Jump to content

Оптимални работни температури на компонентите на PC-то?


Recommended Posts

Нормални ли са тези температури на машината ми:

Процесор (Pentium 4 2.8 Ghz Core Duo) - 45-50 C

Дъно (ASUS PL5D2) - 40-50 C

Харддиск - 50 C

Програмата за измерване на тези сттойности е "Everest".

Дали са заради жегите,или нещо друго ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормални са!Не се притеснявай!Моя професор бачка на около 45С,а харда на 43С...

Дай му да изпие една студена бира и ше се опрай...от жегата е... :hilezh:

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш никакъв проблем с температурата :flipoff:

За справка: При мен без натоварване е 45 на процесор 35 на дъно.

При нормално натоварване съответно 55-60 процесор 40-45 дъно.

А при зверско натоварване (газ до ламаринта) минава и 100 на преоцесора.

Диска ми си държи 37 и не мърда.

Еми бачка си от 2 години и нещо. А новите процесори автоматично си намалят честотата ако има опасност от прегряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Атлонче, което от 1 седмица от тези жеги ми държи постоянно 45-47 и при по-голямо натоварване 50... при условие, че преди повече от 40 не е вдигал.

Харда съм му сложил една перка и е на 35-37, а нормално ~30-32 с нея.

Дъното повече от 44 в тия жеги не е вдигало!

Тия дни съм му замислил ъпгрейд на перките и да добавя още няколко, за да оправя потока и ще видим дали ще има ефект :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си земе някой AMD 2900XT ще види как за картата едни 80 градуса в idle режим са съвсем норлани :steinigung:

По темата колега за тия жеги, температурите ти са повече от прилични ... ако нямаш вентилатори на кутията, не е зле да се замислиш за един отпред и един отзад, за да си подобриш въздушния поток и да поохладиш диска малко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина за диска са препоръчителни температури около 40 градуса.

Едва ли смяташ да умираш с него, но все пак температурните разлики са мор за дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не си бях отварял кутията на РСто повече от година, щото последния път като го носих на ремонт в сервиза ми мрънкаха, че съм махнал гаранционната лепенка. После случайно с Еверста видях, че процесора ми държи над 80 градуса. :hilezh: Веднага отворих кутията да видя за кво става въпрос и изпаднах в шок и ужас. Имам вентилатор на шасито, който издухва навън и така създава разреждане в кутията. И от всички други дупки влиза въздух и съответно прах, а у нас е много прашно. Радиатора на процесора беше задръстен с прах и вентилатора на процесора си бачкаше само за собствено удовлетворение. След като го изчистих падна под 50 градуса.

Температури около 40-50 градуса са си нормални, само видеокартата може да ти държи повече, ако я натоварваш много или не е с добро охлаждане. Щото по-слабите карти са само с пасивно охлаждане (радиатор без вентилатор). Гледах един тест на GF 7600 GS само с радиатор - при натоварване минава 100 градуса... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина за диска са препоръчителни температури около 40 градуса.

Едва ли смяташ да умираш с него, но все пак температурните разлики са мор за дисковете.

Препоръчителната температура за дисковете е 25 градуса. Тогава имат обещаните MTBF от > 100000 часа. Иначе живота им пада прогресивно и при 50 градуса живеят по 3 години.

За целта дисковете не трябва да се монтират в предвиденото гнездо на кутията и е добре да се обдухват персонално.

Едно от нещата които най-мразя е дефектирал хард. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...