Jump to content

Акумулатор ??? Сериозен въпрос с повишена трудност???


Recommended Posts

Здравейте приятели ,

Четох доста изказвания по темата за акумулаторите и так и не успях да стигна до извода на какжо да се спра !!!

Все пак се спрях на Banner и Exide. Имам молба към вас , моля ви посъветвайте ме какво да си зема и от къде , че нещо не знам къде се предлагат тези марки... :D

Благодаря ви предварително :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

истината, е че има скъпи и евтини акумулатори. Скъпите уж са произведени по по-нови и качествени технологии.

Истината, е че ефективността на акумулатора, от момента на неговото изобретяване, не се е повишил кой ли знае колко.

Така че си вземи средна цена и се грижи за него.

Ако си мислиш, че ако си купиш Бош за 150-180лв, ще ти кара 3-пъти по-дълго, от български за 60-70лв, отговорът е "няма".

Единственото важно е подборът да съответства на двигателят ти и на предписанието на произодителите.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

истината, е че има скъпи и евтини акумулатори. Скъпите уж са произведени по по-нови и качествени технологии.

Истината, е че ефективността на акумулатора, от момента на неговото изобретяване, не се е повишил кой ли знае колко.

Така че си вземи средна цена и се грижи за него.

Ако си мислиш, че ако си купиш Бош за 150-180лв, ще ти кара 3-пъти по-дълго, от български за 60-70лв, отговорът е "няма".

Единственото важно е подборът да съответства на двигателят ти и на предписанието на произодителите.

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да опонирам на мнението на колегите по-горе, мога да ти кажа, че един от най-реномираните производители на UPS, купува именно български акумулатори, когато трябва да вгражда UPS в индустриални системи за защита SIS (SIS - системи защита и блокировка, еквивалентни на венните, но за граждански цели).

...аз лично ползвам Банер, поради факта, че го намерих на цени почти еквиваленти на средните.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам малко си падам лаик в тази сфера

колата ми е Ауди B4 '93 г. 2.0Е 115 к.с. АBK мотор

нямам си на идея акумулатора с какви параметри трябва да е

желанието ми е да ми служи вярно и да пали без никакви проблеми и мъки :hilezh:

някой съвет по въпроса ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: :

Ами не знам малко си падам лаик в тази сфера

колата ми е Ауди B4 '93 г. 2.0Е 115 к.с. АBK мотор

нямам си на идея акумулатора с какви параметри трябва да е

желанието ми е да ми служи вярно и да пали без никакви проблеми и мъки :hilezh:

някой съвет по въпроса ???

3-та година си карам каручката с МОНБАТ.Върти си като кубинка задника :hilezh: Всичко е на късмет.Жена и кола на късмет.На шефа колата/МЕРЦЕДЕС CLS 350 2006 год/още 4-тия месец хвърли БОША.И сега е с МОНБАТ 100 A.Казва-защо да им пълня гушите на някакви незнай производители като можем да изберем българското. :hilezh:

Редактирано от memento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата с акумулаторите наистина са малко на късмет. Аз последните години попаднах два пъти последователно на дефектни "Старт". Сега ползвам Бош, Искра и AC-Delco. Смятам, че и Варта също не е лош избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Монбат 1.5 и немога грам да се оплача от него.

Акумулатора по мой наблюдения без проблем направи ли 3-зими 4-та няма да искара следователно НОВ.

Това е живота на българските и смятам че пре доволно като се погледне и цената No Coment....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите години Монбат-ите бяха ОК...От две-три години насам са по неква "жълта технология" и са пълно чао-я си покрили гаранцията от 18 месеца,я не!А един читав акумулатор трябва да те слуша поне 4-5 години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите години Монбат-ите бяха ОК...От две-три години насам са по неква "жълта технология" и са пълно чао-я си покрили гаранцията от 18 месеца,я не!А един читав акумулатор трябва да те слуша поне 4-5 години...

Работник съм в Монбат и мога да кажа че тук си грешка... Гаранцията е 24 месеца, а технологията от 6-8 месеца е съвсем нова, американска и машините са нови, американски, и спокойно може да се доверите. Гарантирам че ще останете доволни от стаартов ток и издържливост на батерията. А случайно ако ви направи някакъв проблем 2 години не са малка гаранция и ще ви дадът нов. Даже при дъстрибуторите има ОБОРОТНИ батерий, които ти дават докато ти дадат нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Росен напълно... Моята е с някаква VARTA на 112 години, така си купих колата, пък пустата батерия като не й знам състоянието, т.е. дали й е време да съм сигурен , че и това съм сменил... Ама зимата изкара перфектно, дори и на - температури, та до ден днешен - без грешка

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работник съм в Монбат и мога да кажа че тук си грешка...

Неискам да влизам в ненужен спор,но не очаквам да кажеш друго...

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с БОШ СИЛВЪР който е на 4 години и онзи ден почна се гъбарка след като не беше карана колата 1 седмица

преди бях с ВАРТА на незнам къв брой години и съм много по доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...