Jump to content

Как да си отворя капачката за резервоара, когато централното е изгоряло


Recommended Posts

Ужасен проблем!!!

От падналите дъждове и в багажника на моята кола имаше локва. :rolleyes:

За да е по-интересна картинката, компресорът на централното заключване е изгорял.

Та, как да отворя капачката (ламарината), за да стигна до резервоара.

Колата няма бензин!!!! :hilezh:

Колеги, предварително благодаря за помощта. Без колата съм като с вързани крайници. :lol:

Колата е B4 Competition.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, отдавна не си се появявала.

Капачката се заключва отляво с един шиш който излиза надясно и влиза в едно ухо на капачката. Задачата е да избуташ шиша наляво в купето за да отвориш капачката. Шиша нищо не го държи когато централното не работи.

Ти като дама вероятно имаш тънки, остри пинсети с които да бръкнеш в процепа и леко полеко на няколко опита да прибереш шиша наляво.

Ако нямаш подходящи пинсети ще стане с ножче като прибуташ шиша пак наляво.

Така да давам акъл е лесно но не съм го правил. Все пак трябва да стане.

За да увеличиш процепа може да натикаш внимателно отверка в него.

Не чупи колата. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става и с духане или смукане,.....

:hilezh:

не бързайте да се смеете,системата работи с вакум,тъй че вадиш маркуча от компресора,който както казваш е изгорял и лапаш,и си ти,пробвал :rolleyes: съм на старата ми кола метода действа

-----------

сега разбирам,че си жена,което ти дава леко предимство...........(шегувам се,дано имаш чувство за хумор)

Редактирано от mitro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не драскай колата, а отвори багажника той се отваря с ключа в трето положение и както ключа е вътре се натиска и отключва оттам под тапицерията на багажника намираш машинката която заключва капачката развиваш болчетата които я държат махаш я и си отваряш капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, супер сте :lol:

Още утре ще пробвам съветите и ще кажа кой е проработил.

Митро - :rolleyes: в момента бих опитала почти всичко, само да мога да реша проблема.. Днес вдигнах още един жълт картон на колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През багажника май ще е най-лесно - намери машинката вътре (не вярвам да е много трудно) и издърпай т.нар шиш, за да отключиш капачката :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в А6-цата, немците са решили този проблем, има една дебела корда с напръстник накрая, дърпаш и готово.

Ама явно им е трябвало време да разберат, че може и да стане неприятно в такава ситуация

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът беше благополучно решен. :D

Оказа се, че капачката се отваря много лесно, стига да знаеш от къде :(

Маха се кората в багажника. Бърка се много надясно и нагоре, докато се намери едно метално буталце с гумен пръстен. Прилича малко на спринцовка. Хващате гумения пръстен от двете страни, дърпате го леко и капачката се отваря.

Бтв, необходима е плоска отвертка и "мамата" :), за да се свалят закопчалките на тапицерията. Ако не ти се е случвало да ги махаш преди, разбира се.

Два съвета: никога не минавайте през локви, по-дълбоки от половин гума. И профилактично от време на време махайте корите и преглеждайте къде коя от запушалките на дъното не пропуска водата. В моя случай въпросната тапа беше спомогнала да се наводни целия багажник!

Повредата на компресора беше в платката (разбира се). След почистване и смяна на няколко транзистора, централното даже работи. :P

Благодаря още веднъж на всички ви за мненията ;)

Супер сте ;)

Редактирано от tonic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...