Jump to content

Фарове - настройка


martuk

Recommended Posts

От известно време се съмянявам, че фаровете ми светят леко нагоре. Знам от къде се коригира това, но не знам има ли някакъв стандарт или норма за това как да светят - примерно на еди си колко метра от колата лъча трябва да е на еди си колко см от земята, или нещо подобно :respekt: Щото пък и не искам да си ги забия да ми светят много надолу и нищо да не виждам :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време се съмянявам, че фаровете ми светят леко нагоре. Знам от къде се коригира това, но не знам има ли някакъв стандарт или норма за това как да светят - примерно на еди си колко метра от колата лъча трябва да е на еди си колко см от земята, или нещо подобно :hilezh: Щото пък и не искам да си ги забия да ми светят много надолу и нищо да не виждам :bia:

Отиваш в някой сервиз, където имат стенд за фарове и ти ги настройват срещу 5 кинта.

На "ръка" няма да стане , освен да ги размещиш повече .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също чакам някой да обади за свестен сервиз дето регулират фарове. Миналата година ходих в D&N за тази операция и после се наложи насред път като се стъмни да ги настройвам на око!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По СБА сервизите имат такива машинки.

На ръка също става без машинка. Трябва малко търпение и подходящ инструмент да се въртят регулировките. Прави се срещу стена. Колата да е хоризонтална и да е на 5-6 метра от стената. Разстоянието между лъчите на стената трябва да е като разстоянието между фаровете. Височината я пробвате по време на движение. Да светят на 40-50 метра края на лъча.

С няколко опита става отлично.

Тази картинка я задигнах от ФВ форума. Не и се заглеждайте много, просто за принципа.

Lights_adjustm.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По СБА сервизите имат такива машинки.

На ръка също става без машинка. Трябва малко търпение и подходящ инструмент да се въртят регулировките. Прави се срещу стена. Колата да е хоризонтална и да е на 5-6 метра от стената. Разстоянието между лъчите на стената трябва да е като разстоянието между фаровете. Височината я пробвате по време на движение. Да светят на 40-50 метра края на лъча.

С няколко опита става отлично.

Тази картинка я задигнах от ФВ форума. Не и се заглеждайте много, просто за принципа.

Lights_adjustm.jpg

:hilezh: Това е много добре,но при мен има мальк проблем.След като направя настройките,след няколко дена пак сьм като Бен Тьрпин ,пьлен Х отпред и не знам вече какво става. :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ти е разхлабено или счупено.

Виж фаровете дали са добре закрепени. Виж крушките дали стабилно лягат в гнездата.

Дано не са ти счупени механизмите вътре във фара че лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ти е разхлабено или счупено.

Виж фаровете дали са добре закрепени. Виж крушките дали стабилно лягат в гнездата.

Дано не са ти счупени механизмите вътре във фара че лошо.

Сега отивам на работа,и ако няма много аварий(енергоооооо)ще се позанимая.Благодаря. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...