Jump to content

Неприятно виене с определена скорост.


lampard

Recommended Posts

Здравейте колеги,от скоро имам Audi A4/B9 2.0TQuattro 2017г.,много ми харесва колата но вече си има разни болежки.Карам я от около 3000км.и наскоро започнах да излизам извънграда и ми прави вчепатление,че между 90-110км/ч.се появява едно виене,не е много силно но дразни,ако си махна крака от педала изчезва.Четох,че е често срещано без значение от пробега и повечето случай се дължи на диференциал,някакви мнения и съвети.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай със смяна на маслото във диференциала по възможност със оригинално и дано нещата се оправят 🤞🙏  но аз лично си мисля , че проблема може и да се окаже от кутията 

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Още един “късметлия” се включва с подобни симптоми. Дали някой колега успя да реши проблема? На мен ми казаха че маслото не можело да се смени на диференциала на моята кола- Б9 дизел 2.0 190 кс, куатро, 2016г. Предложете специалист в София, освен Порше, там направо ме отчаяха със смяна ма междуосев доференциал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм специалист, но до колкото съм чел по форуми, диференциалът при скоростите се маже от маслото на скоростите и няма отделно масло за него. Говорим за трансмисионното масло, а не за хидравличното при мехатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото за торсена (ако не ти е Ultra Quattro колата) може да се сменя, няма проблем … интересно защо от Порше са ти казали да смениш направо дифф-а - явно вие зловещо :)

 

Иначе ако ги накараш, ще то го сменят там - въпроса е, че ако не се оправи няма да искат да носят гаранция / отговорност. Към 600 - 700 лева беше смяната, половината сума е цената на самото масло.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ами нито ми е Ултра, нито вие ужасно 🤷 и аз това се зачудих, защото едно е маслото да се смени, друго е да е целият дифф.  Иначе обратното ми казаха, на Ултра може да се смени маслото на дифф, а на предните модели нямало как… едва ли не било капсуловано или нещо такова. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такива нещо, нещо не сте се разбрали …. сменя се маслото на торсена, номера му по спомен е нещо като G055145A2, потърси в интернет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките, доста полезни и обнадеждаващи, че сериозна сума ми цитираха за поправка ( с нови части разбира се ) 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сигурен ли си, че това е валидно за A4 B9, защото не съм срещал да пише някъде, че е с отделно масло за диференциала както при S-моделите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...