Jump to content

Помпа за съединител на АУДИ 80


NE DIAL KU

Recommended Posts

КЪДЕ МОГА ДА НАМЕРЯ ПРУЖИНА ЗА ПОМПАТА НА СЪЕДИНИТЕЛЯ ? ИМА ЛИ В ПЛОВДИВ МАГАЗИН ?

Пиши с нормален шрифт колега!!!

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КЪДЕ МОГА ДА НАМЕРЯ ПРУЖИНА ЗА ПОМПАТА НА СЪЕДИНИТЕЛЯ ? ИМА ЛИ В ПЛОВДИВ МАГАЗИН ?

Пиши с нормален шрифт колега!!!

Нищо няма да стане! Купувай нова помпа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КЪДЕ МОГА ДА НАМЕРЯ ПРУЖИНА ЗА ПОМПАТА НА СЪЕДИНИТЕЛЯ ? ИМА ЛИ В ПЛОВДИВ МАГАЗИН ?

Пиши с нормален шрифт колега!!!

Само пружина отделно не се продава и не се предлага като

резервна част.Руснаците казват ,че ставала от помпа на ВОЛГА.

Колега от форума беше писал ,че става и от ЛАДА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че става от Лада и аз го видях ама до колкото си спомням е по-къса,а пружина от Волга и идея си нямам къде има :bia: Казаха ми че пружина от Макаров ставала ама то сега и пистолет да си купувам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислял ли си се къде ти е заминала първата пружина? Ако педалът на съединителя ти остава потънал тичай в сервиза да ти сменят помпата. Преживях го същото преди година. Пружината на педала не помага по никакъв начин. Слагах друга и педалът пак си правеше същите проблеми. Проблемът ти е най-вероятно в една от двете помпи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя пружината още си е здрава,но по средата е корозирала та реших да я сменя като сменям гумичките.Долната помпа трудно ли се сваля,че съм решил да проверя и нея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Колеги, някой може ли да снима и да премери тази прословута пружинка, че и при мен съединителя почна да пропада :hilezh: Да знам какво да търся още преди да съм разглобил помпата :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се хабете напразно.Взимайте нова помпа.Лично правих (смяна на гумички) една на колегата АСЕ.Просто си иска нова.Това е.Така го е измислил Немеца. Не се занимавайте. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може и накрая така да стане, но нали се сещаш, че и новата не се знае колко ще изкара, та ако е само пружинката проблема веднага ще го побългарим :D Хайде чакам предложения, че утре сутрин я почвам :respekt: И ще има след това богат снимков материал за следващите ентусиасти :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може и накрая така да стане, но нали се сещаш, че и новата не се знае колко ще изкара, та ако е само пружинката проблема веднага ще го побългарим :D Хайде чакам предложения, че утре сутрин я почвам :) И ще има след това богат снимков материал за следващите ентусиасти ;)

Послушай Мариан и си потърси нова ,ако не искаш да повтаряш упражнението няколко пъти.

Ако се поразровиш из форума сам ще видиш какво е общото становище . По принцип ВАГ не

предвижда ремонтни комплекти на тези помпи ,следователно и да намериш някакви гумички

произхода им ще е съмнителен . Освен това като се натроши пружината вътре ,самите парчета

обикновено надират вътре огледалната повърхност .Какво следва от това смятам ,че ще се

досетиш сам.

С повече късмет може да се намери оригинал втора у/ба в отлично състояние ,но има много НО...... :blink:

Аз лично карам вече 3 + год. с такава и нямам засега проблеми (тфу ,тфу..) :bia:

Успех и чакаме киното с резултатите. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще сваля старата, ще видя какво е положението и ще действам спрямо ситуацията, ако е зле направо нова, ако не е толкова зле ще се пробвам да я съживя, този ефект с пропадането до средата на педала го има една от днес :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от мерцедес става прожината перфектно. Аз от личен опит ти го казвам защото вече една година и половина карам стакава,и съм до момента без никакви проблеми!!!

Голяма играчка е но като се сетя ,че ми искаха 85лв. за нова помпа и ми стана лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой ако има пред себе си въпросната пружинка би ли измерил следното:

-диаметър на пружинката

-дебелина на навивката

-разтояние между навивките

-дължина на цялата пружина

-пружината как работи ? на опън или на натиск

подозирам че е нещо стандартно така че ако дадете тези данни има голяма вероятност въпросната пружина да я има да речем в "Евро Болт" и в специализираните матричарски магазини.

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой ако има пред себе си въпросната пружинка би ли измерил следното:

-диаметър на пружинката

-дебелина на навивката

-разтояние между навивките

-дължина на цялата пружина

-пружината как работи ? на опън или на натиск

подозирам че е нещо стандартно така че ако дадете тези данни има голяма вероятност въпросната пружина да я има да речем в "Евро Болт" и в специализираните матричарски магазини.

Значи в единия край 17мм външен и 15 вътрешен диаметър

в другия край 13 външен и 11 ммм вътрешен

дебелина на навивката 1 мм

горе долу 17 навивки

разстояние между навивките 7 мм

дължина на пружината 120мм

пружината работи на натиск

Градски ако има някъде пружина подобна, казвай да си купувам една

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...