Jump to content

Audi A6 V6 вашето мнение


loggo

Recommended Posts

От мое име,добре дошъл.И сега-едно по едно:

1.Не разчитай на он лайн диагностика,отиди на майстор.Тук доста хора са в час,но все пак.Примерно виж в подфорума сервизи-ремонти адресите и телефоните на майстори,препоръчани от колеги.

2.Не се разбира какъв точно ти е двигателят.Шестцилиндров-да,но 2.6 или 2.8? По принцип първият го водят най-сполучливият бензинов двигател на Ауди от тези години.Единствен минус-по-висок разход.

3.Имам приятел с 2.6,който го газифицира с инжекцион.По принцип,не е от хората,които обичат да дават пари,затова съдя,че нямаш вариант с обикновена газова.

4.За разхода не мога да те ориентирам.Този двигател на Ауди 80 Б4 го даваха 8 и нещо при 120 и около 12 градско/цитирам по памет/.

Важно е да знаеш,че във форума има правило ,че се пише само на български.Модераторите няма да те пропуснат.

Поздрави. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същият двигател на А4-ката ми в БГ. Вече има над 200 000км и все още неможе да го чуеш че работи. Изключително доволен съм. Много добре се държи за това купе. При твоят случай може да не е толкова пъргав, но съм сигурен че си доволен. Задвянето звучи като катализатор. Същото нещо ми се случи на мен когато катализатора на старата ми 90-ка започна да се запушва. Он-борд диагностика е много хубаво нещо, поне за по-новите модели. Сега съм с кола която първо се проверява с VAG-COM и след това се отваря капака на двигателя:hilezh:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да преди бях със BMW 5-серия но сега съм по доволен, а имали вероятност това задавяне да е от кабелите на свещите щото преди време имах такъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност, затов в случая он-борд диагностика ще покаже точно. На мен преди 1 месец 5 и 6-ти цилиндър пропускаха искра и не палеха при пълна газ и компютъра регистрира незиправността и ми светна лампата за проверка на двигателя. Оказа се че свещите са здали багажа. Т ака че и свещи могат да са причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е оранжева на цвят "check engine". Но все пак е доста по-нов модел колата. При теб може да е тази която описваш. Провери в книжката за колата ако я имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zd na vsi4ki molq za va6eto mnenie, otskoro sum sus Audi A6 V6 96godina pri poteglqne ima leko zadavqne posle e 0k - na kakvo moje da se dulji tova i po princip dobri li sa tezi dvigateli, iskam da slagam i gazov injekcion znae li nqkoi kakuv razxod davat

Ламбда - сонди !

Но за по-сигурно иди на диагностика, комп-а ще ти каже .... преди две години и аз имах подобен проблем и смяната на двете сонди го реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същият двигател на А4-ката ми в БГ. Вече има над 200 000км и все още неможе да го чуеш че работи. Изключително доволен съм. Много добре се държи за това купе. При твоят случай може да не е толкова пъргав, но съм сигурен че си доволен. Задвянето звучи като катализатор. Същото нещо ми се случи на мен когато катализатора на старата ми 90-ка започна да се запушва. Он-борд диагностика е много хубаво нещо, поне за по-новите модели. Сега съм с кола която първо се проверява с VAG-COM и след това се отваря капака на двигателя:hilezh:)

Какъв двигател е по конкретно? Бензин 2.6 ... ? И коя година е А4-ката ? И колко гори градско и извънградско?

Понеже съм навит на една А4-ка и за това ме интересува :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задавянето при потегляне може да се дължи не само на такива сложнотии като ламбда сонди, а и на съвсем обикновен зацапан въздушен филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв двигател е по конкретно? Бензин 2.6 ... ? И коя година е А4-ката ? И колко гори градско и извънградско?

Понеже съм навит на една А4-ка и за това ме интересува :flipoff:

колко пари си приготвил за такава А4!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко пари си приготвил за такава А4!?

Аз неща такава :icon_arrow: Питам информативно :flehan:

Иначе искам 1.8 или 2.0 кат гледам не е мно голяма кола така че мисла че ще и е добре :bia:

ма кат гледам цените в мобиле.бг около 10000лв. варват :) по ефтините сигурно са някви разлопани каруци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...