Jump to content

Audi Smartphone Interface - wireless


D.Stoykov

Recommended Posts

Не намерих подобна тема в раздела Б9 и отварям такава. От известно време се боря със безжично свързване на Car Play и все не успявам. В акаунта my.audi съм си платил абонамент за 1 месец за Audi Smartphone Interface и все още е активен! Когато вляза в акаунта обаче постоянно ми излизат съобщения, че е изтекъл, както и за удължената гаранция и audi connect. Избирам поднови и ми зарежда услугите, като и двете са активни. Само тази за навигацията не съм плащал, защото не я ползвам и не ми се струват оправдани допълнителните екстри, които пише че ще получа. Започва да ме дразни това постоянно изписване на грешка в началото. Прилагам снимки на екрана.

По интересно за мен е обаче безжичното свързване с Car Play. Следвам всички стъпки, като изтрих няколко пъти сдвояването чрез Bluetooth с телефона (забрави това устройство), намирам колата отново и разрешавам всичко включително ме пита и за Car Play, разрешавам. Същото правя и с WiFi, изтрих и свързах отново. Няма резултат! 

От MMI влизам в налични връзки. Телефона е свързан, Bluetooth медия плейър също. Smartfon interface не е и след като го избера - нова връзка. Няколко пъти намери телефона ми, но не се свърза с него. Ако съм включвал телефона с кабел и се е появила връзка Car Play, когато я избера пише че създава Bluetooth връзка и някой път казва, че е неуспешна, друг път казва, че не може да се свърже и т.н. Явно нещо не правя както трябва. Опитах също да НЕ свързвам телефона само а направо да направя Car Play връзка и пак не се получи. Странно че ме пита веднъж дали да направи multiplay връзка чрез Blurtooth и избрах ДА, но не се получи.

Ако някой има опит и ползва безжична връзка  с Car Play да сподели. 

Audi connect.JPG

Error.JPG

Infotainment.JPG

Nav.JPG

Изтекли услуги.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази екстра мисля работи по wifi реално, а по Bluetooth само разменя креденшъли за връзка. Така че насочи се в тази посока и мисля, че официално или не се поддържа или от определена версия на софтуера нагоре. По американските форуми съм чел теми по въпроса, но тъй като използвам Андроид не съм задълбавал в тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MMI Mib3 High (MHI3) би трябвало да има?!

Края на 2019 г. Предлага да се свърже, но не успява с блутуд свързване. В същото време е свързан с wifi. 

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Края на 2019 значи не ти е фейслифт колата, няма вграден wireless CarPlay… само с кабел

Трябва да си купиш допълнително устройство, което се включва на USB-то и “симулира” кабелната връзка - моята кола е 2018-та г. и ползвам такъв емулатор от както излязоха като опция (3-4 години).

А можеш да звъннеш в Ауди и да питаш, но съм 99% сигурен че в пре-фейслифт Б9 няма wireless CarPlay. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi phone box, audi connect. Друго не намирам в описанието, но и не знам какво трябва да пише. ОБД11 казва, че функцията безжичен car play е ON!

IMG_5318.png

IMG_5317.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си с MMI Mib3 и принципно трябва да поддържа Wi-fi CarPlay както и Android auto. Според мен си с по старата версия от 2019 на MMI и там тези функции бяха недостъпни. Моята кола е от 2021 края и поддържаше само CarPlay безжично но не и Android auto. След няколко ходенки при местния ми дилъра и настояване направиха ъпдейт до последна версия и сега поддържа и двете без проблем.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Version software MMI  35.12.2151  , а преди бях с 35.12.2110 версия 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tipp Ееее, тя тази е 2021 година, там няма как да нямаш безжичен Car Play. Моята е 3283 и мисля че това е последната, която се поддържа за нея. Но въпреки това трябва да поддържа и като имам време ще си поиграя малко и ще направя всички стъпки отначало. Явно нещо пропускам или има някоя дреболия, защото на няколко пъти намира телефона безжично в Car Play, но не се свързва. 

Повече ме вълнува въпроса как да прескоча абонаментите в my.audi за тези услуги, че хем са ОК, хем като ги събереш всичките става неприемлива такса :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BECKO "Края на 2019 значи не ти е фейслифт колата, няма вграден wireless CarPlay… само с кабел. А можеш да звъннеш в Ауди и да питаш, но съм 99% сигурен че в пре-фейслифт Б9 няма wireless CarPlay"

Ако в края на седмицата, когато имам време не успея да се справя, другата седмица ще отида до Порше. Там винаги нещата са сложни с много обяснения и накрая без резултат, затова ще пробвам първо сам.

Малко съм объркан  "пре-фейслифт за този 2018+ ли става дума? Повече от 10 месеца си търсих Б9 и тъкмо мислех, че добре съм опознал моделите :)

Ето ги според аутодата:

А4 Б9 - 2015 г. - 2018 г.

А4 Б9 фейслифт 2018 - вероятно наречен пре фейслифт

А4 Б9 фейслифт 2019 - до сега

Моята е третия вид, но е Edition One (с малко повече благини + S Line) и това ме кара да се надявам че има безжичен Car Play, просто аз не успявам да го пусна все още. Така че всяко мнение или нещо което сте направили по въпроса ще ми е от полза :) Когато успея - ще споделя с Вас за да е по лесно и на други. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, D.Stoykov said:

@Tipp Ееее, тя тази е 2021 година, там няма как да нямаш безжичен Car Play. Моята е 3283 и мисля че това е последната, която се поддържа за нея. Но въпреки това трябва да поддържа и като имам време ще си поиграя малко и ще направя всички стъпки отначало. Явно нещо пропускам или има някоя дреболия, защото на няколко пъти намира телефона безжично в Car Play, но не се свързва. 

