Jump to content

зимни гуми съвет


Recommended Posts

Аудито (а4 2.5 тди ) е с лети джанти (205/60/r16) а вече наступва време за 4 зимни гуми с 4 железни джанти. Отворен сам за предложения относно размера и вида на гумите и джантите. Моля даите ми съвет!!!! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудито (а4 2.5 тди ) е с лети джанти (205/60/r16) а вече наступва време за 4 зимни гуми с 4 железни джанти. Отворен сам за предложения относно размера и вида на гумите и джантите. Моля даите ми съвет!!!! :zustimm:

Моят съвет е ползвай си летите джанти и въобще не се притеснявай за зимата(то па квито са ни зимите вече...). За размера на гумите също си го запази-добър е. За марката обаче много зависи от бюджета. Гиславед и Нокиян са сериозни скандинавски марки, а ония знаят що е сняг. Разбира се за Мишелин Алпин няма да споменавам, че са най добрите, ма сите си знаеме.

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз лично претпочитам лятото да карам с 205/60 Р15 на ляти джанти,а зимата 195/65 Р15 на стоманени.Както каза колегата погоре,зимите напоследък не са истински,и затова ако не си решил твърдо да купуваш стоманени си джиткаи с летите.Размера,не знам,всеки сам преценява,а аз претпочетох да съм на леко по-тънки но по-високи.

Ако зимата е студена с доста сняг и образувано коловози,задължително стоманени джанти.Зимата 2005/6г. в големия сняг си развалих един комплект ляти джанти,надрах ги целите от образувалия се лед.

И най-добре е комплект гуми на комплект джанти,без да правиш монтаж/демонтаж през 6 месеца,така ще удължиш живота на гумата.Обаче това е така само ако имаш възможност да го направиш. :zustimm:

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз лично претпочитам лятото да карам с 205/60 Р15 на ляти джанти,а зимата 195/65 Р15 на стоманени.Както каза колегата погоре,зимите напоследък не са истински,и затова ако не си решил твърдо да купуваш стоманени си джиткаи с летите.Размера,не знам,всеки сам преценява,а аз претпочетох да съм на леко по-тънки но по-високи.

Ако зимата е студена с доста сняг и образувано коловози,задължително стоманени джанти.Зимата 2005/6г. в големия сняг си развалих един комплект ляти джанти,надрах ги целите от образувалия се лед.

И най-добре е комплект гуми на комплект джанти,без да правиш монтаж/демонтаж през 6 месеца,така ще удължиш живота на гумата.Обаче това е така само ако имаш възможност да го направиш. :flipoff:

От мен съвета е да си вземеш 15" железни джанти и да им сложиш всесезонни гуми, които да си караш ноември - март. Е ако зимата редовно пътуваш из планините може и зимни, но по-твърди. Аз поне съм така "зимата" слагам Тойо варио V1 всесезонни за зимата. И пак, ако не си балкански карач не е необходимо да слагаш по-тясна гума за зимата - в 90% от времето по-пътищата няма сняг и няма смисъл от по-тясна гума.

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...