Jump to content

Вода в купето.


ilia2

Recommended Posts

Здравейте,

Бих искал да спомена, че прочетох доста от темите по въпроса и ходих на няколко майстори, и проблема ми все още не е решен.

Автомобила ми е Ауди А3 1.6 бензин 1998.

Водата се събира под стелката на шофьорското място, всичко друго е сухо.

Водата се появява там когато вали и аз шофирам по-продължително време.

Когато вали и аз не шофирам мисля, /но не съм сигурен/ че не се събира вода.

Водата не прави гьол или локва, но когато няколко дни е валяло, и аз съм шофирал мокета и почти цялата стелка от долната страна са мокри.

Проверявал съм филтъра на купето, когато вали въпросният е сух.

През лятото съм забелязал, че водата от кондеза на климатика си капе отпред в дясно където би трябвало.

От както съм я взел около 1 година, не съм доливал течност или антифриз тоест не губи течност.

Акумулатора ми се намира отпред в ляво до фаровете и под него няма никакви тапи, и не се събира вода.

Жилото за отваряне на предният капак е със здраво и плътно гумено уплътнение.

Отдолу под колата имаше една тапа, която липсваше сложих нова тапа, като въпросната и още няколко, които ми се видяха съмнителни бяха залепени със силикон за по-сигурно.

Предното ми стъкло си има номер, последните цифри от който, съвпадат с последните цифри от номера на рамата, предполагам, /но не съм сигурен/ че не е сменявано. Задното стъкло ако това има значение е сменявано.

При един от майсторите - махнахме чистачките и пластмасовата кора под тях за да се вижда всичко добре, изчистихме всички боклуци и изсипахме няколко литра вода, за да видим дали изтича нормално и дали вътре ще се събере вода, резултата беше че вътре вода не се появи.

В момента под стелката всичко е мокро.

Много бих се радвал, ако ми помогнете със съвети или ми препоръчате сервиз където да ми помогнат , от София съм.

Благодаря.

Редактирано от ilia2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен но мойе да влиза вода някъде от подкалниците да завихря ако са счупени макари малко и после от кормилната щанга. Но това е само предположение. Провери дали са здрави там уплутненията и дали са здрави подкалниците(корите). Отделно на един мой приятел четворката се пълнеше с вода от пробит отвор за кабели за усилвател(ако има някъде рязано и преправяно може и да е от това). Успех ти пожелавам със справянето с неприятния проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да не са ти запушени отводнителите на вратата. Ако павкаш има голяма вероятност, като си отваряш джама да излиза дима да влиза вода във вратата, но да няма как да се оттича. Пиши, като намериш проблема, защото явно си проверил почти всичко възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам дали проблема е същия като на а4-ката, но а4 е единственият автомобил в който можеш да отглеждаш рибки под предния капак има някаакви отводнители които се запушват от листа и други боклуци всеки месец го чистя защото иначе имам локва в краката на пасажера до мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен но мойе да влиза вода някъде от подкалниците да завихря ако са счупени макари малко и после от кормилната щанга. Но това е само предположение. Провери дали са здрави там уплутненията и дали са здрави подкалниците(корите). Отделно на един мой приятел четворката се пълнеше с вода от пробит отвор за кабели за усилвател(ако има някъде рязано и преправяно може и да е от това). Успех ти пожелавам със справянето с неприятния проблем.

Един от майсторите свали предният ляв подкалник и изчисти от там две шепи кал имах за момент надежда че това е причината, това стана преди няколко месеца. Майстора не е казал нищо за счупени подкалници и какви уплътнения имаш в предвид д да проверя ?

Относно допълнително пробивани отвори не съм забелязал, колата е с оригинално CD на Ауди и оригинални тонколони, свири доста прилично и музиката като цяло мисля, че не е пипана.

Виж да не са ти запушени отводнителите на вратата. Ако павкаш има голяма вероятност, като си отваряш джама да излиза дима да влиза вода във вратата, но да няма как да се оттича. Пиши, като намериш проблема, защото явно си проверил почти всичко възможно.

Да пуша и наистина си отварям прозореца. Къде са тези тапи как се проверяват и какво точно да гледам ?

Колега не знам дали проблема е същия като на а4-ката, но а4 е единственият автомобил в който можеш да отглеждаш рибки под предния капак има някаакви отводнители които се запушват от листа и други боклуци всеки месец го чистя защото иначе имам локва в краката на пасажера до мен.

До колкото разбрах при А4 е различно, при мен акумулатора се намира отпред в ляво и под него не може да се събира вода. Също и след детайлно оглеждане не съм забелязал никъде под предният капак, да има насъбрала се вода.

а шибедах имаш ли?

Не нямам шибедах.

Възможно ли е течността за чистачките и по специално за задната чистачка да влиза вътре, една тръбичка ми се измъква вече 2 пъти, и онзи ден я стегнах със свинска опашка. Въпросното прекъсване се намира на следното място - пред колата сме и отваряме капака в дясно най-блзико до чистачките има пластмасова кора, която тръгва от горе извива се, и продължава надолу има правоъгълна форма, и като отворим капачето вътре има кабели и тръбичката която в момента е стегната. Имаше един период обаче където изобщо не използвах задната чистачка и пак ставаше мокро.

Редактирано от ilia2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Къде са тези тапи как се проверяват и какво точно да гледам ?....

Като се наведеш ще ги видиш. Най-лесно е да свалиш кората на вратата та ако има буклуци да ги зачистиш. Не са тапи, а обикновени малки отвори от които да изтича водата.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имах същия проблем, на новата ми А4-ка след като си сложих аларма. Алармаджията пробил дукпа за кабела на сирената през един гумен тампон, и от там по кабела, покраи бушоните и локва в краката на шьофьора :-) Успех и весели Празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...