Jump to content

Въпрос за разход на Audi 80 1.8E


witchking

Recommended Posts

Здравейте! От 3 седмици вече карам Audi 80 1.8E 112 коня, ама ми се струва че много харчи. Например като сипя бензин и стрелката на бензиномера се качи малко над първата бяла чертичка, като мина 100-110км. и стига в началото на резервата. Това нормално ли е, или според вас има някакъв проблем... Казвали са ми, че ако има катализатор и той е запушен се повишавал разхода. Това е от мен, очаквам мненията ви.

П.П. Колата я карам нормално, не я настъпвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на майстор-махай тоя катализатор и слагай един резонатор на негово място!Смени(ако трябва) свещите,въздушния филтър и да ти погледнат центровката!Ако тия 100-110 км. са градско е нормално да "отиде там стрелката"(това е разход някъде около 10.5-11 градски условия)!

:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на майстор-махай тоя катализатор и слагай един резонатор на негово място!Смени(ако трябва) свещите,въздушния филтър и да ти погледнат центровката!Ако тия 100-110 км. са градско е нормално да "отиде там стрелката"(това е разход някъде около 10.5-11 градски условия)!

:wall:

Mежду 11-14 е нормално да харчи тоя мотор в града :P,зависи колко ти тежи десния крак :).За извънградско някаде между 6.5 до 8-9 със зверско натискане на газта :):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За извънградско някаде между 6.5 до 8-9 със зверско натискане на газта :wall::)

Зависи от натискането, може и 15-16 да даде извънградско, мен ми е давала 25-27 извънградско :P:P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от натискането, може и 15-16 да даде извънградско, мен ми е давала 25-27 извънградско :wall::):P

Tвойто е танк 5-так...се пак говорим за 4 цилиндров сешуар....ДЗ.Ех как го мраза тоя мотор....нищо че го имам дома :P

П.С ай с некой си бартеросаме моторите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ще ходя да го видя тоя катализатор...Аз не знам дали има изобщо, ама ше ми кажат :bia:

А другото, което ме притеснява е, че на празен ход оборотите играят леко от около 1000....От какво може да е? Иначе филтри, ремъци масла съм сменил при покупката. Кабелите на свещите ми казаха, че са нови, като го карах в сервиза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го засичай разхода по този начин. Аз на мойта съм забелязаъл че стрелката доста се задържа около деленията, а между самите деления се движи бързо. По-добре си засичай разхода според изминати километри и изгорени литри, а не според показание на бензиномера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! От 3 седмици вече карам Audi 80 1.8E 112 коня, ама ми се струва че много харчи. Например като сипя бензин и стрелката на бензиномера се качи малко над първата бяла чертичка, като мина 100-110км. и стига в началото на резервата. Това нормално ли е, или според вас има някакъв проблем... Казвали са ми, че ако има катализатор и той е запушен се повишавал разхода. Това е от мен, очаквам мненията ви.

П.П. Колата я карам нормално, не я настъпвам.

Мен пък ми се струва че стрелката на бензина ти прави проблем (честа болка при Ауди), ако беше катализатор щеше да го усетиш и във вървене и пъргавина. Отиди в търсачката и се порови по въпроса: "проблем с бензиномера" ще се учудиш колко много е изписано.

Има два варианта или стабилизатора на напрежението (един електронен елемент), който се намира отзад на платката на таблото ти се ебава или нивомера на бензина в резервоара (има един резистор по който се трият едни четки, които се нуждаят от почистване).

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пълен резевоар,никога не ми застава стрелката на последната чертичка,остава малко преди нея!Дори и да го настройвам с онова "счупеното" лостче!Като се катеря нагоре,винаги показва малко повече,а като спускам по-малко!(говорим за по-дълги спускания и изкачвания)!Обаче пък така съм го научил че винаги знам до литър/литър и половина колко имам в резевоара! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А забравих да спомена, двигателя е DZ механична инжекция... Няма да е лошо, ако ми кажете колко е нормалния разход за този двигател градско и извънградско...

П.П. Та значи казвате да пълня резервоара до горе и да изчислявам по изминати километри до следващо зареждане?

Редактирано от witchking
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забравих да спомена, двигателя е DZ механична инжекция... Няма да е лошо, ако ми кажете колко е нормалния разход за този двигател градско и извънградско...

П.П. Та значи казвате да пълня резервоара до горе и да изчислявам по изминати километри до следващо зареждане?

Батка няма да ти пука какво показва датчика.ЗАСЕЧИ СИ КОЛАТА КОЛКО ГОРИ.

моята е 1,8 115hp на газ е в града ми прави мах 9/100 а на дълъг път 7,5 на 100 като я карам 120-130км/ч . пример:ВАРНА-БУРГАС вчера го взех за 8 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забравих да спомена, двигателя е DZ механична инжекция... Няма да е лошо, ако ми кажете колко е нормалния разход за този двигател градско и извънградско...

П.П. Та значи казвате да пълня резервоара до горе и да изчислявам по изминати километри до следващо зареждане?

Не ходи да ти махат катализатора щото нямаш :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте! интересни коментари намирам тук, извинявам се предварително, защото ми се струва не пиша на правилното място, ама неоткривам други подобни теми...

Карам от известно време 1.8 NE, ама за този двигател немога да открия информация... или откривам доста оскъдно инфо... някой ако може да ми помогне с каквото и да е ще съм благодарен :flipoff: например разход бензин/ газ и какво ли още....

Благодаря предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...