Jump to content

Можем ли и има ли смисъл да съдим общината заради тия дупки?


turboto

Recommended Posts

Направил съм copy-paste от форума на BMW ако имате интерес пишете за да направим нещо сериозно че ми е дошло до гушааааааааааааа!!!!

ето и какво сме коментирали до сега

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=18321

Хи! Та понеже попрерових малко из форума, но не успях да открия точно такава тема (има подобни за шествия блокади, барикади и т. на т.) та ми светна лампичката да изкоментираме можем ли да ОСЪДИМЕ колективно (да внесем колективен иск) заради тия изкопи по улиците. 'Шот просто "н'еам нерви" (както пееше кака Ви Милка Славова). Тая година кривя втора джанта и една гума си замина. Миналата счупих прожина амортисьора беше се изтрелял кат торпедо, изхвърлих джантата с гумата, шарнира си го намерих на следващия ден шото тогава нямах време да го търся каде е, а беше тъмно (не ме страх от тъмното но пътната помощ ме чакаше)...

Ако има някой занимавал се с подобни гимнастически упражнения ще се радвам да бръкнем колективно в джоба на общината!

Благодаря на всички Ви!

П.С. Извинявам се за употребения сарказам в горното ми писание но от няколко дена сам яхнал метлата ибая обиколки направих!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем наскоро повдигнах тази тема, но с друго заглавие, заради инцидент с kokonai. 8) http://audibg.com/forum/viewtopic.php?t=4497

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАТИСНЕТЕ ТУК и разгледайте там има теми където мойете да си зададете въпросите който ви вълнуват по теми в тази област.

По принцип можете да осъдите общината (или този които стопанисва пътния участък) за дупките на пътя и в 85 % от случаите делото ще баде спечелено от вас. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е прекрасна идея,с която да им покажем,че не сме стадо овце,но за жалост няма организираност :)

Абсолютно съм съгласен с"Турбото",че тази работа трябва да се направи от група хора/по възможност голяма/,така че да стигне до медиите/най вече ТВ-то/,за да се усетят хората и да тръгнат масово да си търсят правата.Сега при тези единични случаи,пука и на общината,че някой я осъдил за 500 или 1000лв.Но като я осъдят 1000 човека,смятайте,става дебела работата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем наскоро повдигнах тази тема' date=' но с друго заглавие, заради инцидент с kokonai. 8)http://audibg.com/forum/viewtopic.php?t=4497[/quote']

Toledo е подхвърлил правилната идея но за съжаление повечето писания са за "как да решим единичен случай" Това не ми е идеята. Или всички (много) или нищо и всеки сам за себе си!

Хората са го казали още навремето, не няма да открием топлата вода!

"Съединението прави силата"

П.С. Ако не ви харесва идеята заключвайте я!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те, но ми се струва несериозно група хора да съдят общината по принцип, че има много дупки. Може би трябва да се иска обяснение от органа, който контролира състоянието на платното и качеството на ремонтите...

В съда може определен човек да съди общината за определена ситуация, при която е претърпял определени негативи. Поне аз така го разбирам. Нека Цветчо ни светне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг е въпосът ако всеки от тези хора има лично оплакване. Обаче как се събират такива хора. Аз като влизах към Народниа театър се гръмнах в една гадна дупка точно на завоя и ударих нещо отдолу, може и да имам крива джанта сега, а едно изправяне е 30 лв. И аз трябва да ги платя. Как да се оплача? Трябва да се счупи нещо, да извикам КАТ да имам протокол и чак тогава да се съберем с други като мен, за да подадем дружно оплакване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил съм copy-paste от форума на BMW ако имате интерес пишете за да направим нещо сериозно че ми е дошло до гушааааааааааааа!!!!

ето и какво сле коментирали до сега

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=18321

Хи! Та понеже попрерових малко из форума' date=' но не успях да открия точно такава тема (има подобни за шествия блокади, барикади и т. на т.) та ми светна лампичката да изкоментираме можем ли да ОСЪДИМЕ колективно (да внесем колективен иск) заради тия изкопи по улиците. 'Шот просто "н'еам нерви" (както пееше кака Ви Милка Славова). Тая година кривя втора джанта и една гума си замина. Миналата счупих прожина амортисьора беше се изтрелял кат торпедо, изхвърлих джантата с гумата, шарнира си го намерих на следващия ден шото тогава нямах време да го търся каде е, а беше тъмно (не ме страх от тъмното но пътната помощ ме чакаше)...

Ако има някой занимавал се с подобни гимнастически упражнения ще се радвам да бръкнем колективно в джоба на общината!

Благодаря на всички Ви!

П.С. Извинявам се за употребения сарказам в горното ми писание но от няколко дена сам яхнал метлата ибая обиколки направих![/quote']

Не съм юрист,но мисля че идеята ти е невъзможна.Човек може да осъди някого ако е претърпял някакви вреди или пропуснати ползи.Може да имаме милиони дупки и аз да нямам щета от нито една от тях.Тогава за какво ще осъдя общината,може би че ми затруднява живота да ги заобикалям?А колективно да осъдим общината за какво,че всички колективно сме минали през една и съща дупка?

Колективно обаче трябва да протестираме и да принудим общината да запълни дупките.Примерно жителите на Суходол принудиха общината да махне сметището от тяхното землище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил съм copy-paste от форума на BMW ако имате интерес пишете за да направим нещо сериозно че ми е дошло до гушааааааааааааа!!!!

ето и какво сле коментирали до сега

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=18321

Хи! Та понеже попрерових малко из форума' date=' но не успях да открия точно такава тема (има подобни за шествия блокади, барикади и т. на т.) та ми светна лампичката да изкоментираме можем ли да ОСЪДИМЕ колективно (да внесем колективен иск) заради тия изкопи по улиците. 'Шот просто "н'еам нерви" (както пееше кака Ви Милка Славова). Тая година кривя втора джанта и една гума си замина. Миналата счупих прожина амортисьора беше се изтрелял кат торпедо, изхвърлих джантата с гумата, шарнира си го намерих на следващия ден шото тогава нямах време да го търся каде е, а беше тъмно (не ме страх от тъмното но пътната помощ ме чакаше)...

Ако има някой занимавал се с подобни гимнастически упражнения ще се радвам да бръкнем колективно в джоба на общината!

Благодаря на всички Ви!

П.С. Извинявам се за употребения сарказам в горното ми писание но от няколко дена сам яхнал метлата ибая обиколки направих![/quote']

Не съм юрист,но мисля че идеята ти е невъзможна.Човек може да осъди някого ако е претърпял някакви вреди или пропуснати ползи.Може да имаме милиони дупки и аз да нямам щета от нито една от тях.Тогава за какво ще осъдя общината,може би че ми затруднява живота да ги заобикалям?А колективно да осъдим общината за какво,че всички колективно сме минали през една и съща дупка?

Колективно обаче трябва да протестираме и да принудим общината да запълни дупките.Примерно жителите на Суходол принудиха общината да махне сметището от тяхното землище.

Идеята ми е напълно възможна (говорих вече с адвоката на фирмата в която работя) просто трияя малко организираност, ако някои има рег. и по другите клубове (освен този на БМВ) няма да е лошо да хвърли и там малко инфо. Колкото повече хора с протоколи се саберат толкова по-голяма ще е сумата за иск. Утре ако ми остане време ще проверя дали не можем и със застрахователите да се съюзим за да стане работата още по-дебела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...