Jump to content

ПОКУПКА НА АУДИ 100 2.3 quattro 1992


toti13

Recommended Posts

Здравейте, какво ще кажете за АУДИ 100 2,3 quattro 1992 г. 136 к.с.?

Уговорих се утре да гледам едно, което имам съмнения, че е на един потребител от нашия клуб - angel4o и ме притесняват темите, които е писал за разхода му на гориво. Ако някой знае дали е оправил разхода, моля да ми пише!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубаво според мен :hilezh: . Карал съм 2.3 мотор и съм възхитен от здравината и еластичността. Като разход на газ под 16 градско мисля, че няма да паднеш - все пак е голям мотора, а и е 4х4. Извънградското може би ще е 10-12/100 в зависимост от стила на каране. На бензин предполагам, че разхода ще е -2л от този на газ. Във форума има такива Аудита и се надявам някой също да пише за своите впечатления. Силно се надявам следващото ми Ауди да е quattro :2gunsfiring_v1: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз мога да кажа за този мотор, но на 90-ка куатро. Нормално каране без "цедки" градско 12-13/100, но почнеш ли да го ребриш направо се вижда как спада стрелката :2gunsfiring_v1: При 100-ца разхода ще е литър от горе предполагам, говориме за разход на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам такова Ауди.Много зависи от състоянието на колата но като цяло е добър автомобил.За разхода е много спорен въпроса нормално каране 10 12 на 100 газ извънградско а иначе 15 17.Кажи какво по точно те интересува.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме дали някой знае на 100-цата на потребителя angel40, дали е оправен разхода на гориво, понеже беше пускал теми, че му гори 26 на газ и 40 на бензин, а утре ще го гледам това ауди да го купувам и ... общо взето е товаИначе аз от 3 години карам ауди 80 Б3 и зимата разхода на градско на газ ми е между 13 и 16 и предполагах, че на 2.3 мотор ще е около 15-16л./100км.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне незнам дали е отстранил проблема колегата angel40. Влез му в профила и му прочети коментарите. Наистина имаше такава тема, но аз бях останал с впечатлението, че на газ е оправил разхода. Най-добре го питай него :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като прочетох цифрите за разхода му предположих /а и сега мисля така/ че най-вероятно е направил някакво объркване с изчисляването или засиченето на километрите! Но дори и да е реален този разход мисля че проблема ще бъде отстранен при задължителното обслужване на новозакупен автомобил /аз поне така бих постъпил/!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 100-ца ми гори 14газ(зимата) , 12лятото и 9,2 изван градско до 100 км.Говоря за Audi 100 2.3 136 от старите купета.МОтора ми е с перфектна компресия в момента и сигурно е затова такъв разхода!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз също имам АУДИ 100, 2.3, 5ц. януари 1991, NF мотор с механичен инжекцион КЕ III Jetronic, който е бил последно поколение инжекцион за онова време.

Градско на сегашния етап е твърдо 15, извън града около 9-10 зависи колко настъпваш /карам до 120 извън града, радко над 120 и то за много кратко/ В момента

термостата ми е за смяна и след като го сменя, разхода ще падне поне с литър и половина на градско.

Аз искам да си сложа газова уредба /ГУ/ и вече съм го решил. Търся си читав майстор, защото ако нещо се прецака след като ти сложат уредбата, просто след

това трябва да забравишда я караш на бензин. Имам предвид дори и едно гръмване на газта в колекторите, тогава край на дебитомера, както е и най вероятно

при този автомобил, след като гори толкова много. Заедно с дебитомера е думнало и най-вероятно още нещо. Може стартовата дюза да е постоянно отворена поради повреда в

температурен датчик указващ температурата в компа и ред други неща. Ламбдата също може да е прецакана. Може да има теч на бензин от самия инжекцион от иглата която е от

долната му част. Това са най основните причини ама и най гадните.

Този инжекцион е възможно най сложния за управление, ама ако всичко му е наред няма грешка. Иначе трудно ще намериш някой, който да ти го оправи и настрои.

Затова ти казвам, че търся читав майстор, който да ми сложи ГУ, която да има емулатор за ламбдата и устройство за регулиране на ъгъла на запалване, нищо, че имам детонационен датчик. Плюс това трябва да имаш поне две клапи, та дори и да гръмне пораженията да са нищожни. Ако не намеря майстор, по добре да си я карам на бензин.

Все пак ако си решил да я купуваш ще ти дам съвет как да измериш разхода приблизително.

Да предположим,че в резервоара има малко бензин. Запчваш да караш и на равен път ти светне лампата за бензина, казвам равен защото при едно разклащане на автомобила бензина в резервоара може да се измести в частта където не е датчика и така да те излъже. След като светне лампата наливаш 10 литра бензин и караш до следващото светване.

Другия по-скъпия вариан е - пълниш до горе на бензиностанцията, караш 50км и се връщаш на същата колонка, доливаш и ......... :multi: . УСПЕХ. АНТОН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с газта е неизчерпаема тема...

истината е следната: колата трябва да е ПЕРФЕКТНО работеща на бензин преди да се слага газ, а разхода с "обикновена" газова е 2 литра повече от този който е бил на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно вярно :nixweiss:

реших си проблема - купих си ето това:

Audi A6 quattro avant 2.0 16V

Данни:

Дата на производство - юли 1996 г.

Тип двигател - Бензинов

Мощност (к.с.) - 136 к.с.

Скоростна кутия - Ръчна

Категория - Комби

Пробег - 185000 км

Цвят - Тъмно сив

Особености:

4(5) Врати

4x4

ABS

Airbag

Аларма

Ел. Огледала

Ел. Стъкла

Застраховка

Климатроник

Лети джанти

Металик

Серво управление

Стерео уредба

Халогенни фарове

Центр. заключване

Допълнителна информация:

отлично поддържана, сменени консумативи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Много безаварийни километри да и навъртиш на колицата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :hilezh: . Ще влизаш ли в газовата секта :D ?

Подстрекател :bia:

Честито колега милион километри и само кеф да ти носи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подстрекател :bia:

Честито колега милион километри и само кеф да ти носи.

Мерси колеги, в газовата секта, засега мисля да не влизам - гори ми около 12 градско, което е поносимо.

Р.S. Ако някой знае някой сайт с ръководства за А6, моля да ми го изпрати :eusa_boohoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, в газовата секта, засега мисля да не влизам - гори ми около 12 градско, което е поносимо.

Р.S. Ако някой знае някой сайт с ръководства за А6, моля да ми го изпрати :hilezh:

И аз така смятам, колицата е направена за бензин и е по-добре да се кара на бензин!!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми Б4-ката е със същия двигател 2.0i 16V (ACE) и е на газ - никакви проблеми :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...