Jump to content

Няколко въпроса за ABS


audi90

Recommended Posts

Здравейте колеги. Проблема ми е следния. Сутрин като паля, когато е студено навън ми премигва лампата на ABS-a. Като карам с висока скорост (над 150км/ч) повече от минута ABS-a ми спира да работи светва лампата и когато угася и запаля колата всичко си е пак наред. Ходих на диагностика. Оказа се че ABS-a няма натрупани грешки. Момчето ми каза че тези коли имали фабричен дефект или нещо подобно и че ABS-a ми бил "тръгнал". Някой от вас имал ли е сходен проблем ? Ако знаете място където наистина разбират от ABS-и, казвайте да отивам там. Мерси на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем и след време лампата не спираше на свети и се наложи смяна на ABS. Така, че май наистина ти е "тръгнал", някой колега да ти препоръча все пак добър диагностик в София...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем и след време лампата не спираше на свети и се наложи смяна на ABS. Така, че май наистина ти е "тръгнал", някой колега да ти препоръча все пак добър диагностик в София...
Каква е цената на ABS нов или втора ръка?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно 400-500 лева

препоръчвам ти да отидеш до алком на бул. Каблешков, близо до пресечката с бул. България откъм Борово. Там са добри диагностици :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз ти препоръчвам първо да се прегледат много добре всички карета или по скоро пръстените отгоре , които подават импулса към АБС, тези пръстени корозират и се пукат и така подават кофти импулс при определени условия и за това ти свети АБС ламбата и за това после като изгасиш и запалиш не ти свети лампата , защото не се отчита като грешка о ткомпа !!! а ако ли не си за АБС!! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам подобен проблем

ако искаш ходи при МИШО ДА ТИ ГО ОПРАВИ

ина4е нов е към 900-1000 лева модула

или към 400 втора ръка

мишо зима наполвина

ако те интересува точно какво му е мога да ти разкажа на ли4ни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем и след време лампата не спираше на свети и се наложи смяна на ABS. Така, че май наистина ти е "тръгнал", някой колега да ти препоръча все пак добър диагностик в София...

Имах същия проблем -купих нов блок за 800лв с 10% отстъпка и една година гаранция.Втора употреба няма гаранция колко ще работи и може да ти излезе по-скъпо.Ако ти се занимава ето адреса на една фирма в Англия която ги рециклира и дава гаранция проверено от колега от форума с същия проблем ремонтира ли са го за 10 дни общо с изпращане и връщане http://www.ecu-testing.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги верно ли е т'ва??!?!?? Нашата и тя го прави след 190 на бензин и 150 на газ светла лампичката на ABS-а. Баща ми някакъв майстор го излъгал, че т'ва показвало, че ABS-а нямало да помогне при спиране с тази скорост...

Значи и нашия е заминал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята 90-ка го правеше същия проблем известно време.Незнам какво бяха правели но ако не натисна копчето за абс-а след като запаля спирачките буквално изчезваха и педала потъваше.Ще направиш беля.Аз лично смених помпата и махнах целия абс и започна да спира добре но без абс.Искаха ми луди пари за нов които за съжаление ги нямах :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги верно ли е т'ва??!?!?? Нашата и тя го прави след 190 на бензин и 150 на газ светла лампичката на ABS-а. Баща ми някакъв майстор го излъгал, че т'ва показвало, че ABS-а нямало да помогне при спиране с тази скорост...

E тоя пич дето го е казал тва трябва да почне да пише книги... На всичко отгоре и звучи реалистично ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем -купих нов блок за 800лв с 10% отстъпка и една година гаранция.Втора употреба няма гаранция колко ще работи и може да ти излезе по-скъпо.Ако ти се занимава ето адреса на една фирма в Англия която ги рециклира и дава гаранция проверено от колега от форума с същия проблем ремонтира ли са го за 10 дни общо с изпращане и връщане http://www.ecu-testing.com/

Моя ABS излезна 400лв незнам нов ли е или втора употреба, но също имам година гаранция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При А4 контролния блок на ABS се намира под задната седалка. Ако се окаже , че той е проблемен пиши едно ЛС защото имам един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...