Jump to content

Изгоря ми диска 160GB 7200 Seagate


Recommended Posts

Харда се дели на 2 части - електроника (платката дето е отдолу) и механика (това дето е вътре в харда почите на които е инфото, главите и останалите механични части)

ако повредата е в електрониката можеш много лесно да се оправи като просто вземеш платка от друг хард същата марка и модел и смениш платката - харда ще тръгне и ще си прехвърлиш информацията.

ако обче проблема е в механиката - или недай боже в самите плочи - ремонта е много труден и не е сигурно дали въобще ще може да се възстанови нещо.

та съвета ми е да си потърсиш някой със същия хард да подмяна на електрониката или да го дадеш в сервиз където евентуално може да имат подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам електрониката се държи на 6-7 болта....вземаш друга и слагаш....ако стане ще черпиш човека дето ти е дал другия хард...ако не стане си назад с важна (предполагам) информация.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам електрониката се държи на 6-7 болта....вземаш друга и слагаш....ако стане ще черпиш човека дето ти е дал другия хард...ако не стане си назад с важна (предполагам) информация.....

В такьв случай, някой кандидат за ЧЕРПЕНЕ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди четири години и аз имах същия проблем. Попаднах на един сервиз, като им поставих условие купувам си от вас хард но искам да ми прехвърлите инфото от стария. Нямах въобще грижи занесох целия комп и на другия ден беше готов с нов уиндоос и т.н. Това ми струваше цената на харда плюс 20 лв. за услугата. Пак повтарям това беше още през лятото на 2005г. Така че сега това го правя във всеки сервиз за компютри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kазаха ми, че някьде ги правели, но за много пари....

Не знам колко са много пари.

И не знам как е изгорял харда.

Ако да кажем имаш 100-150$ може и да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди четири години и аз имах същия проблем. Попаднах на един сервиз, като им поставих условие купувам си от вас хард но искам да ми прехвърлите инфото от стария. Нямах въобще грижи занесох целия комп и на другия ден беше готов с нов уиндоос и т.н. Това ми струваше цената на харда плюс 20 лв. за услугата. Пак повтарям това беше още през лятото на 2005г. Така че сега това го правя във всеки сервиз за компютри.

просто са те прецакали,нищо му е нямало на харда ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто са те прецакали,нищо му е нямало на харда ти.

Едва ли нищо му е нямало, просто хората са си поиграли да го подпалят и да му източат инфото на човека, обикновено е възможно при дефекта в който дисковете започват да щракат при включване и не искат да се разпознаят. Това става когато главите не могат да се позиционират точно върху цилиндъра и/или не могат да прочетат някой "важен" сектор. Обикновено с много иргачка така дефектирал диск тръгва, той след като прескочи теста работи в известна степен и е възможно да се извадят нещата. По моите наблюдения при този дефект диска тръгва само при определена температура и определено трябва да си търпелив за да го хванеш. Не винаги става разбира се.

Ако изобщо не тръгва, тогава може да се пробва с друга електроника.

Ако са повредени плочите и трябва да се вади каквото е останало - тогава е доста сложно и аз поне не знам къде може да ти го направят. Може би Мечо има нещо в предивд.

АКо диска ти просто щрака, и не се разпознава, остави го за 15 мин. да се смръзне в камерата за дълбоко замразяване и след това го включи и рестартирай компа докато на някой щастлив път успее да се разпознае и зареди. Не забравяй предварително да си си сложил втори диск със операционна система за да има къде и как да прехвърляш. Всяко такова "тръгване" е на късмет и може да е последно.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изобщо не тръгва, тогава може да се пробва с друга електроника.

Ако са повредени плочите и трябва да се вади каквото е останало - тогава е доста сложно и аз поне не знам къде може да ти го направят.