Повече ме вълнува въпроса как да прескоча абонаментите в my.audi за тези услуги, че хем са ОК, хем като ги събереш всичките става неприемлива такса :(

 

Аз и с предната версия имах безжичен car play но нямах Android auto безжичен и след ъпдейта  имах и двете. А ти сигурно си сложил по нова от моята версия все пак аз правих това преди година и нещо 🙂 . Надявам се да оправиш проблема защото би трябвало да се поддържа от колата ти.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Jorko23 Не съм пускал VPN, през уикенда ако остане време ще отделя час-два да направя всичко отначало и се надявам да открия къде греша

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отделих малко време и направих всичко отначало следвайки последователността. Изтрих всички връзки и в колата и в телефона. Рестартирах MMI, свързване отново, казва че ще активира Car Play през bluetooth, но не става! Свързан съм с wifi към колата. Пита дали да активира двойно свързване и т.н. Избирайки да включа Car Play и да направя връзка ми предлага да се свърже безжично или алтернатива през USB, но накрая bluetooth връзката е неуспешна. Телефона само няма проблем, както и медия плеър от телефона - те се свързват без проблем. Не ми се занимава повече, ще търся някой, който е се занимава с това, че имам и други неща, които искам да направя ако е възможно и не са за любителски опити ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета че трябва да съм свързан с wifi на 5 GHz , но аз виждам една мрежа с името което съм задал?! Чудя се дали да ресетна към фабрични настройки и да направя отново потребителския акаунт в MMI?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не съм много сигурен ако ресетнеш до фабрични настройки дали няма да трябва да се регистрираш наново като Key Holder на колата . Иначе като цяло това ти е варянт.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tipp Правих го, като купих колата. Не помня за потребителя, мисля че остана и аз го изтрих защото трябваше да си въведа моя. Ще видим, ще стане ясно ако ресетна. Дори и да трябва отново да вляза, не е проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресетна и акаунта :( три пъти грешки дава докато вляза и ме направи key user. За щастие останалите настройки не са много и ги направих бързо. Само wifi няма интернет, така беше и преди а съм влязъл в акаунта на телекома. На следващия ден интернет имаше. Явно си говорят бавно с колата :)

при включване ме подканва да се свържа с wifi за да ползвам безжичен car play, но не намира блутуд връзка :( както преди. Нямаше смисъл от цялото упражнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, нямам търпение да се похваля, че вече безжичният ми CarPlay работи ПЕРФЕКТНО! 🙃

Явно когато съм активирал функцията на старата версия, не е направил промените в модул 75 Telematics, та се наложи да ги оправя ръчно с VCDS и всичко тръгна.

Сега въпроса е дали може да се прескочи абонамента за Ауди смартфон интерфейс и на каква цена? Ако не става - ще го платя с опция завинаги, че така излиза най изгодно ако ще караш колата поне 3 години+

Благодаря на всички, които се включиха в темата и се опитаха да помогнат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой, който ползва wifi Carplay може ли да отговори на тези въпроси:

1. Видима ли е 5 Ghz мрежата в колата и трябва ли да си се свързал с нея предварително или връзката с Bluetooth свързва телефона с нея, а тя си остава скрита?

2. Свързвате ли телефона с ММИ  за да ползвате паралелно менюто телефон na MMI или само единият вариант може да се ползва - телефон в ММИ или Carplay?

Прави ми впечатление че понякога Carplay прекъсва, като ми изписва на дисплея че връзката е прекъсната и след малко се възстановява. Мисля, че когато някое приложение в телефона иска връзка с интернет, а за момента през 5 Ghz мрежата с която е свързан заради Carplay няма външен интернет - тогава прекъсва връзката и си ползва през СИМ картата, но това разпада и връзката с Carplay. Имам е-сим в колата на Cubic telecom и е с най малкия пакет данни и понякога бавно се регистрира в мрежата

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не може да се ползва едновременно MMI и Carplay, пита ме кое искам да ползвам и преврключва само на едно от двете! Не съм пробвал с два различни телефона, дали единия може да е свързан с Bluetooth с MMI, а другия с Carplay.

2. Днес изключих използването на данни през WiFi в колата, може това да се окаже разковничето за прекъсване на Carplay, но всеки път когато вляза в колата се появява досаден надпис че са изключени данните и ме подканя да ги включа. Не успях да изключа тази досада и няма такава опция в известията, които може да управляваш, но ще я изтърпя няколко дни докато разбера дали прекъсването е от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още малко допълнения по темата: 

Не е нужно да се свързвате с WiFi на колата! Тази връзка е само ако искате да ползвате интернет през СИМ картата в колата, но ако той не е стабилен - обърква Carplay и води до постоянно прекъсване и възстановяване на връзката. 

Осъществяване на връзката с Carplay става само като се свържете с Bluetooth с колата, когато пита дали ще ползвате Carplay - избирате ДА и той автоматично ви свързва "невидимо" с 5Gz WiFi мрежа на колата като си взема сам паролата която сте въвели за WiFi. Дори когато Carplay работи и е свързан - в телефона НЕ показва, че сте свързани нито с bluetooth нито с WiFi. 

Тествано днес, изтрих сдвояването с 5 Gz WiFi и като избрах да се свърже с Carplay, мрежата сама се добави в познатите за телефона мрежи, но изглежда като НЕ свързан с нея.

Това е за сега от мен, ще се радвам да е полезно на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...