Jump to content

DPF / Филтър Твърди Честици Audi A8 D4 4.2 TDI - Проблем със стартиране на регенерация


Recommended Posts

Здравейте, получих грешка свързана със ДПФ филтрите.

Опитах да стартирам регенерацията със Диагзон Про, но тя прекъсва със съобщение "Malfunction in Engine Functions Or DTC Memory Entries in Engine Control Modul".

Колега опита да я стартира със софтуер на Бош и VAGCOM , получава съшо грешка EC Error. Няма други записани грешки в систета освен тези

1000012297.jpg

 

20240403_202058.jpg

Редактирано от svetlozar.ivanov@outlook.c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега след принудителната регенерация е добре да смениш маслото защото се разрежда опитай на каране на 4 предавка с 2600 оборота покарай около 50тина километра при мен се получава успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте и благодаря за съветите,

След тестване с 3 различни софтуера, един и същи резултат, три безсънни нощи, преглед на сензорите грешката просто ичезна, оклата излезе от авариент режим...

Новите тестове показаха че нивото на саждите е в нормални граници и филтрите са в отлично състояние.

Преполагаемата причина е лош контакт на някой кабел( букса).

Посъетваха ме да налея добавка в резервоара която понижава темературата за изгаряне на саждите като профилактика. 

Ако администратора реши или ако смятате че темата не е интересна съм готов да я изтрия

 

Редактирано от svetlozar.ivanov@outlook.c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая добавка по принцип повишава температурата, за да може да изчисти ДПФ-а. Понякога сензорите също се цакат и става мазаляк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...