Jump to content

Масло от Юнитрейд


Recommended Posts

Мисля да си купя за А4ката масло от Юнитрейд.В сива туба е от 5 литра,5 W 40 и като стандарт пише че покрива 50200,50500,50501.На едикета пише,че става за дизелови и бензинови мотори.Цената му е 149лв.

Какво мислите,заслужава ли си и някой има ли наблюдения върху пповедението на колата с такова масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля да си купя за А4ката масло от Юнитрейд.В сива туба е от 5 литра,5 W 40 и като стандарт пише че покрива 50200,50500,50501.На едикета пише,че става за дизелови и бензинови мотори.Цената му е 149лв.

Какво мислите,заслужава ли си и някой има ли наблюдения върху пповедението на колата с такова масло.

Ходи си вземи Castrol Edge Sport 0W40, уникално масло!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай код на маслото

Иначе и аз съм с CASTROL EDGE 0W-40 само че FORMULA RS a не SPORT.. :) ..... онова в Унитрейд вероятно и то е производство на Кастрол ама е по-слабичко.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастрол не искам да си купувам,не останах доволен.Това което се продава при официалните вносители на Ауди и VW не трябва ли да е добро и да е за предпочитане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с масло от VAG

Special Plus

SAE 5W-40

VW Norm 502 00/505 00/505 01

G 052 167 M4

За пробег от 15 000 км

Edit: Това е Castrol специално разработен за VAG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с масло от VAG

Special Plus

SAE 5W-40

VW Norm 502 00/505 00/505 01

G 052 167 M4

За пробег от 15 000 км

Edit: Това е Castrol специално разработен за VAG

Е за това говоря.Как го усещаш,добре ли се държи колата?Опаковката такава ли е,каквато я описах по-горе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастрол не искам да си купувам,не останах доволен.Това което се продава при официалните вносители на Ауди и VW не трябва ли да е добро и да е за предпочитане?

От кой Castrol не си доволен? И откъде си го купувал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами EDGE e супер як! А иначе гледай баркода на CASTROL-a да почва с 400

Не мога да разбера как така ги усещате тия разлики с маслото... :)

Двигателите говорят, стига да умееш да слушаш :)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е масло, разработено специално за Ауди.

Продава се само в дилърската мрежа на Ауди.

Двигателят спи, не харчи грам масло.

Да, в сива туба е с горните надписи и логото на VAG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой Castrol не си доволен? И откъде си го купувал?
От Магнатек,купих го от вносител.
Не мога да разбера как така ги усещате тия разлики с маслото... :)
Ми харчи го повече от обикновено,колата е по-шумна,не почернява много и така.
Това е масло, разработено специално за Ауди. Продава се само в дилърската мрежа на Ауди.Двигателят спи, не харчи грам масло.Да, в сива туба е с горните надписи и логото на VAG.
Този отговор чаках ! Мерси,това ще е маслото. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа Кроон Ойл от Кокича значи си е екстра - след 10'000км е кафеникаво на цвят (но в никакъв случай - черно).

Сега след 5000км ми е намаляло с 5 милиметра, ама това се дължи повече на това, че имам теч от семеринга на коляновия вал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Магнатек,купих го от вносител.Ми харчи го повече от обикновено,колата е по-шумна,не почернява много и така.Този отговор чаках ! Мерси,това ще е маслото. :)

Ами да, ама магнатек не е за твоите коли. То си е за Б4, от там нагоре не бих карал с такова. EDGE е нещо съвсем друго. 0W-40 също е разработено за AUDI, а и е в пъти по-добро от това което си харесал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа Кроон Ойл от Кокича значи си е екстра - след 10'000км е кафеникаво на цвят (но в никакъв случай - черно).

Сега след 5000км ми е намаляло с 5 милиметра, ама това се дължи повече на това, че имам теч от семеринга на коляновия вал...

