Jump to content

Добавки за почистване


vityz

Recommended Posts

Имах Ауди 80 Б4 АБК 115кс , още когато я взех промих двигателя с промиващо масло , година по късно го направих и с добавка и имаше ефект двигателя стана някак по тих , но с дизелов двигател не съм го правил ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Друг вариант преди смяна на маслото е да покараш

колата докато двигателя загрее хубаво и достигнае работна температура,

след което отваряш капачката на маслото и сипваш около 200 грама нафта.

Оставяш колата да поработи 10тина минути на место, след което точиш

маслото сменяваш си филтъра ,наливаш новото и си готов.

ПП. За бензинови двигатели не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Като си тръгнал даго прочистваш му намери отдушника за картерните газове.Незнам какъв ти е двигателя някой имат филтър други имат само клапан.Хубаво е да се свали и да се изчисти или ако е с филтър да се подмени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

аз съм промивал моя мотор с нафта ама с 50/50 източих положината масло и долях нафта оставих я да поработи 15-20 минути на място и смених маслото получи се добре

сега карам с пълна синтетика 5W30 специялна за дизел мотора е тих и се реже кат бензинка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно да има и негативни последици? Нафтата отмива маслото, ако не се лъжа. Количеството нафта, което ще остане след източване пренебрежима ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

сега карам с пълна синтетика 5W30 специялна за дизел мотора е тих и се реже кат бензинка

Тва масло нали знаеш, че се води "мотороубиващо" :flipoff:. Замислял ли си се на ква водица става към 115-120 градуса лятото като си режеш колата "кат бензинка"? :knuddel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно да има и негативни последици? Нафтата отмива маслото, ако не се лъжа. Количеството нафта, което ще остане след източване пренебрежима ли е?

не е проблем като загрее хубаво мотора тя си се изпарява и излиза през отдушника щото се изпарявя на по ниска температура от маслото но докато я изпари малко от парите които влизат в колектора може да почне да пуши малко повече докато изпари всичко от богата смес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Предстои ми смяна на наслото та се поразрових да почета дали е хубаво да направя една промивка на мотора преди смяната.Темата е малко стара а друга не намерих, пък да отварям нова няма смисъл.

Та как мислите? И ако мислите че е добре какво ще препоръчате като добавка,начин на използване и т.н.

Тук говорят колегите и за нафта в маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква ти е колата но на повечето италианки маслото не е сменявано много често и в мотора е гняс страшна която ако разбуташ с тази добавка ще се видиш в чудо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като мотор е тази от подписа,а като кола е от Италия,ама незнам колко е карана там щото е правена за Франция.Иначе като я купих майстора дето и направи първоначалното каза че е направил тази операция ама де да знам дали е така.Ако я е направил отрицателен резултат нямаше и мога смело да пробвам пак ама ако не е и си прав може и да има риск.......

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flehan: Нафта в маслото слагаха навремето на Жук,УАЗ и т.н.Лично съм ползвал добавка за маслото доста пъти и мога да ти кажа че е много добре да го правиш през 2-3 смени на маслото.Като марка ти си избери,но аз ползвам Wynn`s :lol:

post-20896-0-68009800-1316680520_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...