Jump to content

Едно въпросче... :)


Recommended Posts

Карам 80-ката с масло bp 15W40, но без да искам си закупих литър 10W40, да го връщам ли като се върна в Стара Загора след 2 седмици ли, или да го сипвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 15W40 какво е синтетика, полу-синтетика или минерално?

А това 10W40 и то какво е?

До колкото знам не е хубаво да се мешат маслата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така знам... Това, което трябва да и сипя е полу-синтетика, а това което съм купил по погрешка е синтетика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мое лично мнение -сипвай и не се бой-"подобно се разтваря в подобно",тъкмо при тия отрицателни температури е по хубавао да е по редко масълцето.

По кофти щеше да е ако зимата ти се налага да слагаш в 10W40-15W40,ама при твоя случай нема да има отрицателни последици даже напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мое лично мнение -сипвай и не се бой-"подобно се разтваря в подобно",тъкмо при тия отрицателни температури е по хубавао да е по редко масълцето.

По кофти щеше да е ако зимата ти се налага да слагаш в 10W40-15W40,ама при твоя случай нема да има отрицателни последици даже напротив.

Не е баш както си го обяснил, ама общо взето си прав, няма никъкъв проблем да се омешат маслата! Ако все пак колегата се притеснява, да изкара от мотора си 10 грама и да го смеси с малко от 10В-40 и ще види, че няма да има никакви проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bp 15W40

10W40

15W40 е полусинтетика

10W40 е синтетика

Изобщо не е желателно да смесваш двата типа! Ако са и двете полу синтетика или пълна синтетика става. Моя съвет - не си скапвай колата за 20лв! Ремонта почва от 2000лв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане ве, не го лъжи! Смесвал съм го поне 10 пъти точно тея 2 вида масла!

Колата си е негова. Аз просто изказах мнение :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно никакъв проблем да се смесват каквито и да е масла

Масло не може да се пресече със друго масло

Особено за тези два вида масла които колегата пита-те са почти идентични

Това че 10w40 е синтетика са търговси трикове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем. Ще й стане хубаво на колата, щото тва 15W40 дето си й сипал със сигурност не й харесва... ама кво да праи колата търпи си.... aма ако 10W40 e е полусинтетика, то то 70% от него е като 15W40... а ако 10W40 e синтетика пак няма да има проблем... така че смесвай :hilezh:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвай смело. Нищо няма да и стане.

Все едно да омешаш два вида бира - все тая. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To че няма проблем да се смесят, няма, ама тия масла дето се продават в бг, 15в40 е минерално, 10в40 е полусинтетика(въпреки че може да пише нещо от рода syntetic, но не пише ful syntetic или 100%, така че е полусинтетика)

Пълна синтетика е маслото в моя двигател - 5в40 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи какви са двата вида масла точно..?

To че няма проблем да се смесят, няма, ама тия масла дето се продават в бг, 15в40 е минерално, 10в40 е полусинтетика(въпреки че може да пише нещо от рода syntetic, но не пише ful syntetic или 100%, така че е полусинтетика)

Пълна синтетика е маслото в моя двигател - 5в40 :huh:

Ами ако е с базови масла от група 4 и/или 5 - може да се каже че е 100% пълна синтетика

Ама ако е с базово масло от група 3... си е Комерсиална синтетика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...