аз също съм с тази карта през Cubictelecom , но няма интернет (явно е изтекъл абонамента). Въпреки това колата се свързва с приложението и дава локация, но вътре WiFi мрежата няма нет. Ще трябва да си направя абонамент, но когато вляза на тези услуги от акаунта си в my.audi - подканва ме да прехвърля информацията за колата към месния дилър и вади надпис че искам да напусна AUDI AG и да се насоча другаде, което ме стряска и отказва да продължа. В БГ нямат интернет магазин за тези услуги и за да платиш и ползваш такива трябва да избереш някоя друга страна н.п Гърция или Германия ....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих регистрация в Cubictelecom и след като сложих VIN на колата, каза че имам безплатен абонамент 3 GB. За сега го оставям така, защото не мисля че ще ползвам WiFi в колата. Имам си на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес включвам отново едната флашка, която поне три пъти бях пробвал без успех - и тръгнаха mp3 и pm4! Чудо, не знам какво се случва вече, но усилено се интересувам от ъпдейт на мултимедията и SW. Ще разпитам как и къде може да се направи това, че в Ауди май не искат да ъпдейтват без причина извън гаранция. За жалост аз съм минал километрите на гаранционния пробег и вече съм извън гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако им кажеш, че искаш ъпдейт на твоя отговорност (и срещу заплащане) няма да те върнат ... просто  не ъпдейтват по гаранция без да има проблем, защото след това като се появи нов - те биха били отговорни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами днес ги питах, казаха че не правят ъпдейти. Щом нищо не ми свети по таблото - да пляскам и да се радвам :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги карал да ми ъпдейтват модули по колата, подписва се една декларация за носене на отговорност и ти взимат едни пари ... не знам защо са ти отказали :)

Освен това можеш да им кажеш, че не ти чете от всеки път поддържана медия през USB

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш и при @ShadowM. На моите приятели и на мен до момента винаги е намирал начин да помогне. Доволен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, D.Stoykov said:

Ами днес ги питах, казаха че не правят ъпдейти. Щом нищо не ми свети по таблото - да пляскам и да се радвам :)

 

Звънни на DasAuto и ги питай тях. Ня мисля , че ще те върнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, BECKO написа:

Освен това можеш да им кажеш, че не ти чете от всеки път поддържана медия през USB

Казах им, че не чете флашка в FAT32 формат - да съм гледал в инструкцията .... дали е правилната. Казах, че на други чете дори по големи от 64 GB, а моята е 32 GB. 

Отговора беше, че 32 GB е максималния обем и те така. 

Преди 3 часа, Airfan написа:

Може да пробваш и при @ShadowM. На моите приятели и на мен до момента винаги е намирал начин да помогне. Доволен съм.

Да, писах му! Проблема е че не съм от София, но не пречи да се уговорим когато имам път на там да свършим работа. Когато някой не иска да си вземе двата лева и да свърши работа - намираш друг, който няма против това ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Всъщност проблема с флашката се реши, не знам как и какво помогна, но по малката от двете 32 ГБ я форматирах още веднъж FAT32 и като я включих просто тръгна :)

И предните опити бяха същите, но без резултат. По голямата 64 ГБ не тръгва, въпреки, че има колеги които споделят че ползват с такъв размер. Не ми е важно вече, всички mp3 които исках да кача се събират предостатъчно и на 32 ГБ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...