Jump to content

Спортен филтър


galaxy-s

Recommended Posts

Здравейте 

 

Имам от 7 месеца а6 c7 2018 Avant, 272к.с + stage1  в момента  е 300-305к.с

Нямам оплаквания и вървеж и звук е добре, но винаги човек иска повече .

 

Въпроса ми е да ли някой е сменявал стандартния въздушен филтър  със спортен при 3.0 дизел?

Излизат ми някакви ама за тея пари 30.40лв(то няма голям избор по сайтовете) колко да е спортен тоя филтър?

Попаднах на K&N(120 до 160лв) прегледах  видеа в ютуб няма разлика нито звук/к.с./нютун.

На 2 3 клипа имаше леко изменение в звука но все бяха Бензинови V6

 

От към  вървеж съмнявам се да мръдне колата, но някой ако е сменявал нека да сподели опит има ли изобщо някаква  разлика, заслужава ли си смяната и ако да с какъв?

 

Търся леко звука малко да се промени.

 

Или просто честа смяна на нормалния филтър и до там Това е достатъчно..

 

Попаднах и на клип в който филтъра който се слага във въздушната кутия отгоре бива изрязан(пластмасата) така влизало повече въздух и се създава това свистене.

 

Моля по запознатите да дадът акъл на новобранците. 

 

https://youtu.be/wDe99qD5GN0?si=Ic-GYqyllhwD6K0S

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм, но понеже съм със същата кола, кутията как се държи? Предполагам и тя е ремапната. Държи ли по-високи обороти, включване и цялостната й работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви идеално,за оборотите е до това как желаеш ти, каква настройка да бъде.

Да ли да надува турборо в ниските или във високите обороти,при мен е на 1.800-1.900. Усеща се тягата.

Спрямо битурбото и alroad колата е по-лека(около 80-90кг) и също е от значение, който се качил не може да направи разлика въпреки, че онея са с 313-330+к.с.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато има спортен филтър е желателно да се ограничава топлината от двигателя. Поради тази причина, някои изрязват стоковата кутия на въздушния филтър. Ограничават топлината от двигателя и вкарват допълнителен свеж въздух от изрязания отвор. При някои спортни филтри поради тази причина продават и ограничители/предпазители от страната на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този дето ти го е казал това нещо, дето си го написал по-горе му кажи, че нищо не разбира и по-добре да си намери друго занимание

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

272кс е с дебитомер и спортния филтър ще го съсипе. Тоя мотор, ако му подадеш 85мг отива на 320кс някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...