Jump to content

Проблеми с Централното заключване на Ауди А4


sharky

Recommended Posts

Сложих си аларма Мак. Много хубава и съм доволен. Но централното почна да прави номера след 1 месец. 2пъти я гледаха и прекараха отключването от другаде, но пак си прави номера.

Отключва когато си иска от дистанционното. Понякога бачка идеално понякога седиш и щракаш пак няколко пъти.

Или си отваряш с ключа при което се отключва само шофьорската врата и като я отворя да вляза се отварят всички други + багажника. Понякога се отварят всичките. Провериха за гнили кабели и нямаше проблем.

Същотото е с пасажерската врата.

Понякога не иска да заключи от дистанционното и с ключа заключвам централно, което слава богу работи.

Някой да е имал такъв проблем?

В МАК казаха че 60% от Аудитата 4 имали такъв проблем и бил от платката за управление на компресорната помпа на централното.

Поздрави,

петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има нещо гнило......

като отвориш вратата единственото електрическо нещо което се задейства е плафона. за да отваря тогава значи връзките нещо не са като хората и прехвърля някъде. едва ли е от платката-електрониката или работи или не работи-няма среден вариант!

щом понякога работи значи работи генерално и проблема е в неправилно свързване което натоварва нещо което не сработва и тогава прехвърля от другаде...

мисля си на глас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vaskoto1 - голям разбирач си. Незнам дали знаеш ама плафона се управлява точно от компресора на централното. А такъв проблем съм имал поне с 10 А4ки. Компресора седи на много гадно място и постоянно влиза вода в него, което води до "разпадане на платката"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем с монтажа на алармата (също МАК) преди около година. Оправиха ми я в един сервиз пада се на бул. България на около 20-30м. след кръстовището на Била от дясно посока околовръстното. Сториха ми се доста укумуш - хванаха грешка в монтажа, а преди това бях ходил 4 пъти на мястото където ми я монтираха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vaskoto1 - голям разбирач си. Незнам дали знаеш ама плафона се управлява точно от компресора на централното. А такъв проблем съм имал поне с 10 А4ки. Компресора седи на много гадно място и постоянно влиза вода в него, което води до "разпадане на платката"

много се радвам че си наясно как става-просто моля спазвай приличие и не се изказвай по начин който може да се тълкува двузначно-в крайна сметка не сме (все още) първи приятелчета за да държиш този тон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола аз лично съм е правил и си плаче за нов компресор (това го казах и на клиента). За неправилно свързване и въпрос не може да става. Инсталацията на аудита е знам на изуст и мисля че за 8 години съм сложил достатъчно аларми, а ти ми говориш за неправилно свързване. Първо беше свързана на управление по две "маси" така е работила около месец без никакъв проблем. После го преместихме на "+/_" и пак същото. Отключва като отвориш врата защото това е "противопожарната функция на процесора(в компресора) и тя има най-голям приоритет и явно все още работи. Вземи прочети малко за чипове (как при производството има брак 20% после останалите се категоризират с тестове и т.н. Незнам дали знаеш ама може кристала в процесора да се повреди "частично" при големи вибрации, статично електричество и ред други причини.

И такива отговори може да е това, може да е от онова не са професионални. Ти да не си врачка или хвърляш на шарен боб?

Не давай повече такива отговори че объркваш хората.

А ако искаш да научиш нещо повече за електрониката по колите можеш да ми се обадиш. Можеш да питаш за всичко което се сетиш за мене няма тайни.

ICQ175679464

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъв проблем с централното,но установих,4е проблема ми е от не добре затворена предна лява врата.като я затворя добре(по-силно) винаги се заклу4ва и отклу4ва от дистанционното на алармата.

Според мен вратите са тежки и увисват дори и да не се забелязва не се затваря добре и затова не заклу4ва и отклу4ва.

Поне при мен е така и стигнах до този извод.Може и да не съм прав,но действа засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола аз лично съм е правил и си плаче за нов компресор (това го казах и на клиента).  За неправилно свързване и въпрос не може да става. Инсталацията на аудита е знам на изуст и мисля че за 8 години съм сложил достатъчно аларми, а ти ми говориш за неправилно свързване. Първо беше свързана на управление по две "маси" така е работила около месец без никакъв проблем. После го преместихме на "+/_" и пак същото. Отключва като отвориш врата защото това е "противопожарната функция на процесора(в компресора) и тя има най-голям приоритет и явно все още работи. Вземи прочети малко за чипове (как при производството има брак 20% после останалите се категоризират с тестове и т.н. Незнам дали знаеш ама може кристала в процесора да се повреди "частично" при големи вибрации, статично електричество и ред други причини.

И такива отговори може да е това, може да е от онова не са професионални. Ти да не си врачка или хвърляш на шарен боб?

Не давай повече такива отговори че объркваш хората.

А ако искаш да научиш нещо повече за електрониката по колите можеш да ми се обадиш. Можеш да питаш за всичко което се сетиш за мене няма тайни.

ICQ175679464

Успех на всички!

искренно ме разсмиваш с нямането на тайни ама това е друг въпрос... :):) хората са казали че живота е това което се случва докато ние си правиме планове-такива изказвания работят малко срещу тебе по принцип... сериозно-много се радвам че си напред с материала-това е ценно.

а че ти си правил точно тая кола аз макар че съм врачка-нещо не ми включва кристалната сфера напоследък... :)

и ако обичаш старши недей да ми казваш какви неща да пиша и какви не, това не ти влиза в работата-ти нали не се объркваш-ти нямаш тайни... :)

айде аз преставам да пиша-мисля че се разбрахме, коце-дай да си имаме уважението. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди да сложиш аларма си имал централно (старото).То работеше ли нормално?Ако да трябва да се замислиш...ако не не търсете вината в хората поставили алармата :)

ПС две коли съм имал с аларма МАК, едната още я имам.Мога само да кажа, че съм изключително доволен от тази марка аларми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...