Jump to content

Търся по нова версия на MMI


Recommended Posts

Някой ако знае откъде мога да си намеря по нова версия на MMI ще бъде супер. Сегашната ми е 11.4 , търся поне 5150 или 5170. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 345
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
пичове, дайте инфо какво следва по - нататъка и какво се печели от новия софт

айде открехнете ме

някой може ли да съдейства който си го е правил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поне това което аз разбрах, е че прави картата на навигацията от 2D на 3D. Оправя разни бъгове, като например DSP-BOSE опцията "Surround", която по някое време се връща към стандартното "Normal" и трябва пак да се избира. Коригира софтуера на блутут връзката, коригира заспалия сензор за дъжд и т.н. Появяват се и нови менюта.

Абе готини работи с две думи :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият вариант е в Порше срещу 80лв мисля,

другият е при някой който разбира.

Аз бих избрал на 100% първия вариант

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната версия е на 3 диска и е 5570. Горната 5170 е бъгава и не е за А6 а за А4/А5.

да, и аз четах че били три диска, а някои търговци в ebay некоректно предлагали два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отпреди няколко дни съм с най-новия MMI, ъпдейтнат в Порше. Разликите са доста и предимно НЕ визуални. От визуалните при мен се появи само 3D карта. Но за сметка на това повечето неща работят някак си по-правилно. Особено радио тунерът и сензора за дъжд. Всъщност се актуализира почти всичко - телефон, управление на аудиото (звукът се промени в още по-положителна посока), премахва се бъг в Босе-то при 07 модела, при който от време на време свирва само единия канал, намирам разлика в отварянето и затварянето на стъклата (комфорт опцията, като, че ли наистина работи) и т.н.

Ъпдейта в Порше струва 81 лв, обаче си е чакане здраво - при мен отне 4 часа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ъпдейта не бих тръгнал да си го правя сам. В Порше ми обясниха, че имало случаи на изгоряли модули. И ако нещо станело, щяло да си е за моя сметка, не се покривало от гаранцията, защото ъпдейта не се "налага", всичко си работи, а аз си го искам сам, което те избягвали да го правят! Даже се подписах под това... Слава всевишния, нищо не гръмна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ъпдейта не бих тръгнал да си го правя сам. В Порше ми обясниха, че имало случаи на изгоряли модули. И ако нещо станело, щяло да си е за моя сметка, не се покривало от гаранцията, защото ъпдейта не се "налага", всичко си работи, а аз си го искам сам, което те избягвали да го правят! Даже се подписах под това... Слава всевишния, нищо не гръмна :hilezh:

Т.е. дори и те да ти подновят софтуера ако нещо стане не поемат щетите?

То по тая тяхната логика и смяната на масло не е наложителна, то всичко си работи преди това, питайте италиацните :)

А управлението на сензора за дъжд е сравнително наложителен ъпдейт, някой път при движение с ниска скорост доста се успива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А управлението на сензора за дъжд е сравнително наложителен ъпдейт, някой път при движение с ниска скорост доста се успива...

много ме изнервя моят :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни си инсталирах новата версия 55.7.0 на Audi Q7, 2007. Този софтуер е подходящ за всички автомибили с MMI (Multi Media Interface) High. 4L0.998.961 е номера на частa от Audi. Направих си го сам, не толкова да си спестя 80 лв., а от инстерес. Няма нищо сложно, малко компютърни познания и търпение (отнема около час и 40 мин до два часа). Следват се инструкциите от дисплея. Има го в доста торенти, но повечето не са читави. Можете да го изтеглите от тук, напълно безплатно. Copy и Paste адреса в address bar.

http://rapidshare.com/files/202289190/MMI-...8.961-cd1-3.rar

http://rapidshare.com/files/202295668/MMI-...8.961-cd2-3.rar

http://rapidshare.com/files/202297702/MMI-...8.961-cd3-3.rar

Ще трбва да extract всички папки и файлове преди да ги запишите на най-бавната скорост, която имате на CD+R (CD-R не винаги се разчита от колата). Много е важно да сте extract всички файлове преди да ги запишете на диск - Disc 1 (332 folders, 215 files), Disc 2 (199 folders, 93 files), Disc 3 (437 folders, 285 files), ако получавате друго - не започвайте инсталацията!

Следвайте инструкциите по-долу:

Ако вашата версия е 51.5.0, ще ви са нужни само DISC 2 и DISC 3.

Ако версията ви е преди 51.5.0 почнете от DISC 1.

1. Вкарайте DISC 1 в CD устройството като първи диск.

2. Натиснете бутона SETUP и едновременно с това бутона RETURN. Задръжте ги натиснати за около 3-5 секунди, за да се появи UPDATE MENU.

3. Натиснете SWUPDATE бутона (долен десен).

4. Потвърдете CDROM като източник и изчакайте да зареди METADATA FILE от диска.

5. Потвърдете с YES да започне инсталацията и следвайте инструкциите от дисплея.

6. След като се инсталират файловете потвърдете с YES REBOOT MMI.

Извадете DISC 1 и вкарайте DISC 2.

1. Повторете процедура 2 и 3 както по-горе. На DISC 2 са файловете за обновяване на bluetooth/telephone модул, ако имате такъв.

2. Трябва да се инсталира на два етапа. Първият ще обнови само MAIN4/App, след което MMI трябва да се рестартира, както процедура 6 по-горе.

3. При повторната инсталация от DISC 2 ще се обнови и MAIN6/App.

Ако не инсталирате DISC 2 повторно, Bluetooth модула ще бъде деактивиран. Макар, че може да го инсталирате по-късно е препоръчително да го направите сега.

Извадете DISC 2 и вкарайте DISC 3.

1. Повторете процедури 2 и 3, както при DISC 1.

DISC 3 ще поднови оставащите инсталирани модули, в зависимост от екипировката на автомобила (например: digital tv tuner, bose system и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процедурата е ясна, ама какво правят тези които са без гаранция на автомобилите и искат ъпдейт на ММИ. Ако го направим в порше пак няма да има гаранция ако нещо се скапе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията не включва безплатно обновяване на софтуер. Все пак говорим за софтуер, който управлява модулите, а не ги заменя. Не виждам от какво се притеснявате- не е задължително да го правите- все едно да имате компютър в къщи на Windows xp и да го обновите с Windows Vista и да очаквате да се скапе от самото обновяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията не включва безплатно обновяване на софтуер. Все пак говорим за софтуер, който управлява модулите, а не ги заменя. Не виждам от какво се притеснявате- не е задължително да го правите- все едно да имате компютър в къщи на Windows xp и да го обновите с Windows Vista и да очаквате да се скапе от самото обновяване.

говори в единствено число, само за колегата sky. Аз ще го направя, а гаранцията я знам - Франция 1993г. :flehan:

то сега имам софтуерни бъгове, няма да стане по зле след ъпдейта мисля.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. дори и те да ти подновят софтуера ако нещо стане не поемат щетите?

То по тая тяхната логика и смяната на масло не е наложителна, то всичко си работи преди това, питайте италиацните :hilezh:

А управлението на сензора за дъжд е сравнително наложителен ъпдейт, някой път при движение с ниска скорост доста се успива...

Да, НЕ ги поемат, дори изрично ме помолиха да се подпиша на листа със сервизната поръчка. Странно, но факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...