Jump to content

Пукане при потегляне и спиране


Roni

Recommended Posts

Колеги, знам, че вече е писано по темата "пукане" но ви моля за мнение- при потегляне и при спиране се чува едно ясно ПУК отпред в дясно. Не е нищо по окачнването, тъй като всички втулки и тампони, шарнири и биели са нови. Всички гайки са проверени по два пъти дали са стегнати като хората. съмнявам се в тампон на мотора или на магарето....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята ADA е така от както я взех, всичко и е ОК, амоpтисьоpите са нови, но дясното каpе е за смяна. Да не би да е от него?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е същото, моите съмнения обаче спадат към пружината. Бях чел за подобни перипети във форума при някой от колегите. Потърси из форума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам, че вече е писано по темата "пукане" но ви моля за мнение- при потегляне и при спиране се чува едно ясно ПУК отпред в дясно. Не е нищо по окачнването, тъй като всички втулки и тампони, шарнири и биели са нови. Всички гайки са проверени по два пъти дали са стегнати като хората. съмнявам се в тампон на мотора или на магарето....

колега ако са ти сменявани амортесьорите презатегни си гайките на палнителите и готово

при мене се оказа това но докато го намеря ми се еба майката от търсене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам, че вече е писано по темата "пукане" но ви моля за мнение- при потегляне и при спиране се чува едно ясно ПУК отпред в дясно. Не е нищо по окачнването, тъй като всички втулки и тампони, шарнири и биели са нови. Всички гайки са проверени по два пъти дали са стегнати като хората. съмнявам се в тампон на мотора или на магарето....

Защо мислиш ,че "Не е нищо по окачването,......." ???

При какви условия пука и какъв е звука - при потегляне с извит наляво волан или посоката няма значение ,

пукането - остро ,тъпо ,като на пружина ,на ламарина и т.н...

Кои точно неща са сменяни? Правилно се съмняваш в магарето ,явно неговите втулки не са сменяни.

Попрегледай и с търсачката какво ще излезе - доста хора са писали за това пукане ,включително и аз :hilezh:

Борбата с него (пукането) може да се окаже доста изнервяща .При мен успях някакси да се справя сам - оказа

се пружина , но ми отне доста време и нерви. :flehan:

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ще изпозвам темата за да попитам и за моите болежки при навит наляво волан има едно пукане, вчера като ходих на канал и изключено от скорост реших да видя дали не са каретата, дясната полуоска нямаше мърдане, а лявата се движеше навърте към скоростната кутия там дето влиза и на обратно. Сигурен съм че от там идва пукането и съм сигурен че някое каре е минало пробега. Въпроса ми е кое от двете може да е заминало това което е в скоростната кутия или това дето е при гумата. Не съм много наясно за това някой ако може да обясни малко по-добре :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...