Jump to content

Recommended Posts

Какви са тези масла MOBIL дето ги има в метрото? Някаква серия специално за МЕТРО са! Другаде не съм виждал да продават тези модели..

Гледам пише : SPECIAL S, SPECIAL X... a по други места виждам SUPER S...

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Има и листовки в които са описани маслата MOBIL, серия за МЕТРО.

От друга страна имам приятели на запад, които купуват маслата си от супермаркетите, тъй като разчитат, че големите супермаркети няма да вземат да продават ментета...

СОри за втория пост ама нещо нета се сгъбяса...

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...големите супермаркети няма да вземат да продават ментета...

На запад, а тук? Името е западно "Метро", но мениджмънта е Български /с главна дума щото е не повторим/

Метро- може би?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал такова преди година обаче.10/40 му беше спецификацията и бях доволен-в смисъл не съм имал проблеми с двигателя и за 9 000 км. не ми изгори и грам масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези масла MOBIL дето ги има в метрото? Някаква серия специално за МЕТРО са! Другаде не съм виждал да продават тези модели..

Гледам пише : SPECIAL S, SPECIAL X... a по други места виждам SUPER S...

Верно е колега.

МЕТРО продава някакви модели на МОБИЛ, за които сигурно и те не са чували.

Аз също исках да проверя спецификацията на едно 10W 40 Turbodiesel, обаче се оказа, че в сайта на МОБИЛ 1 такъв продукт не съществува. :hilezh:

Гуугъл също не ми намери нищо :hilezh:

Един познат с магазин за авточасти ми показа неговите МОБИЛ и опаковките нямат нищо общо с тези от МЕТРО. Той твърди, че тези в МЕТРО са пълни ментета! :hilezh:

От друга страна ... в момента карам с едни гуми ПИРЕЛИ П 400, които също не ги открих в продуктовата гама на Пирели :bia: , та не знам вече ... възможно е да има някакви разработки специално за Остблока :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не мисля че са ментета, това е серия за МЕТРО :hilezh:

Просто вместо да пишат ARO са писали някакво друго название на маслата... Но.....

ТО и аз карах с REPSOL 5W50 FASTER, няма го на официалния сайт на репсол, обаче в BG го има, просто маслото е за спортни цели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо на заем от МЕРЦЕДЕС форума:

Цитат(KPAHK @ Apr 21 2007, 10:28 AM)

За МОБИЛ-а в Метро (понеже и аз налях такова в Фиатката) та се поинтересувах щото в нет-а нищо на пише .

Ако някой въобще е обърнал внимание:

МЕТРО: Mobil SPECIAL S 10W-40 - Минерално ниско бюджетно масло(не се подвеждайте по 10В-40 полусинтетика) - иначе си е оригинално(не е ментак от някой гараж) по поръчка на такива големи търговски вериги

10W-40: Mobil SUPER S 10W-40 - Истинската полу синтетика на Мобил

Тва е ясно,ок!Но има и истинската полусинтетика и минерално 15/40,и 100% синтетика!И цените са с около 20-25% надолу!Дали не е попривършило вече след толкова писане тук...?

Дамм и аз не се бях заглеждал и гледах само S 10W-40, но има разлика. Всичко това ми беше обяснено от ОТОТОП - евала на пичовете, не се опитваха да ме излъжат или подхлъзнат в нещо. Просто много успешен Маркетингов трик. Това е истината

Обаче аз не съм сигурен, че SPECIAL S дето е в метро не е наистина полусинтетика! Има и SPECIAL X дето е синтетика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо на заем от МЕРЦЕДЕС форума:

Обаче аз не съм сигурен, че SPECIAL S дето е в метро не е наистина полусинтетика! Има и SPECIAL X дето е синтетика...

Значи разликата е огромна от това дето го продават на Метро и това което е по магазини,бензиностанции и т.н.Примерно вземете едно 10W40 и от Метро 10W40 има разлика в присадките.Иначе много хора се заблуждават и купуват и си казват цената е супер но опредлено качеството не е същото.Аз лично никога не бих си купил от Метро.Горе написаното смея да твърдя че е така понеже съм разговарял с представител на Мобил за Бургас който също така ми е личен приятел и специално сме си говорили по този въпрос за маслата от Метро и ми е обяснил подробно как стои въпроса с маслата.Като цяло каза че не са лоши но не са и кой знае какво <_<

Редактирано от golf-gti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля да взема по литър от двете и да го тествам в лаборатория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля да взема по литър от двете и да го тествам в лаборатория

Няма да е лошо после да споделиш за кво иде реч пък и на доста хора смятам че ще им е интересно :respekt:

Редактирано от golf-gti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с теста е супер, после или няма да остане масло в метро или никой няма да купува, в интерес на истината, аз от там се взех минерално 15W40 4л. 28лв., иначе до сега сипвах наливно такова от варел за 6.50лв./л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами идеята с теста ме блазни много. Като знам какви ментета продават в уж ОРИГИНАЛНИ опаковки!!!

А по принцип нещата правени специално за Метро са доста добри за цената си, за това ми е интересно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя двигател в книжката на колата препоръчват 15W50 или 20W50. Но нещо няма голямо разнообразие на предлаганите масла с такива параметри... Може би Мотул 6100, 15W-50 е правилният избор. Наливал съм Elf Turbo Diesel 10W40, Lique Molly Super Leichtlauf 10W40, а сега реших да изпитам дискутирания продукт на Mobil - Special S. Намерих го в една листовка на адрес

http://www.oil-center.de/Zuordnung_Motorenol.pdf

Продава се и в eBay на цена към 48 лв. туба от пет литра. Ще видим как ше се държи. Ако почне да прави мизерии - източвам и слагам пак от някоя от изпитаните от мен марки... А опаковката на купеното от Метро масло си беше съвсем читава - предполагам, че и маслото е достатъчно свястно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Ползвал съм Мобил и Фукс. Винаги. Познавам ги маслата. Освен това съм влизал в магазини на МЕТРО в 4 държави. Е такова масло Мобил като това в нашето метро няма никъде, вкл. и в турските Метра. За мен е пълна мистерия откъде го взимат. Купувал съм печки от Метро, които са се разваляли защото са скапани и мога да кажа, че хората от МЕТРО не са типични българи като ония в Техномаркет. Подменят ти каквото не работи, не се циганят. Аз харесвам веригата, но маслото ме съмнява. Малко хора усещат двигателите си. Ако ще купувате Мобил, по-добре купувайте от вносителя или дистрибуторите му, а ако искате евтино масло, има достатъчно марки евтини масла, които са читави без да са ментета. Ето цял списък с ПОЛУСИНТЕТИКИ на прилични цени. Масла - бол. И не е толкова важна реално марката, колкото спецификациите.

Редактирано от Casamia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Относно масла които се продават в Метро не бих рискувал,ползвзм само кастрол които одговаря на показателите на автомобила. Engine oil specification

VW 505 01-ПД

Longlife VW 506 01/507 00

with particle filter VW 507 00

Кастрол е маслото кпувам го от Жоро внася си го сам от Германия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кой Жоро ,този или онзи ?

...а и нормално е да му е читаво маслото ,нали все пак сам си го внася .като влезе в завода на Кастрол в Германия ,си пробира най пресните туби .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой Жоро ,този или онзи ?

...а и нормално е да му е читаво маслото ,нали все пак сам си го внася .като влезе в завода на Кастрол в Германия ,си пробира най пресните туби .

:hilezh::lol::lol::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...