Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

ти сигурен ли си че е АУХ ИН? Защото според мен не е!

Това е извод за слушалки може да го ползваш за източник, но няма да те задоволи качеството :zustimm:сам си преценяш. То си е Фм трансмитер не е хубав плеяр. ако прочетеш темата ще разбереш

Наистина е AUX IN това на трансмитера, който е показал колегата, имал съм същия. Качеството на звука е наистина ужасно.

Да попитам отново за всеки случай. Някой успя ли да направи такава преработка на Audi Symphony 2 както на Chorus и останалите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

не съм правил никой не ми е пращал за да пробвам

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се че няма да стане номера на Symphony 2 защото като му вкарам касета без лента върти малко и я изкарва, докато Chorus-a си я върти до безкрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Chorus-а 2 може и без касетка.Превключваш CC/CD и избираш кое да свири,радиото или звука от външния източник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се че няма да стане номера на Symphony 2 защото като му вкарам касета без лента върти малко и я изкарва, докато Chorus-a си я върти до безкрай.

Има проблем механиката, неможе туко така да я изкара. Пъхни с лента и виж дали ще я свири. Другия вариянт е да ми го изпратиш и ще си ОК

РЕШАВАШ САМ :zustimm: ще стане няма къде да оДи :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти го изпрати той,аз ще изпратя моето.

Все още съм на морето и не мога да го извадя тъй като нямам 'ключове' тук.

Ако евентуално колегата го прати по-напред ще споделиш ли къде се подава сигнала.

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има проблем механиката, неможе туко така да я изкара. Пъхни с лента и виж дали ще я свири. Другия вариянт е да ми го изпратиш и ще си ОК

РЕШАВАШ САМ :lol: ще стане няма къде да оДи :zustimm:

Има проблем механиката на чейнджъра, тази на касетофона няма никакви проблеми. Точно заради тези проблеми с чейнджъра бях принуден да си изровя касетите отпреди 10 години и те си свирят без проблеми, само като вкарам тази без лентата, която ползвам за Chorus-a, я изкарва след няколко секунди. Няма как да ти го пратя скоро, защото не е при мен. На ремонт е за пореден път. Ако не успеят да ми оправят чейнджъра, ще ти го пратя, пък дано стане преработката с кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има проблем механиката, неможе туко така да я изкара.

Юлиански, някои механики имат защита от намачкване на лентата. Когато не се въртят и двете ролконавиващи зъбчатки, спират и вадят касетата.

Може би една касета трябва се преработи като лентата се "упъти" да не опира в главата, за да не вкарва шум. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ, това не го знаех!?!

отдавна спрях да се занимавам с касетофони освен с касетофони на ауди клуб :)

ВЕЛАС <_< ЕЛА ДА ТЕ ЧЕРПЯ БИРА НА ЯЗОВИРА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Докато чакам да си взема "симфонията" от поредния сервиз се зарових малко в схемата й. На картинката съм отбелязал с червено къде ми се струва, че трябва да се запоят кабелите. Моля колегата maximoff или някой друг който има представа да каже дали му се струват правилни тези места. bwy1316874317a.JPG

Линк към цялата схема. Намира се на 37-ма страница от файла. Линка го взех от тема на колегата Васил, надявам се да няма нищо против.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо нямам против,защото и аз се чудих къде съм запазил PDF-a като го търсих преди няколко дни.

Аз се сещам,че maximoff ми писа че не бил същия модел и каза по-добре да му го пратя.

А ти отваря ли го?

Аз го отварях,ама трябва да се махне и механиката на чейнджъра за да се стигне до платката.

Честно казано не ми се рискуваше и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглабял съм го на съставните му части. Трябва да свалиш чейнджъра и механиката на касетофона, за да стигнеш до платката, но за да е удобно за запояване си трябва да се разглоби почти напълно, което не е особено трудно. Иначе за модела, при мен part номера на устройсвтово съвпада с този от файла, така че и схемата би трябвало да съвпада, въпроса е кои са правилните места да се запоят кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не вземете да ми изпратите една симфонийка да и посФиря малко аз.

Трябва и съмфонииката да е при мен и схемата за да ти кажа на 100% за да няма инфекции :2gunsfiring_v1:и там където си отбелязал колега МАНОЛЕО НЕ Е. На това място АКО изкараш звук той ще като звука от адаптерна касета <_< Там само прескачаш главата.

Какъв е проблема да ми го изпратиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не вземете да ми изпратите една симфонийка да и посФиря малко аз.

Трябва и съмфонииката да е при мен и схемата за да ти кажа на 100% за да няма инфекции :2gunsfiring_v1:и там където си отбелязал колега МАНОЛЕО НЕ Е. На това място АКО изкараш звук той ще като звука от адаптерна касета <_< Там само прескачаш главата.

Какъв е проблема да ми го изпратиш?

Единия проблем да ти го изпратя е че искам да си оправя и чейнджъра, а не мога сам, затова "свирката" е постоянно по сервизи. За цяло лято е била при мен няма и седмица. Другия "проблем" е че ще ми е много по-кеф да си изкарам кабела сам макар и с малко чужда помощ. Спрямо теб нямам никакви опасения, защото виждам че си свършил работа на много хора и никой не се оплаква.

Защо не можеш да се опиташ да помогнеш по схемата и по снимки се чудя аз? Схемата вече я имаме, а аз имам и детайлни снимки на платката отпред и отзад. Снимките са хубави, не са правени с някой телефон с 2-3 мегапиксела камера. Щом аз успявам по схемата и по снимките да се ориентирам кой елемент кои е, би трябвало и ти да можеш без никакви проблеми.

На Chorus-а който е сниман на първа страница на темата кабелите не са ли запоени на същите места, които аз съм отбелязал на схемата на Symphony-то? Имам предвид чисто схематично иначе е ясно че платките не са еднакви на външен вид.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре пробвай там но ако има "жужене и бръм" трябва филтър или ако има звук чуйго и виж дали си доволен :2gunsfiring_v1:

друг вариант евентоално при жужене и бръм пробвай на м/у Р226 и Р225 десен канал и ляв м/у Р325 и 326 НО ВИЖ ИМАЛИ НАПРЕЖЕНИЕ С УРЕД ТАМ И КАКВО Е ДА НЕ ДУМНЕШ МП3то

Но най-вероятно няма да стане и ще трябва да се търси другаде от отгоре има още два входа.

Пробвай за сега там където си решил ти на Ц224 и Ц324 СМЕЛО :gruebel:

на чоруса и концертите ползвам прекарването на звука през доллбито <_< там е малко по различно (можело е заводски да си има такъв вход аз само го изкарвам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...