Jump to content

Безжичен рутер


Recommended Posts

Като влезеш в рутера, на началната страница след паролата, трябва да смениш мрежата (вътрешната, от рутера към компютрите) да не е тази по подразбиране и да си настроиш начина по който искаш да ти се раздават IP адреси от рутера. Ако избереш DHCP тогава в настройките на TCP\IP протокола на компютъра ти, оставаш всичко на Automatic или си задаваш IP от избраната по-горе мрежа.

Аз не разбирам сега, значи имаш интернет през Wi-Fi връзката, но през кабел нямаш, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно.

Към HomeLan съм (PPPoE). Пускам интернет кабела в "Internet" port-а на рутера, а другия кабел влиза в "1" и отива към компютъра (същата ЛАН карта, чийто адрес съм копирал - понеже имам две). И до там.

Тествам с един Iphone и през него си хващам връзката, но ако се опитам през компютъра да се вържа и не откривам нищо. Тоест стои си само на dialing и до там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се. Моя грешка :rolleyes:

Поздрави на онези, които помогнаха. Доволен съм в момента от модема. Хубава скорост държи.

Благодаря отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя не поддържа постоянна скорост и редовно пада на 24Mbps :respekt: Максимум държи на 54Mbps, а като сложа кабела на нета в лаптопа и скоростта е доста по-голяма :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да разцъкаш из каналите да видиш дали няма да се подобри WiFi-то? :hilezh: Обикновенно помага. МНОГО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се. Моя грешка :rolleyes:

Поздрави на онези, които помогнаха. Доволен съм в момента от модема. Хубава скорост държи.

Благодаря отново.

Какво се беше объркало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно е бил забравил ДНС-ите, а ИП-телефоните най-често се конфигурират направо по ИП.

Или има предвид че скайпа му се е вързал (скайпа хваща и интернет от съседите, убиец е за тия неща, без ДНС и гейт работи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да разцъкаш из каналите да видиш дали няма да се подобри WiFi-то? :flipoff: Обикновенно помага. МНОГО!

Абсолютно без промяна. Да не говорим, че съм и на два метра от рутера :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може просто wireless-а да е сдал багажа – при едни колеги има един чисто нов, който го включват като ходя при тях и редовно запича.

Тръгва след леки шамари – ако щете вярвайте, от човек който проектира хардуер и го реализира до пускането му в продажба, т.е. много светнат по електрониката.

Та той твърди че поне 1/4 от „умрелия“ хардуер след шамари тръгва и ми го доказа на практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...