Jump to content

Как се сваля таблото на А4(Б5)


ChioChips

Recommended Posts

Казаха ми че имало в златен фонд как се смъквало и слагало таблото на А4(Б5),даже снимки имало, ама нещо не го намерих, пробвах и търсачката, ама явно не мога да търся с нея(ако има такава тема).

Бихте ли ми казали/показали как се смъква въпросното табло, да видя колко крушки имам за смяна. Също, стрелката на оборотомера не ми свети, а на скоростомера ми свети, това как да го променя(ще ги направя синьо май). Някакви идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтегляш волана максимално към теб и го сваляш надолу (да не забравиш да го "откопчееш") , писле в основата на таблото има една пластмасова лайсничка, която е на щипки, сваляш я внимателно и ще видиш главите на два кръстати винта, развиваш ги и изтегляш таблото внимателно два-три сантиметра. После откопчаваш куплонзите отзад и сваляш лампата за габаритите. После вадиш смело.

Късмет, не е толкова сложно :hilezh:

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе,май по добре е чипса да не пипа.

В предвит опита му да залепи огледалото за задно виждане си пукна челното стъкло,представям си какви ще са последствията от подмяна на осветлението (със синьо :hilezh: ) на таблото.

Чипсче,ела в София на екскурзия и ще смениме всичко даже и едни рингове ще хакнеме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем ще го пробвам тоя вариант утре, като ми дойдат крушчиците за табло от един колега от форума :hilezh: Мерси Ангеле ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само си откачи акомулатора предварително, че ще отчете грешка компютъра и после трябва да я триеш. ( откача се и куплунга на AirBag-a и ако не си махнал акомулатора после ще ти свети лампата ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е куплунг ?

куплунга е т.н. Букса за свръзка ... " онуй нещо дето влиза в другото нещо ..." .. но не онова за което се сеща подсъзнанието ти :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само си откачи акомулатора предварително, че ще отчете грешка компютъра и после трябва да я триеш. ( откача се и куплунга на AirBag-a и ако не си махнал акомулатора после ще ти свети лампата ).

Ако не дава"на контакт" - няма нужда да откача каквото и да било.

Ако обаче пробваш новото осветление - нареждаш всичко и САМО тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли нещо по-специфично вътре, примерно казах че искам да си сменя цвета на стрелката със синьо да видя как ще изглежда. Или то ще се види ?

Също да питам, бензинометъра и тва до него трябва ли да свети по принцип ? Щото при мен не свети :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...( откача се и куплунга на AirBag-a и ако не си махнал акомулатора после ще ти свети лампата ).

Айде да не се откача Airbag-а като се сваля таблото. :hilezh: Иначе за акумулатора си 100% прав, че трябва да се откачи, без значение дали се дава на контакт или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като свалях и слагах таблото не съм разкачал акомулатора,и не ми свети лампата на еърбега постоянно(само при даване на контакт за около 8-10- сек) т.е. всичко е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

005075252-big.jpg

Горният край се издърпва напред и после нагоре.

005075253-big.jpg

Развиват се двата винта и издърпваш таблото.

005075254-big.jpg

Ето как изглежда отзад. Трябва да се свалят буксите за да можеш да го свалиш. Не е задължително да откачиш акумолатора, но е препоръчително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Владко,за да свалиш таблото не е нужно да откачваш акумолатора! Само ако сваляш AIR-бага,ВИНАГИ без ключ на таблото! Ето нещо което ще ти помогне !!!http://www..org.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=831 Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Също, стрелката на оборотомера не ми свети, а на скоростомера ми свети, това как да го променя(ще ги направя синьо май). Някакви идеи ?

Знам че темата е старичка ама да си питам: червения цвят на стрелките, бутоните, климатроника и т.н. само от крушките ли се определя и как мога да го променя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега chio chips цвета на стрелките няма как да смениш, защото те си имат червена плака която свети с отразената от лампата (която е безцветна) светлена. Най много да получиш някакъв "небеснокафяв" нюанс. Но като си ентусиаст опитай пък знае ли човек може да излезе нещо невиждано до сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега chio chips цвета на стрелките няма как да смениш...

А цвета на дисплеите на климатроника и светлината на запалката и бутоните за ел. огледалата, бленди ли го определят :hilezh: относно стрелките, има флуорисцентна боя с каквато цвят искаш, ама какъв е резултата не знам

http://www.bktuning.net/

Редактирано от Minkooov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...