Jump to content

Грешка климатроник:50.3 и 15.3


tox

Recommended Posts

Колеги, а добър ден :flipoff:

Този път търсачката не помогна.Сутринта карайки си в задръстването, реших да си направя диагностика :lol: през 1с на климатроника .

Появиха ми се две грешки 50.3 и 15.3

За 15.3 намерих това, каквото и да значи то: Потенциометъра на клапата за въздушния дебит – непостоянно отворен

а 50.3 какво.Трябва ли да се притеснявам или мога да карам или да бегам на доктор?

ПС:Като видях грешките, реших да изгася колата.Следа като запалих повторно грешките бяха 0 и доработата не се появиха.

Как да го разбирам това?!

ПС2: Лека седмица на всички :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а добър ден :hilezh:

Този път търсачката не помогна.Сутринта карайки си в задръстването, реших да си направя диагностика ;) през 1с на климатроника .

Появиха ми се две грешки 50.3 и 15.3

За 15.3 намерих това, каквото и да значи то: Потенциометъра на клапата за въздушния дебит – непостоянно отворен

а 50.3 какво.Трябва ли да се притеснявам или мога да карам или да бегам на доктор?

ПС:Като видях грешките, реших да изгася колата.Следа като запалих повторно грешките бяха 0 и доработата не се появиха.

Как да го разбирам това?!

ПС2: Лека седмица на всички ;)

Нямат край проблемите при тебе човече, каот тръгне така и няма спиране..... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15.3 - заяла ти е клапата под филтъра на купето. Отворил съм тема тук. Ще напиша как се "обслужва" това нещо скоро със снимки :bia:

50.3 - не мога да намеря.

Щом изчезват, значи се чистят. А моята 15.1 и твоята 15.3 не са болка за умиране.

Сигурен съм че много хора ги имат, просто не си гледат диагностиките често. :hilezh: Ми така де... Знаеш ли колко са клапите в А3ката? Просто тая под филтъра е най-изложена на външни влияния и чат-пат си "пищи" на дисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги като се прибирах от работа обърнах внимание, че от всички "решетки" ми духат в лицето без да съм натиснал копчето предназначено за това.

Т.е явно една от грешките е свързана с някоя клапа-предполагам това е някаква централна клапа или нещо такова.Интересно е, че когато вдигам градусите (24-25 и нагоре)-духането намалява и спира.След това натиснах въпросното копче (м/у двете стрелки за увеличаване на вентилатора) почва да си духа отново навътре в купето както трябва да е. Като намалявам градусите (при изкл. копче) автоматично почва да духа по-силно, без да се влияе по никакъв начин от това дали затварям на клапата или не (не се и чува характерното прещракване)

Някакви идеи какво трябва да изчистя ?

Ето и въпросното копче, което всички знаете, обяснението ми е мн. тъпо и за това качвам и снимката :)

post-8869-1225737176_thumb.jpg

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги. И на мен ми излиза грешка 50.1 и не мога да намеря какво е. Аз дори бях писал тема ама никои не знаеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
хора кажете каква е тази клапа блокирана.измписами грешка 11.7:Централна клапа – постоянно блокирала.

Ами колега те са 3 моторчета.Едното кара клапата за топло/студено да отваря и затваря, другото клапата за горе и средата (ако не се бъркам), и третото моторче за долу в краката.Смяната на което и да е от трите не е от най лесните, в смисъл такъв че ще те хване дископатия, климактириум,ломбаго,ишиаз докато и отврътнеш трите болта дето я държат.

Нова е скъпичка (240 беше моята за топло-студено) но втора ръка 30-40.Другия проблем е че надали ще можеш да намериш майстор дето да се навие да я махне и да я сложи заради гореспоменатите схващание в гърба и кръста а ако някой се навие ще ти иска около стоянка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...