Jump to content

Смяна на задни дискови накладки.


ico22bg

Recommended Posts

Колеги искам да си сменя задните накладки сам.

Кажете целия ли апарат се сваля, щото на мене така ми се струва че трябва, щото иначе няма как да се сменят.

Колата А4 1.9TDI/1998/110/комби/дискови спирачки отзад.

Нека някой който го е правил да каже.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правих на моита А3 и предполагам че няма разлика.Има 2 болта които държат супорта,те се развиват и се сваля като след това внимаваш с мъркучето.Махаш старите наклатки и тук вече идва интересния момент когато трябва да се прибере цилиндарчето за да сложиш новите.Цилиндърчето трябва да се върти и натиска за да се прибере само с натискане забрави.Върти се по посока на часовниковата стрелка.Аз си направих едно такова приспособление точно за тази цел иначе по друг начин е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правих на моита А3 и предполагам че няма разлика.Има 2 болта които държат супорта,те се развиват и се сваля като след това внимаваш с мъркучето.Махаш старите наклатки и тук вече идва интересния момент когато трябва да се прибере цилиндарчето за да сложиш новите.Цилиндърчето трябва да се върти и натиска за да се прибере само с натискане забрави.Върти се по посока на часовниковата стрелка.Аз си направих едно такова приспособление точно за тази цел иначе по друг начин е трудно.

И аз така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия принцип като на предните.Само че най - лесно става ,като преди да махнеш старите накладки с една яка ответка набуташ цилиндърчето докрай ,използвайки старата накладка за опора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е като при предните.При предните става така както казва колегата с отверката но при задните не става ,трябва да се върти и това се налага заради механизма на ръчната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да си сменя задните накладки сам.

Кажете целия ли апарат се сваля, щото на мене така ми се струва че трябва, щото иначе няма как да се сменят.

Колата А4 1.9TDI/1998/110/комби/дискови спирачки отзад.

Нека някой който го е правил да каже.

Мерси

А неможе ли да се източи малко спирачна течност за да приберат цилиндрите и след това да се долее?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със скоба и ключ от шлифовалка, този с пъпките. Със скобата натягаш по челото на цилиндърчето, но не много. След това с ключа въртиш по часовниковата стрелка. Така докато се прибере буталото и има място за новите накладки. Внимавай, защото механизма на задните спирачки е сложен и може да го прецакаш само ако натягаш без да въртиш. То се върти само челото на буталото, но не и самото бутало. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да се сваля целия апарат? Ако не, кое се сваля, водачите ли? Ако се свалят само те, от къде се бърка после да се прибере буталото.

Моля някой който сам си е сменял задните накладки да опише процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги свалях но в сервиз. Процедурата е следната за а4. Свалаш апарата и водачите, за да ги изчистиш и смажеш. Ползва се една скоба която върти и буталото докато го прибира. Без тази скоба не се хващай да не стане заради 30лв да купуваш цял апарат после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...