Jump to content

газ или бензин


digitan

Recommended Posts

колеги казвайте на газ ли да взимам или на бензин. толкова ли по-скъпо е на бензин ?

газ-та осакатява ли колата, дайте съвети мнения че вече се чудя кво да правя :hilezh:

става дума за 1.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сложена като хората газта нищо не скапва, дори пази. Но като хората! Не разни гаражни майсторчета да си оставят ръцете.

Като поведение двигателя става с една идея по-приятен за каране (качва се въртящия момент на ниски до средни обороти), но пада максималната мощност (5-10%). И забрави за глупостите как колата на газ вървяла по-добре от на бензин щото не знам си кво! Няма такива филми. Който ти го каже значи има проблем с работата на бензин. Разхода е с около 10% по-висок от този на бензин, но при сегашната цена на горивото това си е направо нищо.

За край най-важния въпрос: Колко минаваш годишно? Под 10к е безмислено да слагаш газова, до 20к е на кантар, над 20к слагай веднака :hilezh:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента, при тези цени (1.10/2.40) дилема "газ или бензин" не стои изобщо, освен ако не караш по 5000км годишно. По-скоро "газ или дизел" може да е няква дилема, заради ниския разход на дизела и евентуално купуване на нафта на черно. И двете са вид компромис, вече въпрос на лични предпочитания кой от двата начина на спестяване ще избереш. В момента може да сложиш ГИ между 1200 и 1800лв. взависимост от това дали искаш наистина хубава уредба или българска. Сметни си при среден разход 10/100 и малко песимистични цени - примерно 1.20-1.30 на газта и 2.50 на бензина, за колко хил.км. от разликата ще спестиш 1500-2000лв. и така ще си отговориш дали има смисъл.

И най-важното е да попаднеш на свестни хора за монтажа де, щото ако уцелиш "майстори", може да ти побелее главата с това ГИ.

Забравих да кажа - нормално монтирано ГИ не "осакатява" колата по никакъв начин. Разхода и вървежа се запазват, дори може да се мапне така, че да върви повече от на бензин и пак ще ти е по-евтино.

Редактирано от Ivo-G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко минаваш годишно? Под 10к е безмислено да слагаш газова, до 20к е на кантар, над 20к слагай веднака <_<

така е, ако ще караш колата година и половина няма смисъл да слагаш газ при 20 х.км за година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тази разлика в цените дилемата газ или бензин изобщо не съществува, ако ги имаш парите слагай ГИ веднага.При това според мен грешна е логиката че ГИ трябва веднага да почнеш да го избиваш,просто карай и си свиркай, ако дадеш 1000лв за лети джанти, как ги избиваш например ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа - нормално монтирано ГИ не "осакатява" колата по никакъв начин. Разхода и вървежа се запазват, дори може да се мапне така, че да върви повече от на бензин и пак ще ти е по-евтино.

Ето и нагледен пример за разликата между газ и бензин при кадърното слагане на ГИ: ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Всичко е вапрос на сметки,какъв е смисала от Газ ако ще я избиваш 2 години,за толкова време ще си продам колата 2 пъти!моето си решение!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаи газ колега не му мисли. Плати си 1600лв. за една хубава газова при един свестен майстори и съм сигурен че няма да съжаляваш.

Дори и да я продадеш колата след 2г. ГИ си е екстра която хората ще оценят и ще платят(поне аз така направих).

Ако искаш за гр.Пловдив обади се ще те заведа при перфектен газар.

това ми е номера тел.0885958109 Жоро

Успех!

Редактирано от georgivelkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Сложих си ГИ от BSM на Цариградско само заради задръстжанията в София. Но разликата я разбрах това лято като ходих до морето . На едното ходене карах бавно /110 -120/ и като стигнах до там / 400 км/ реших да дозаредия. Е сипах за 22 БГН. Дано това ти помогне дали да си слагаш ГИ!

С каране м/у 140-160 стъпи на 40 БГН :bia: . PS: Климатроника ми е винаги влючен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле ти добре ли си ? За 400 км си сипал 22 лева ? Това е 4/100 газ ? Да не си карал със 7- не със 110 ?

Споко, на следващото зареждане ще има изненада - разход 12/100 :bia: И ние сме карали на газ, знаем как е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...