Jump to content

Лаптоп 1000-1500 лв


Recommended Posts

И аз да се изкажа :blackey:

Ти хубаво се изказа, ма като че ли нищо не каза :hilezh:

Да бил с Интел! Че какво му е на един двуядрен Атлон х2? На 1.7GHz дава маааалко по-слаба производителност от моето Core 2 Duo 2GHz. А за цената му, която е осезаемо по-ниска и за температурата, която поддържа и е още по-ниска от Интела - мерси! Ако имам излишни пари да си търся Core 2 Duo, окей, но ако нямам - няма и да ги погледна дори, а за 1500лв ще ми е маааалко трудно да си намеря Intel C2D, не мислиш ли?

Виста, ма само ако имаш над 2GB памет!? Последно кое от двете? :blackey: Тук сигурно има някакво скрито послание, което не съм могъл да го дешифрирам :stupid: За какъв зор ми е операционна система, която още със зареждането си да е натоварила сериозно системата? За да не мога да подкарам някое друго по-стабилно приложение като Photoshop ли? Или да бързам да си купя още RAM и ОЩЕ RAM! Да де, ма повечето чипсети на лаптопите така или иначе поемат само до две гиги.... Хайде, останалите мизерии на Виста ще ги оставим на страна. Като видиш красотата на Аеро-то и си спокоен за минутка-две.... после мен лично ме хващат нервите от това, че се бози всичко и ми идва да го ударя в земята.

Лаптопа трябва да е с процесор създаден за лаптопи! Всичките тези Pentium 4 или Celeron Mobile са направени колкото да закърпят положението. При AMD и старите Athlon 64 е същата боза. Защо ли? Ми защото не поддържат speed step tech. или Cool-n-quiet на AMD. От там пържи постянно процесора, хаби повече батерия и ти пари на баджаците след 10-та минута :blackey: Всичко след Centrino вече е окей.

Монитор. Първият ми лаптоп беше един готин MSI Megabook. Чудесен! Само че разбрах, че ми показва цветове колкото да мога да разбера и да добия представа кое какво е, но НИЩО общо с реалността. Сегашният ми лаптоп е Apple и въпреки, че е с най-евтините матрици няма нищо общо с MSI-а и вече влиза в графа "става" :flipoff: Колкото и да не ми се иска да го кажа, но Dell имат един от най-добрите монитори на лаптопите си в момента. За хора с пари - Сони! Или Apple, разбира се :puke:

Да е някоя марка, която се е занимавала повече от известно време с правене на лаптопи просто защото ще има повече know how как да ги направи безшумни, а за мен прмерно това се оказа, че ми е приоритет след като прекрасния MSI ми палеше главата!!!

Останалото е видео карта, която да не е шерната и някоя друга глезотия или лично предпочитание.

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

при дисплейите малко по-различно стоят нещата, понеже идват от различни доставчици даже за един и същи модел. Примерно на моето ХП ми е lg-phillips сега, а за риплейсмънт ми предлагат самсунг, който има много разлика в цветовете с моя. Аппле също ползват различни панели. На делл дори в повечето случаи хората се оплакват от екраните си. Сони също не слагат само техни монитори във вайо-тата. А пък МСИ правят голяма част от "марковите" ноутбуци. Общо взето всички идват от едно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-доброто за парите си в момента на пазара :hilezh:

ЦЪК

HP COMPAQ 6715S GR762ES

-CPU AMD TURION64 X2 TL-58(1.9-GHZ)

-DISPLAY 15.4" WXGA BRIGHTVIEW

-RAM 2GB 667-MHZ DDR2

-HDD 160GB 5400 RPM SMART SATA

-VIDEO ATI RADEON X1250 GRAPHICS, WITH UP TO 512 MB

-DVD-RW DUAL LAYER

-FAX/MODEM 56.6 K, LAN 10/100

-NTEL PRO WLAN 802.11B/G, BLUETOOTH MODULE 2.0

-ТЕГЛО 2.6 КГ

-МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

цена с ДДС: 1,299.00 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лаптоп -ите са Dell и IBM Lenovo като ми е малко трудно да кажа кои от двата е по-добре въпрос на гледна точка. От тези на доло за мен нищо не важи, за другите само лоши неща съм наблюдавал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-доброто за парите си в момента на пазара :hilezh:

ЦЪК

HP COMPAQ 6715S GR762ES

-CPU AMD TURION64 X2 TL-58(1.9-GHZ)

-DISPLAY 15.4" WXGA BRIGHTVIEW

-RAM 2GB 667-MHZ DDR2

-HDD 160GB 5400 RPM SMART SATA

-VIDEO ATI RADEON X1250 GRAPHICS, WITH UP TO 512 MB

-DVD-RW DUAL LAYER

-FAX/MODEM 56.6 K, LAN 10/100

-NTEL PRO WLAN 802.11B/G, BLUETOOTH MODULE 2.0

-ТЕГЛО 2.6 КГ

-МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

цена с ДДС: 1,299.00 лв.

