Jump to content

Тампон на мотора.


GogiCh

Recommended Posts

Жалко, че не съм отварял темата до сега. Щях да ти препоръчам да отидеш във Вестауто-М (официалния сервиз на фолксваген), където за разлика от Ауди взимат пари на половина, че и дори 1/3, а се занимават и разбират абсолютно от едни и същи работи, понеже разликата между фолксваген и ауди е много малка. Карай, все пак си си оправил проблема, макар и с малко повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Жалко, че не съм отварял темата до сега. Щях да ти препоръчам да отидеш във Вестауто-М (официалния сервиз на фолксваген), където за разлика от Ауди взимат пари на половина, че и дори 1/3, а се занимават и разбират абсолютно от едни и същи работи, понеже разликата между фолксваген и ауди е много малка. Карай, все пак си си оправил проблема, макар и с малко повече пари.

Обадих се във Вестауто-М (официалния сервиз на фолксваген) и цената там беше 260лв и 5 работни дни за доставка!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложихме го. Удоволствието е пълно. Питах в сервиза и ми потвърдиха че тампона е напълно оригинален.

Как се държи мотора като не е оригинален тампона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се държи мотора като не е оригинален тампона?

Питай ме мене, като ми сложиха турски на Б4-ката.... Цялата кола почна да се тресе от вибрациите. Волана се тресеше ужасно, таблото и изобщо всичко се тресеше по колата... Смених ги с хубави тампони и всичко заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на моята А6 Ц4 2,5тди и се скъса тампона на мотора (левия, от страната на шофьора). Чудя се какъв и колко би струвал такъв маслен (мисля) тампон и лесна ли му е смяната? Страх ме е да карам така а и скъса и тампони на изпускателната система.... Днес може би ще ида на сервиз...

Здравей колега, при мен беше дал на късо десния - тва изкара диагностиката. Като превантивна мярка смених ги и двата.

Тампона е 210 лв/ 1бр в началото на месеца ги смених + 50 лв за труд :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид като липсва тампон с датчика,каква е реакцията на матора?

Ужастни вибрации по цялото купе на ниски обороти - това е реакцията. Беше ме яд да се качвам в колата докато бях с мега циганския тампон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужастни вибрации по цялото купе на ниски обороти - това е реакцията. Беше ме яд да се качвам в колата докато бях с мега циганския тампон.

На мене като ми сложиха такъв тампон, аз нали си я паля да проверя всичко как е в колата, още преди да съм я изкарал от сервиза и гледам тя се тресе като 9-та степен по скалата на Рихтер... Викам го тоя мухльо, дето сменЯ тампона и му викам аз така ли ти я дадох ве, той ми мрънкА мрънкА, че отидох си взех от магазина нов и ми го смениха безплатно..... Тия от Кафеджиев са ебати тапирите човек, никога не ходете в сервиз, дет правят фиати, щот там коли не правят!

Редактирано от evildevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги моля за съвет понеже други ден заминавам на море а днес видях че левия тампон на мотора е наполовина скъсан(не изхвърлил масло).Та въпроса ми е мога ли да го заменя временно с обикновен от 50лв без букса за да не покъсам другите.Благодаря предварително!!!! ПОЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят го гледах, че има цепнатина по периферията, но не знам дали това е гаранция, че е скъсан и надолу.

При теб само цепнатина ли е или се е отделил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цепнат е и като го свалих си се видя че е скъсан държеше се на мн малка площ.Замених го с обикновен днес без букса но не ми харесва с него как е.Колегите са прави трябва си оригинален сбукса :hilezh: Но за сега ще карам така докато взема оригинален

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги.

Доставиха ми уж оригинален ляв тампон за мотора на А6 2.5 тди 95. 320 лева от Германия

Но датчика е отстрани на тампона и пречи,опира в стойката,а моят е отпред(към фаровете-датчика).

Буксата му също е различна,квадратна е а моята е кръгла.И двете букси са с по 2 пина.

Та въпроса ми е как мога да го сложа ако откажат в магазина да го върна.

Ако го сложа обратно ще стане но ще трябва да си сменя буксата.

И евентуално ако откажат да го върна какво да правя.Да не би тоя тампон да е някаква заменка незнам.

Благодаря предварително.

Редактирано от 4i4o1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш фактура би трябвало да ти го заменят щом нее същия.Все пак 320 лева е да не си ги намерил на улицата плащаш за оригинал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът е писал, че е от Германия тампона. Сигурно ще е скъпо да го връща.

Най-добре се разтърси от какво е този тампон. Ако става за тая кола и можеш да го сложиш физически, смени буксата и го слагай.

Трябва да има номер на Ауди на тампона. Ако нямаш софтуер го дай тук номера и някой колега ще ти каже за каква кола е, може и аз даже да успея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вид е същия само датчика не е на мястото си.А мястото което е излято за датчик е празно.

Не му записах номера а го върнах в магазина веднага.

Чакам да ми се обадят с решение на проблема.

Редактирано от 4i4o1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Колеги на С4, ААТ двигател тампона (левия, срещу шофера) същия ли е и има ли и той датчик? Цената също ме интересува същата ли е? Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на С4, ААТ двигател тампона (левия, срещу шофера) същия ли е и има ли и той датчик? Цената също ме интересува същата ли е? Благодаря предварително! :)

Ами да трябва да е дъщия с датчик.На мен ми обявиха цена от 260лв и то не оригинален :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз може ли като по-прост да попитам за чий му е тоя датчик на тампона като аз разбрах, че е скъсан като отворих капака за редовна проверка и видях целия кош опръскан с масло... Нито ми е сигнализирала някаква лапмпа в купето нито звук, нито нищо... Та ако може колеги да обясните наличието му или е сложен колкото да оскъпява самия тампон!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше тема точно за този тампонможе да и по-нагоре втемата и пишеше че променя вискозитета на маслото в тампона в зависимост от вибрациите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако е вярно значи, че според вибрациите се променя температурата на маслото в тампона иначе не виждам как ще му промени вискозитета... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...