Ицка,маслото трябва да стане черно,лош признак е ако е кафеникаво.Това значи,че няма почисваща фукнция.С уважение към КОКО,да те питам как може да си сложиш такова масло,за мен лично това си е няква куча марка и е малко игра на руска ролетка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Магнатек,купих го от вносител.Ми харчи го повече от обикновено,колата е по-шумна,не почернява много и така.Този отговор чаках ! Мерси,това ще е маслото. :)

От Магнатек до Едж разликата е точно колкото от Фиат до Ауди......

Нема такъв студен старт - мотора е песен, часовник, удоволствие за ухото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, ама магнатек не е за твоите коли. То си е за Б4, от там нагоре не бих карал с такова. EDGE е нещо съвсем друго. 0W-40 също е разработено за AUDI, а и е в пъти по-добро от това което си харесал

Сега съм с 5W30 ,0W40 няма ли да е по тънко от 5W30 и да го харчи повече и да трака какво ли не по мотора ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм с 5W30 ,0W40 няма ли да е по тънко от 5W30 и да го харчи повече и да трака какво ли не по мотора ?

Точно обратното е!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами например xxW-YY - xx показва текливостта на маслото при студен старт.

YY показва текливостта на маслото при загрят двигател (100 градуса)

Колкото по-малки са числата, толкова по-текливо е маслото при съответната температура

Принципно колкото xx е по-малко, а YY по-голямо, толкова по-добре за мотора през сезоните :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внесе яснота,мерси :puke: От къде мога да го взема този EDGE и колко парички ?

Ами аз го взех от моя град, 116 лв. туба 4 литра, ама това е старата цена. Сега е по-скъпо леко, беше директно внесено от Германия и баркодът започваше с 400 :P

Има и с 800 - те са италиански.

CASTROL EDGE 0W-40 има VW 50200 и VW50500. За ПД има друг CASTROL EDGE 5W-40 който е с VW 50501.

Карам го от месец и съм му навъртял 4000 км. На 3000 долях, ама имах теч от гарнитурата на капака отзад. Стегнах я и сега съм навил 1000 км, нивото не е мръднало :puke:

Колата ми е на 211000 км по километраж :puke:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицка,маслото трябва да стане черно,лош признак е ако е кафеникаво.Това значи,че няма почисваща фукнция.С уважение към КОКО,да те питам как може да си сложиш такова масло,за мен лично това си е няква куча марка и е малко игра на руска ролетка ?

Леле само да не ти види поста Кокича,ще съжали,че ти подари гума :P

по темата,като взех колата при смяната на ремъците смених и маслото с оригинално от Юнитрейд(Сспоред Жоро Суходолски-то е единствен вариянт за 2.5 ТДИ),каза ми да го сменя след 15к,така и направих,през периода не съм доливал,разхода беше един сантиметър от щеката,но беше до горния белег (преди смяната),понеже бяха сложили повече изначално.Маслото беше катран черно още след 2000-ния км.Двг. работи чудесно през целия период,само на студен старт при минусови температури около 2.-3 секунди издава гаден тракащ звук в началото-но е нормално!

Следващата смяна беше със Кастрол 5/40 купено от АСЕ(Пловдив) В момента е на 10К и се чудя дали е време да го сменям,не е мръднало грам.

Когато го купувах коментирахме с колегата АСЕ какъв кастрол да сложа,бях се засилил към ЕДГЕ-то,но според него то е специализирано за помпа -дюза,а моя мотор не е такъв и затова сложих Магнетик.

п.с.Мога да ти уредя оригинално(VAG) масло -5 л. туба за 130 кинта!

а Кастрола ми излезе 90 лв- туба 5 л.(немска разфасовка)+ 1 л.отделно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега се сетих ,че миналия ден когато бях в Порше Бг,един си купи масло и му дадоха точно CASTROL EDGE.

Бугати Вейрон се кара с CASTROL EDGE :P

edgeveyronfrontviewhighfg3.jpg

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...