Прав е колегата "corso" това е най изгодната оферта в момента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Това е най-доброто за парите си в момента на пазара :hilezh:

ЦЪК

HP COMPAQ 6715S GR762ES

-CPU AMD TURION64 X2 TL-58(1.9-GHZ)

-DISPLAY 15.4" WXGA BRIGHTVIEW

-RAM 2GB 667-MHZ DDR2

-HDD 160GB 5400 RPM SMART SATA

-VIDEO ATI RADEON X1250 GRAPHICS, WITH UP TO 512 MB

-DVD-RW DUAL LAYER

-FAX/MODEM 56.6 K, LAN 10/100

-NTEL PRO WLAN 802.11B/G, BLUETOOTH MODULE 2.0

-ТЕГЛО 2.6 КГ

-МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

цена с ДДС: 1,299.00 лв.

Аз съм точно с това "HP" от 2-месеца,и мога да Ви кажа ,че до момента се държи чудесно! С инсталирана "Vista home basic"

Единственното неудобство е ,че трябва да се дръпне Софтуеара за драйвърите на целия Хардуеар, от страницата на "НР"

Редактирано от rosjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво ще кажете за това предложение за лаптоп!!Бива ли?! По принцип, купувам си компютър заради интернет, да върви MS Office, може би AUTOCAD, и някоя друга игра! лаптопа ще се ползва в домашни условия!конфигурацията е следната:

Packard Bell MZ36

Процесор: Intel pentium Dual Core T2130 1.86 GHz

памет: DDR 2 1x1024MB

DVD-RW Dual Layer

15.4 WXGA (1280x800) diamond view

VGA ATI Radeon Xpress 200M

Ethernet LAN, 10/100 802.11b/g WiFi

OS: Linux

Цената е 1 099 лв с ДДС

Дали да се мятам!!! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко си на 'Ти' с Линукс- а, но това се 'лекува' :P ( аз лично за ползване на ПЦ с цел 'кеф' предпочитам Уиндоус пред Линукс, за прадакшън е друго ;) )

Машинката звучи добре като параметри за цената си.

Обаче- ако ще я позлваш само в домашни условия, защо не си вземеш десктоп машина- ще е по- евтина за тези пари (освен ако не се увлечеш с монитора) или ще е по- добра като параметри за тази цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано чудя се между двете (десктоп и лаптоп) ама като че ли повече клоня към лаптоп! Предпочитам да мога да го замъкна някъде, музиката ти е винаги подръка, пък и живея в къща и искам да имам компютър на долния и горния етаж!!!Общо взето ако ми се стои в хола пред телевизора компютъра да ми е под ръка като хапвам и т.н. - от друга страна пък като се замисля какъв съм хакер - щот много ми трябва ПЦ докато ям примерно дето се вика айде нема нужда...............

пък за тия пари десктоп-машина наистина мога да взема прилична!!!Не съм много наясно още със себе си дето се вика, ама съм си навил на масрафа!!И то май повече от гевезелък :P

С Линукс съм на Вие, обаче определено ще си кача Уиндоус - по скоро фирмения системен оператор ще я свърши тая работа срещу определено количество бира!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Packard Bell MZ36

Процесор: Intel pentium Dual Core T2130 1.86 GHz

памет: DDR 2 1x1024MB

DVD-RW Dual Layer

15.4 WXGA (1280x800) diamond view

VGA ATI Radeon Xpress 200M

Ethernet LAN, 10/100 802.11b/g WiFi

OS: Linux

Цената е 1 099 лв с ДДС

Сега новото предложение:

MSI Megabook VR610-022

CPU AMD Athlon X2 TK55 1.8Ghz

Display 15.4'' WXGA glare type

RAM 2GB DDR II, HDD 160 GB SATA Video ATI X1270

Bluetooth, webcam wlan 2 г. гаранция

Цената пак е 1 099 лв с ДДС

От разбраното до сега във форума е да не се мятам на процесор АМД обаче другите характеристики за примамливи!!!

Тая седмица ще взема нещо ама ще видим!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...