доколкото знам до скоро в БГ нямаше кой да се занимава с точно такъв проблем,но кой знае,гениите не спят :hilezh: ,ето агент Тенев решава декартови задачки в една друга тема,що да не е почнал реанимация и на прецакани хардове :flehan:

Иначе колега ти изхождаш от собствената си почтеност...,но не си само ти в тоя бранш за жалост,а за тарикатлъци от сорта(сменени дъна,карти и др.п. без нужда и заради "печалбата" на гърба на наивника) много можем да разказваме.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в сервиза на старата ми работа е идвал хард който не го детектва дъното и още от началото тръгваше с мощтно тракане...Свалих платката на харда, препоих я цялата, духнах чиповете със станцията за горещ въздух, минах с гумичка площадките където платката се свързва с главата на харда......Харда тръгна, свалих инфото....на друг хард пък му беше гръмнал един чип, за радост имах същия такъв с прецакана механика, размених чиповете и клиента още си е с тоя хард.....и имах и още един случай...но там беше гръмнал един диод на платката и след замяната си работеше нормално :hilezh: ....та идеята ми е че е малко индивидуално и това твоя хард как ще се подкара, просто трябва да го види човек който знае какво прави :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто са те прецакали,нищо му е нямало на харда ти.

вЪОБЩЕ НЕ СА МЕ ПРЕЦАКАЛИ КОЛЕГА, ЗАЩОТО ХАРДА АЗ САМ СИ ГО ИЗГОРИХ ЕТО КАК СТАНА: КОМПА РАБОТЕШЕ И АЗ РЕШИХ ДА ПОДВЪРЖА ЕДИН ДОПЪЛНИТЕЛЕН ВЕНТИЛАТОР И ДОКАТО РЪЧКАМ ЖИЦИТЕ ГЛЕДАМ НЕЩО СВЕТКА НА ПЛАТКАТА НА ХАРДА ВСЕ ЕДНО СИ ЗАПАЛИЛ МАГНЕЗИИ. ИЗКЛЮЧИХ ВСИЧКО ОТКАЧИХ ХАРДА И КВО ДА ТИ КАЖА ЕДНАТА ИНТЕГРАЛА СИ БЕШЕ ДАЛА ФИРА ТАКА ЧЕ.... НЕ СЕ ИЗКАЗВАЙ НЕПОДГОТВЕН КАТО НЕ ЗНАЕШ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС. бИЛИ СА МЕ ПРЕЦАКАЛИ - ДРЪН-ДРЪН.

ХОДИХ ПРИ ДОСТА СПЕЦИАЛИСТИ И ПОВЕЧЕТО КАТО ТЕБЕ МЕ УБЕЖДАВАХА ЧЕ НЯМАЛО КАК ДА СТАНЕ И Т.Н. НО ВСЕ ПАК СЕ НАМЕРИХА И ДОБРИ СПЕЦИАЛИСТИ, КОИТО МИ ПРЕХВЪРЛИХА ИНФОТО ОТ ПОРЯДЪКА НА 60 ГБ. НА НОВИЯ ДИСК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен в Итема ми взева 80 кинта ..но беше от лаптоп диска и чаках 6 месеца докато намерят същия диск.. за PC нещата сигурно са други защото имат повечко материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОДВЪРЖА ЕДИН ДОПЪЛНИТЕЛЕН ВЕНТИЛАТОР И ДОКАТО РЪЧКАМ ЖИЦИТЕ ГЛЕДАМ НЕЩО СВЕТКА НА ПЛАТКАТА НА ХАРДА ВСЕ ЕДНО СИ ЗАПАЛИЛ МАГНЕЗИИ. ИЗКЛЮЧИХ ВСИЧКО ОТКАЧИХ ХАРДА И КВО ДА ТИ КАЖА ЕДНАТА ИНТЕГРАЛА СИ БЕШЕ ДАЛА ФИРА ТАКА ЧЕ.... НЕ СЕ ИЗКАЗВАЙ НЕПОДГОТВЕН КАТО НЕ ЗНАЕШ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС. бИЛИ СА МЕ ПРЕЦАКАЛИ - ДРЪН-ДРЪН.

хубо де аз съм кривия,ти си едно от щастливите изключения.И що викаш само не става ясно. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправяли са ми 4 диска до сега, чакам тези дни да си взема поредния (явно е настъпил апокалипсис за хардовете....). Доволен съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...