Jump to content

"Снежинката" на термометъра?!


ing_petrov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

откакто паднаха температурите и нормално почна да ми се появява снежинката до температурата, тва хубаво и си свети нонстоп. Вчера обаче като я карам и се загледах че понякога изчезва след това пак се появява, едва ли е дефект. Някой има ли смислено обяснение?Много ми е чудно кво значи?

колата е А3 TDI, АFN, без борд дисплей, само за температурата имам между часовниците.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При А6 се появява под +5 градуса. Означава да се внимава, че е възможна поледица(лошо сцепление).

Между 0 и +5 градуса е от дясно на показанието.

Между 0 и -45 градуса е от ляво на показанието.

Между +5,5 и +45 градуса не се появява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 0 и +5 градуса е от дясно на показанието.

Между 0 и -45 градуса е от ляво на показанието.

Между +5,5 и +45 градуса не се появява.

Тоест в случая когато ми показва постоянно -7градуса и ми изчезва снежинката след което пак се появява не е нормално... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази снежинка не показва ли че е включен климатика.Аз знам че като е студено не може да се пусне,но като стопли малко се пуска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снежинката се появява от +5 до -5 градуса.

Грешката е моя :hilezh: , не съм погледнал, че става въпрос за за А4, но на 100- ците, А6- ците и Б4 е поведението, описано от мен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е нормално, защото на моята А4-ка свети постоянно при температура под +5 градуса. Но не е някакъв сериозен проблем. Моя дисплей наскоро реши, че съм с автоматик и почна да показва на коя предавка съм. След рестарт всичко се оправи. Електроника: прави каквото си иска през повечето време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обясни пак... на -7 имаш снежинка за 3 минути примерно и после пак при -7 нямаш снежинка... ако е така не е нормално... принципно на старите а3ки 8л се появява снежинката между -5 и +5 градуса. При новите 8Р - се появява при температура под +5... мога да кача снимка от снощи показваше -12 :hilezh: и има снежинка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен днес за пръв път изчезна снежинката - може да е нормално до сега не ми беше изчезвала - забеляазах че до -5 все си я имаше от момента в който почнаха да падат още повече темепратурите - започна да изчезва - до колкото бях чел в книжката - тя показва че пътищата са заледени - един вид напомняне да се винимава - но явно при -7 вече не се броят за хлъзгави и заледени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обясни пак... на -7 имаш снежинка за 3 минути примерно и после пак при -7 нямаш снежинка... ако е така не е нормално... принципно на старите а3ки 8л се появява снежинката между -5 и +5 градуса. При новите 8Р - се появява при температура под +5... мога да кача снимка от снощи показваше -12 :) и има снежинка...

Да именно свети и като стана -7продължи мамкка й, но после изчезна, след което пак се появи....мистерия, както и да е, мислех че има няква система която се включва и това има връзка с въпросната снежинка:hilezh:, явно не е така а бъг. Това се случва само като е под -5 температурата. Иначе си свети...

МОже пък мойта да й се иска да стане като 8Р :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Темата е малко от прахта,но бих искал да я изтупам от там.Така,и аз търся отговора на този "велик" или "не" въпрос,но ми е много любопитно какво е имал предвид немския инженер когато е сътворим приказката със снежинката.Както се вижда малко по-нагоре в темата колега е пратил много точна снимка на това как снежинката се появява на дисплея от +5 до -5 градуса,а когато температурата падне под -5 тоест стане -5.5 тя изчезва,понякога се появява за секунда две и пак изчезва.Същото е и при -7,-9,-15.Едва ли е бъг,не може всичките да имаме един бъг.

Има една логика която ми се върти из главата ама...Примерно както е известно снежинката означава "внимание опасност от заледяване" и да речем че при +1 градус и ако няма сняг,тръгвайки с колата може да си се замислил над нещо и да пропуснеш факта че е възможно заледяване,и тогава снежинката ти напомня.При -9 и доста сняг колкото и да си се замислил,едва ли ще пропуснеш фактора "заледени пътища" и може би за това снежинката тогава не е нужна.Логично е,но ако аз бях на мястото на немеца ако това е идеята немаше да я направя така понеже както казва колегата Nikoldy "прекалено сложно ще е за обикновения USER".Да помислим над въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината не съм се заглеждал при мен как е ... щото повече от - 2 все още не са падали температурите.

Иначе стане ли 5 градуса се появява мигновенно.

За вбъдеще ще погледна и ще видим как стоят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изчезването и появяването след кратък интервал е 'ненатрапващо се мигане' и целта е привличане вниманието на водача.

В една стара тема жоро беше обяснил доста добре защо изчезва след -5- т.нар. черен лед е обяснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една стара тема жоро беше обяснил доста добре защо изчезва след -5- т.нар. черен лед е обяснението.

Ще се радвам да пратиш линк към нея.

За ненатрапващото напомняне има логика,но тя прави цък цък и изчезва не знам аз не бих я забелязал,трябва се в дисплея да гледам.

Марто къде живееш та само до -2 си стигнал да идвам и аз на топло че в Красна поляна е ужас :P

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто къде живееш та само до -2 си стигнал да идвам и аз на топло че в Красна поляна е ужас :)

Исках да кажа за до момента тези няколко дни не е падало повече от -2 -3 градуса.

Миналата зима просто не ми е направило впечатление и не съм се вгледал за да отразя в тази тема при мен как е.

Иначе не съм много далече от теб 60-70 километра по-на-юг :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината не съм се заглеждал при мен как е ... щото повече от - 2 все още не са падали температурите.

Иначе стане ли 5 градуса се появява мигновенно.

За вбъдеще ще погледна и ще видим как стоят нещата.

Винаги съм казвал че на Юг е по-добре :P

А иначе тая мистерия май я разгадах,ще обобщя след малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...