Jump to content

Подгряването на страничните огледала


Данаил Петров

Recommended Posts

Колеги,

от няколко сутрини насам забелязвам, че ледът по страничните огледала не се топи и съм принуден да го стържа преди да тръгна. Знаете ли, дали тази екстра е серийна и ако да - то къде да търся проблема? Бушон? Кабел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се питах известно време защо не ми подгряват огледалата, но се оказа , че не е серийно. Това може да се види по стикера с кодовете за екстрите, който е в багажника - съответно с VIN-декодера. Другото е дали могат да се направят с подгряване, например към копчето за подгряването на задното стъкло, или още по-добре и лесно според мен с тези, които подгряват автоматично под дадена температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колега в ТАЗИ тема има информация как да си провериш екстрите на колата :flehan:

да ама нито един от линковете не го изкарва като хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко си изкарва. Дори съм си го буукмаркнал да си го имам и все още си работи линка. От главния линк отиваш на Вин декодер - там си въвеждаш вина (най-добре си снимай направо лепенката дето стои до резервната гума, защото там е списъка с екстрите ти. Избираш си ако искаш какъв ти е двигателя - после скоростна кутия и отдолу си въвеждаш екстрите(от лепенката до резервната) и си излиза точно какви са ти екстрите. При мен си работи :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко си изкарва. Дори съм си го буукмаркнал да си го имам и все още си работи линка. От главния линк отиваш на Вин декодер - там си въвеждаш вина (най-добре си снимай направо лепенката дето стои до резервната гума, защото там е списъка с екстрите ти. Избираш си ако искаш какъв ти е двигателя - после скоростна кутия и отдолу си въвеждаш екстрите(от лепенката до резервната) и си излиза точно какви са ти екстрите. При мен си работи :D

това в кой от линковете точно да го направя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.Проверих си екстрите и на 2те коли и след още четене тук,там останових,че подгряването на огледалата е с код 6XD.Taка че ако в графата с кодове на екстри ти пише 6XD значи имаш подгряване на огледалата и трябва да се търси проблема другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.Проверих си екстрите и на 2те коли и след още четене тук,там останових,че подгряването на огледалата е с код 6XD.Taка че ако в графата с кодове на екстри ти пише 6XD значи имаш подгряване на огледалата и трябва да се търси проблема другаде.

За моята кола нищо не показва този VIN декодер.

LIST OF DECODED PR OPTIONS

WAUZZZ8E********* Not found

А подгряването на огледалата би тярбвало да работи само при включен реотан за задното стъкло нали така?

Редактирано от Данаил Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само.Има някои които се включват на друг принцип.Виж кода който съм написал дали го пише при теб.

Добре де, ама къде да го видя? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ама къде да го видя? :hilezh:

Има един стикер квадратен под корите на багажника на самото купе. Ако имаш сервизна книжка го има залепен на първата страница от ляво. На него пише VIN номера и много кодове. Долната група кодове подредени с празни места са тези кои опции има колата и изглежда по този начин datasticker.png.

Кодовете за опции са тези обозначени със 7. Останалите са за цвета, двигателя, трансмисията, тапицерията, за кой пазар е произведена, какъв тип е ... Тези кодове излизат от завода като висят по хартиите в колата докато се превозва, след като постъпи в крайния дилър човека по PreDeliveryInspection ги маха, от документите отлепва единия и го залепва на сервизната книжка, а другия си стои в багажника залепен на повечето автомобили.

Ако не ги откриеш отиди с шасито до дилър на Audi или VW и с грейнала усмивка ги помоли да ти извадят опциите на това шаси от ELSA.

Редактирано от Sir T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един стикер квадратен под корите на багажника на самото купе. Ако имаш сервизна книжка го има залепен на първата страница от ляво. На него пише VIN номера и много кодове. Долната група кодове подредени с празни места са тези кои опции има колата и изглежда по този начин datasticker.png.

Кодовете за опции са тези обозначени със 7. Останалите са за цвета, двигателя, трансмисията, тапицерията, за кой пазар е произведена, какъв тип е ... Тези кодове излизат от завода като висят по хартиите в колата докато се превозва, след като постъпи в крайния дилър човека по PreDeliveryInspection ги маха, от документите отлепва единия и го залепва на сервизната книжка, а другия си стои в багажника залепен на повечето автомобили.

Ако не ги откриеш отиди с шасито до дилър на Audi или VW и с грейнала усмивка ги помоли да ти извадят опциите на това шаси от ELSA.

Много благодаря за изчерпателния и полезен отговор!!!

Довечера ще проверя з този стикер - дано има такъв!

Поздрави,

Данаил Петров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...