Jump to content

Chiptuning Audi A3


6iloto

Recommended Posts

Така...Преди да кажете каквото и да било,например че е изписано много по тази тема и да ползвам търсачката, аз да ви кажа че за това което ме интересува не открих нищо. А именно - подлежи ли на чиптунинг Ауди А3 1.6 101к.с. бензин. В смисъл - открих разни такива но мощността се вдига само с 10 кончета, а на мен ми е малко. Даже в повечето сайтове въобще го няма моя модел. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На атмосферка толкова. При турбинираните се вдига повечко. Ако не ти харесва - сменяй мАтора :)

Като например за какъв да го сменя. А тоя ко да го правя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като например за какъв да го сменя. А тоя ко да го правя :steinigung:

1.8T (примерно). А стария го засилваш на някой закъсал...

Но това са си утопий. Смяната ще ти излезне по-скъпа от нова кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...Преди да кажете каквото и да било,например че е изписано много по тази тема и да ползвам търсачката, аз да ви кажа че за това което ме интересува не открих нищо. А именно - подлежи ли на чиптунинг Ауди А3 1.6 101к.с. бензин. В смисъл - открих разни такива но мощността се вдига само с 10 кончета, а на мен ми е малко. Даже в повечето сайтове въобще го няма моя модел. :steinigung:
Редактирано от milenic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега защо си го взел този малък мотор и после да викаш ,че ти е слаб и се чудиш какво да го правиш ? :steinigung:

Еми и аз не знам. Щото бързах - Ауди А3 да е. Пък и честно казано си мислех че ше върви повече. Преди имах Хонда Сивик 1.5 90к.с. и беше много по-добре(за набиране говоря). Иначе за всичко останало новата е по-добра. Нищо де ще си я карам така. Все пак ако има някакъв друг вариант може да го споделите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...Преди да кажете каквото и да било,например че е изписано много по тази тема и да ползвам търсачката, аз да ви кажа че за това което ме интересува не открих нищо. А именно - подлежи ли на чиптунинг Ауди А3 1.6 101к.с. бензин. В смисъл - открих разни такива но мощността се вдига само с 10 кончета, а на мен ми е малко. Даже в повечето сайтове въобще го няма моя модел. :steinigung:

Абе я си карай колцата и не се занимавай с глупости върви си прилично,харчи прилично болите оная работа,който иска да се гони да върви.Те тея със турбините си мислят,че много вървят ама,ако застене един голф3 двувалка 150 коня,а да не говорим за голф 2 с още по леко купе без хидравлика и климатик и ще ги насере от всякъде така,че карай и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на атмосферните двигатели няма смисъл от чип, просто малко коне качва и не си заслужава парите! най-добре е на турбо мотор, ако е и дизел още по-добре за справка A3-1,9TDI-110kc +чип става към 140кс и бая нютончета и онея голфове 2-ки 3-ки с по 150кс мн лошо ги наказваш в града тай че ти си решаваш пък 1,8Т става 180кс и не знам това чудо как ще върви предполагам, че ще е нещо мноооооооооого бързо! ако ще правиш нещо по-добре смени колата, защото ако сменяш мотор ще ти излезе доста пари и най-вероятно няма да стане като хората

Редактирано от bad_bad_boy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами продай си колата и си вземи 1,8 т, или тука един познат с а4 1,6 го блъснаха и от каското си добави още няколко бона и си поръча 1, 8 т, ама пък ако ти гори малко не се занимавай. какъв разход ти дава, понеже 1.8 т с чип под 13 бензин(15 - газ) едва ли

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами продай си колата и си вземи 1,8 т, или тука един познат с а4 1,6 го блъснаха и от каското си добави още няколко бона и си поръча 1, 8 т, ама пък ако ти гори малко не се занимавай. какъв разход ти дава, понеже 1.8 т с чип под 13 бензин(15 - газ) едва ли

Не съм я засичала съвсем точно но определено е под 10 градско а за извън града между 6-7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми идеален си, то при тези цени на бензина, зимата като удари 3,00 лева, те гонките за тинейджърите, карай си колата , слушай си музичка и това е, а пък ако и газ и сложиш ... аз стария ми голф 2 ка на газ - 8 газ ми гори, идеално идва, а каде е 13 бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега принципно:

т.нар. чип на атмосферен мотор променя леко аванса и импулса на дюзите

от това коне мн не се очакват, но има повечко ряз и респонс на педала

в комбинация с филтър и генерация има ефект

но аз си мисля, че ако искаш силна кола, решение просто да продадеш тази или да я бартеросаш за по - яка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я си карай колцата и не се занимавай с глупости върви си прилично,харчи прилично болите оная работа,който иска да се гони да върви.Те тея със турбините си мислят,че много вървят ама,ако застене един голф3 двувалка 150 коня,а да не говорим за голф 2 с още по леко купе без хидравлика и климатик и ще ги насере от всякъде така,че карай и си свиркай.

я пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм със А3 1.6, преди карах А4 и А6 1.8Т много капризни двигатели и горяха 15/100 в софия... Сега съм адски доволен от новата кола, върви малко повече от това което очаквах а разхода е супер - 10/100... Моя съвет да си караш колата и да не ти пука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм със А3 1.6, преди карах А4 и А6 1.8Т много капризни двигатели и горяха 15/100 в софия... Сега съм адски доволен от новата кола, върви малко повече от това което очаквах а разхода е супер - 10/100... Моя съвет да си караш колата и да не ти пука...

приятелю,ти каращ А3 1.6 2008,за кво говорим :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То чипа намаляваразхода на гориво ама с малко

Мит! Дори да има сваляне на разхода с 5% то от кефа, че колата върви повече я понастъпваш повече и крайния резултат е нулев. Да не говорим, че на атмосферен двигател чипирането обикновено вдига разхода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я си карай колцата и не се занимавай с глупости върви си прилично,харчи прилично болите оная работа,който иска да се гони да върви.Те тея със турбините си мислят,че много вървят ама,ако застене един голф3 двувалка 150 коня,а да не говорим за голф 2 с още по леко купе без хидравлика и климатик и ще ги насере от всякъде така,че карай и си свиркай.

Тихо, тихо че сектантите с турбините не спят,е сега ще те налазят :flower:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка, карай си колата, тоя мотор не е бърз нито толко мощен ма е невероятно здрав. 1.8Т дава проблеми с турбото често и с водната помпа.

1.9 tdi чупи и той водна помпа, ама и той не е лош мотор никак.

Няма сми да си слагаш чип за 13 коня отгоре. Да има турбо да...верно разхода е по малък, но ако има турбо. И наистина колата е добра и няма зачудване мотора като настъпиш рязко педала.

Истината е, че за да сложиш чип на това 1.9TDi трябва готино гърне, яка генерация, турбото да е здраво, не като на повечето втулките да са дали фира и да ти тече масло към интеркулера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...