Jump to content

Да зарадвам колеги по една болна тема


Liudmil Peshev

Recommended Posts

И така колеги, както доста от вас бях си отпрал (първо разкъсал, а след това и отпрал) кората под двигателя... Това никак не ми харесваше :hilezh: ! Търсих тук-там по морги, ама това, което намирах никак не ми харесваше - я полуразкъсано, а драно здраво... Нова кора от Порше България - на прекрасната цена 540 лева не ми се купуваше! Попитах в Пловдив една фирма, НО дори те не ми препоръчаха техните кори - правели се от стъклопласт и лесно се трошели от всеки малко по-голям камък! При разровичкване обаче си намерих каквото търсех, А ИМЕННО кора от пластмаса за А4 с точни размери... Малко по-тънка от оригинала, НО с идеалната цена 47 лева. За да ви зарадвам ми казаха, че нямат проблеми да намират и за други коли... И така магазина се намира на наказателния паркинг на Малък Градски театър зад канала. Значи ако идвате по канала, като пресечете Мадрид и продължите към Данаил Николаев след паркинга има един завой наляво към старата бензиностанция на Петрол. Точно на завоя имаше магазин за мебели, и веднага до него е магазина. Някой може би знае, че там има и готина гумаджийница. Та там има тези прекрасни кори, на тази идеална цена! Който има желание да действа! Пък и ще сложа къде е от БГ Мапс да се ориентирате...

post-4779-1202381323_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега, сети ли се да вземеш някъв телефон на този магазин?

Също така да те питам, имат ли кори и за дизеловите А4, щото при тях има звукопоглъщащо покритие залепено на кората...

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сети ли се да вземеш някъв телефон на този магазин?

Също така да те питам, имат ли кори и за дизеловите А4, щото при тях има звукопоглъщащо покритие залепено на кората...

Естествено телефон забравих... :lupe:

Ама не е проблем да мина да питам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли е 540 кинта тази кора бре ебаси кожудерите и аз се бях запътил към Порше БГ :lupe:) мислех да е към 150 кинта.Маи 6те се кара така.Има ли някакви опасности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли е 540 кинта тази кора бре ебаси кожудерите и аз се бях запътил към Порше БГ :lupe:) мислех да е към 150 кинта.Маи 6те се кара така.Има ли някакви опасности?

Ами оригиналната кора е към 8 мм. дебела от пластмаса, а тази 3 5 мм. и това е... Още не съм я монторал, отвътре има някаква тънка изолация, но не по цялата кора... и дгугото, което видя, на оригиналната кора ВСИЧКИ закрепващи отвори са с алуминиева вложка за здравина, а тук така са само два от отворите... Ама за 47 лева...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти па сега за 47лв. и звукоизолирана искаш да е :)

Не ве, просто се надявах че ще има примерно за 100-ина лв. със звукоизолация..

Естествено телефон забравих... :)

Ама не е проблем да мина да питам

Колега, не се притеснявай. По-лесно ще е да отскоча до там, като ми остане време. :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш възможност питай за телефона, че ме интересува дали работят в събота. А, и как се казва магазина, да се ориентираме по-лесно. Мерси за инфото. И като я сложиш да пишеш. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш възможност питай за телефона, че ме интересува дали работят в събота. А, и как се казва магазина, да се ориентираме по-лесно. Мерси за инфото. И като я сложиш да пишеш. :hilezh:

Утре ще има точен адрес, телефон, работно време... проблема с монтажа ми е да намеря 15 минутки свободно време на майстора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина ако не ти е проблем = вземи им телефона и направо да се заредят с големи количества, е на тая цена ще има бая кандидати ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така както обещах ето информацията...

Пича каза, че има почти всичко, което можете да се сетите за нашите автомобили... като ги внася по негов човек от Австрия... на доста по-тънки цени от Юнитрейд и Порше България... Освен това работи с наложен платеж за провинцията...

post-4779-1202471841_thumb.jpg

post-4779-1202471935_thumb.jpg

Редактирано от Liudmil Peshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така както обещах ето информацията...

Пича каза, че има почти всичко, което можете да се сетите за нашите автомобили... като ги внася по негов човек от Австрия... на доста по-тънки цени от Юнитрейд и Порше България... Освен това работи с наложен платеж за провинцията...

Благодаря за инфото, колега. Освен да взема и да им звънна :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка на кората...

А за това какво има и какво не - не съм рекламен агент на магазина, просто ме зарадваха, а аз надявам се вас... питайте си по телефона :hilezh:

post-4779-1202723217_thumb.jpg

post-4779-1202723226_thumb.jpg

Редактирано от Liudmil Peshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кора, която е на снимката, ще стане ли на 2.5 ТДИ мотор или ми трябва различна? А и знам,че автоматиците имат и продължение на тази кора? Дали е така незнам, затова и питам тук :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-често ще трябва да миеш двигателя, ако държиш да ти е чист.

Колеги не лошо да я има кората, щом са я предвидили фабрично значи има някаква роля.

Но да ви напомня - двигател не се мие!!! Освен свален извън колата...

А дали има в този магазин и за А3, гледайки тази на снимката ми е ясно, че тя няма да стане, закрепването на А3 в предната част е друго, там едни езици влизат в предната част...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо да не се мие?

Не че го правя често, ама веднъж на две години си е нормално.

И винаги чакам да истине и тогава. На загрял мотор, никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо да не се мие?

Не че го правя често, ама веднъж на две години си е нормално.

И винаги чакам да истине и тогава. На загрял мотор, никога.

Няма нужда да се мие ... освен естетическа.

Миенето води само до проблеми - за горещ двигател ясно, мръсотията се набива на най различни места, например - генератора които е с отвори за охлаждане вътре става ... и т.н.т.

Няколко нови коли съм карал за смяна на ангренажи и винаги питам даденият официален сервиз да ли им карам колата с измит двигател, отговарят: в никакъв случай да не се мие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се оплача и на мен от преспите преди месец ми се спука кората и си падна на части. Изглеждаше ми оригиналната и беше от някакви смоли армирани с стъклени влакна. Изолацията да ви кажа не ми се виждаше много надеждна - 1-2 см от някакъв сив дунапрен или нещо от сорта. Казвам го защото и преди когато имах кора и сега не ми се струва да има сериозна разлика в шума от двигателя, който е дизелов...

За съжаление при този модел кората се закача за още 2-3 по-малки кори, които са пред предните гуми и това значи, че и те трябва да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...