Jump to content

ръководство за Vag Com


Recommended Posts

Здравейте,

във форума има доста приказки за програмата Vag Com, но никъде няма пълно ръководство за работа с нея.

Предлагам всички, които са правили по нещо да опишат с по няколко реда какво и как са го направили и да си спретнем дружно едно ръководство.

За ауди А4 1995-1997 нулиране на сервизни интервали:

selekt

17 - instruments

Adaptation - 10

въвеждане на канал от списъка по-долу в "Channel Number"

Read

"Store Value" е текуща стойност на канала

Въвеждане на "New" стойност от списъка по-долу.

Test

Save

Channel 05 показва разстоянието да следващата смяна на масло. Това разтояние е в хиляди километри. При въвеждане на стойност 8 в този канал напомнянето ще светне след 8000 км.

Channel 06 показва разтоянието до следваща инспекция 1. Стандартната стойност е 24 - 24000 км до инспекцията

Channel 07 показва времето до следваща инспекция 1. Стандартната стойност е 36 - след 360 дни ( или след минаване на зададените километри в канал 6 - в зависимост от това кое от двете ще изтече първо)

Channel 08 показва времето до инспекция 2. Стандартна стойност 72 - 720 дни.

Ако някой може да опише как се прави автоматично да се заключват вратите при достигане на определена скорост или след определено време, или пък каквото се сетите ще е от полза за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой може да опише как се прави автоматично да се заключват вратите при достигане на определена скорост или след определено време, или пък каквото се сетите ще е от полза за всички.

Здравей колега

За затварянето на вратите и за други екстри преди време беше писал колега от форума

http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A...mfort_Functions

Coding

+00001 = GB-Alarm (not USA)

+00002 = Confirmation Anti-Theft Warning System (Blink)

+00004 = Selective Central Locking (SCL)

+00008 = Anti-Theft Warning System

+00016 = Rear Lid Release Locking at 5 km/h

+00032 = Central Locking at 15 km/h (or 10 mph)

+00064 = Comfort Function via Remote Control (not USA)

+00128 = Right Hand Drive (RHD)

+00256 = Avant

+00512 = Confirmation Close via Remote (1x Blink)

+01024 = Confirmation Anti-Theft Warning Sytem Horn Activation

+02048 = Door-/Window Regulator Logic

+04096 = Thatcham Anti-Theft Warning (not USA)

+08192 = No Safe-Function

+16384 = Side Windows with Insulated Glass

Note: Coding is the sum of the individual options. Not all options apply for all control moduls!

Adaptation

Channel 021: Remote Control Matching

[select]

[46 - Comfort System]

[Adaptation - 10]

Channel 021.

[Read]

При мен действа като уловката е че след като спреш докато не извадиш ключа от таблото вратите си остават заключени.

Аз го въведох през 35 Central Lock и след това натиснах бутона над RECODE - 07. Въведох 00032 в полето къде ти казва да

въведеш код от 00000 до 65000 запаметих го и стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Тук в един Labe File пише следното:

; Audi A3 (8L) / Audi A4 (8D) / Audi A6 (4A)

; Audi A8 (4D) / Audi Cabriolet (8G)

;

; component: Central Locking System (#35)

;

; p/n: 8L0-862-257-???

;

; includes measuring blocks and coding

;

; created on 25/Mar/2001 by Paolo Sechi

; enhanced on 27/Apr/2005 by Sebastian Stange (sebastian@ross-tech.com)

;

; last modification: 27/Apr/2005

;

; ready for VAG-COM 402.3 and above

Проверявам си номера на модула и незнайно защо вместо 8L0-862-257-??? ми излиза 8D0-862-257 :hilezh:

Явно централното ми е сменено с такова от А4...както и да е поглеждам пак Label File и виждам, че го дават и за 8L и за 8D тази функция, така че не би трябвало да имам никакъв проблем. Да ама не ;) По всякакъв начин се опитах да активирам:

C5,+00032 - Comfort Locking via Speed (15 km/h / 10 mph)

не става и не става...Влизам в централното -35- след това в Адаптация -10- и въвеждам 00032 при което ми излиза грешка, на която пише че нищо не намира под код 00032? Някой може ли да помогне по някакъв начин, че го мъча от месеци :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте искам да ви попитам нещо. можели да се направи така, че като заключим колата ако има отворен прозорец той да се затвори сам,и ако може как се активира.благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
здравейте искам да ви попитам нещо. можели да се направи така, че като заключим колата ако има отворен прозорец той да се затвори сам,и ако може как се активира.благодаря предварително

може разбира се ..всичко може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте искам да ви попитам нещо. можели да се направи така, че като заключим колата ако има отворен прозорец той да се затвори сам,и ако може как се активира.благодаря предварително

Ако имаш комфорт модул, може и разбира се ел. пакет, като включваш алармата (само оригиналната или ЦЗ) задържаш копчето за заключване и къде що има отворен джам го затваря и дори и люк-а, а като задържиш копчето за отключване отваря всичко електрическо, без люка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш комфорт модул, може и разбира се ел. пакет, като включваш алармата (само оригиналната или ЦЗ) задържаш копчето за заключване и къде що има отворен джам го затваря и дори и люк-а, а като задържиш копчето за отключване отваря всичко електрическо, без люка.

Май става и без да имаш комфорт модул :hilezh: Тук в един магазин за автоаксесоари продават подобен модул за 25лв, който отговаря за два прозореца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

За затварянето на вратите и за други екстри преди време беше писал колега от форума

http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A...mfort_Functions

А изключването на тази функция как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А изключването на тази функция как става?

На мястото където ще въведеш кода за заключването на вратите - мисля че беше в полете Software Code, там ще има друг код. Запиши си го и след като въведеш 00032 активираш функцията, но все си мисля, че ако върнеш стария код, който е бил преди този 00032, функцията ще се деактивира may be :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за една А8...незнам какъв код е имала преди това, просто искам да и спра заключването че ме дразни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

а възможно ли е да се реализира някаква опция като памен на стъклата ? имам в предвид ако имаш конфорт модул и оставиш отворени прозорците до определено ниво и заключиш колата те се вдигат сами но когато я отключиш да се смъкват до там до там кадето си ги оставил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ако може да попитам от къде да си зема кабела и програмата щото моя климатроник е малко бъгав и секи месец цъкам пари да ми го настройват и вече ми писна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ако може да попитам от къде да си зема кабела и програмата щото моя климатроник е малко бъгав и секи месец цъкам пари да ми го настройват и вече ми писна

От ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Някой знае ли каква е последователността за адаптиране на дроселовата клапа при АЕБ?

 

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/audiB5.html

 

 

Throttle Body Adaptation:

Turn the key on but do not start the car.

[select]

[01 - Engine]

[Measuring Blocks - 08]

Enter Group 060 (may be Group 098 on some cable-throttle cars)

[Go!]

[switch to basic settings]

Once you do this you will see the top right display say ADP RUN. The TB

adaptation is being done as soon as you switch to basic settings. You will see the values change and hear the TB cycle for the first few seconds then it will stop. Leave it in basic mode for about 30 seconds, then switch back to normal settings and you're all set.

Be sure not to touch the accelerator and make sure the engine is NOT running when you do this!

 

 

 

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...