Jump to content

Съвет за размер на гуми и джанти.


Recommended Posts

има ги 17-ки - оригинални

7.0 им е широчината а ЕТ-то мисля е 45

трябва да се разтършиш

виж при григорич

или в автоморгата дет е близо до жоро суходолски

Доста съм го мислил и сравнявал и стигнах до извода, че за да може безопасно да се мине на 17-ки 225/50/17 е идеалната височина. То отговаря като борд на гумата точно на най-масовия 205/55/16 с каквито си ни излизат заводски колиците.
тва пък как го сметна

205/55/16 --> 225/45/17

при 225/50/17 разликата в диаметъра с 205/55/16 е 25 мм

на тези джанти коит си харесал 205/50/17 ще седи отврат

виж колко им е тънък (визуално) борда

ще се получи кат при мене само че още по фрапиращо

Редактирано от rdk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

има ги 17-ки - оригинални

7.0 им е широчината а ЕТ-то мисля е 45

трябва да се разтършиш

виж при григорич

или в автоморгата дет е близо до жоро суходолски тва пък как го сметна

205/55/16 --> 225/45/17

при 225/50/17 разликата в диаметъра с 205/55/16 е 25 мм

на тези джанти коит си харесал 205/50/17 ще седи отврат

виж колко им е тънък (визуално) борда

ще се получи кат при мене само че още по фрапиращо

Не си ме разбрал. Казвам, че 225/50 е с борд на гумата като на 205/55. За диаметъра знам, но какво от това? Тъкмо ще стане още по-проходима. Вчера оглеждах няколко комплекта 225/50/17 и ти казвам, че никак не стои дебела гумата, просто общата и височина е внушителна, но никак не е грозно или селско. Поне според мен. Оказва се обаче, че този размер е доста рядък и още по-скъп. :hilezh: Скоро няма да си намеря читави такива май.

А джантите съм ги намерил и ме чакат, но гуми за тях няма. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е какво те притеснява в 235 /45 / 17

Ами чак да ме притеснява не бих казал, но са въз-широкички вече и вероятно ще постигнат хем спъване на колата, хем вдигане на разхода, хем тормоз за рейката. Но го допускам и това де, ако не намеря размера, който търся ще ида и на тоз вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чак да ме притеснява не бих казал, но са въз-широкички вече и вероятно ще постигнат хем спъване на колата, хем вдигане на разхода, хем тормоз за рейката. Но го допускам и това де, ако не намеря размера, който търся ще ида и на тоз вариант.

аз пасата го карах с този размер - вдигане на разхода не забелязах (лятно време говоря)

все си мисля че 225/50/17 при пълен десен или пълен ляв ще ти дерат в корите на калниците

отделно мен при пасата на 235/45/17 ми беше на 1 см да се дере гумата в части от окачването

така че първо пробвай после купувай (mission imposible) :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пасата го карах с този размер - вдигане на разхода не забелязах (лятно време говоря)

все си мисля че 225/50/17 при пълен десен или пълен ляв ще ти дерат в корите на калниците

отделно мен при пасата на 235/45/17 ми беше на 1 см да се дере гумата в части от окачването

така че първо пробвай после купувай (mission imposible) :flehan:

Говорих с дърти гумаджии и ме увериха, че 225/50/17 не опира никъде и си е съвсем допустим размер. Може и да говорят на изуст де, ще видим. Все пак този размер е с 9 мм. по-висок от сегашните ми гуми, а и те както знаеш са нови и с по 7 мм. грайфер. 17-ките едва ли ще са с повече от 5 мм. и това още ще намали разликата.

Утре отивам в една доста заредена гумаджийница, където имат по няколко комплекта и от двата размера и ще пробвам и меря на място.

Мерси за съветите все пак! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес си похарчих целия ден в мислене, гледане, избиране, мерене, комбиниране и т.н. на гуми и джанти. Луд станах. Тъкмо си харесах джанти, оказа се пък че търсеният размер гуми 225/50/17 е твърде висок и освен че едвам влиза и при пълен ляв/десен грайфера се движи на милиметър от окачването и подкалниците, просто не ми харесва визуално. Затърсих резервния ми вариант размер 235/45/17 и скоро открих едни перфектни и почти нови Дънлоп Спорт-макс с около 6 мм. грайфер и ДОТ 1907, което е рядко срещащо се по гумаджийниците. ;) Е, и цената е рядко срещана за такива места - 450 лв за 4-те, но пък си струва. Дотук добре, но се оказа, че за тази ширина (235) джантите трябва да са поне 7.5 инча широки. Да, ама тези, които си бях харесал(много) са 7 инча. :hilezh: И се почна ново досадно търсене на подходящи джанти. Избирам между оригинални Ауди-петолъчки(7.5 инча и ЕТ40) за 550 лв., оригинални VW-Пасат с 9 спици(7.5 инча с ЕТ 38)-600 лв. и някакви ALUJET - немски, 8 инча, ЕТ 30, но с много и тънки спици с голям изнесен никелиран борд и капси, но в перфектно състояние за 700 лв.

Кой какво би ми препоръчал, защото малко ми е каша и хаос в главата след всичко, което ми мина пред очите и ми е трудничко да преценя?

Мерси!

Ето и снимки:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е 17-ка 235/45*17 , иначе по добре си остани с 16-ките.

ПРАВИЛНО !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тез на VW са ного яки (освен това са оригинални, коет значи здрави)

отнасяй ги без да мислиш

после отиваш в Маргел и сменяш лепенките с такива на ауди

другите са много BMW стил

нещо ми харесаха и се замислям за тях ;)

ако се чудиш как ще ти седят ето жокер

DSC04110.jpg

Редактирано от rdk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тая италианска реплика ще му излезе 1088 лв само джантите

той за 1050 ще вземе и джантите и гумите секънд хенд

а и 17-ки реплики не бих му препоръчал

има да ги изправя секи месец ;)

ако ще е реплика да е 16-ка

виж тая img753_650x650px_1.jpg

поне вероятността да я изкриви с неговите гуми 215/55/16 е по малка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и петолъчката е яка ма на тони не му харесала нещо

Не че се глезя, но са понадрани петолъчките. Току що ходих пак да ги видя и даже ги носих на бояджия, който ми даде оферта 200 лв. за боя. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези с многото спици и борда обаче са с най-добри данни. 8 инча са и с офсет (ЕТ) 30, което значи, че стойката ще станеее... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отнасяй ги че ако се забавиш аз ги лапам ;) направи ми услуга и ме избави от изкушението
За кои говориш? Ще ти ги отпусна едните бе, не съм егоист. С тебе си страдаме от една и съща болест, треа се подкрепяме. :flehan:
Преслушах го тоя, ама пича първо, че е в Бургас, второ ги дава гумите по почти 300 кинта, при магазинска цена под 350(ама с фактура и гаранция) :hilezh: Височко се цели пича.Мерси за идеята все пак!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са идеите от днес. Едното е полу-оригинална петолъчка от А8 (7.5 инча и ЕТ42) за 400 лв. и OZ racing (7.5 инча и ЕТ 27) за 700 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...