Jump to content

Търся по нова версия на MMI


Recommended Posts

Днес прекодирах MMI, играх си с настройките на "mute", кодирах телефона, че е само "base plate" и едната от грешките изчезна. Порових се в зеленото меню, пробвах разни неща. Обаче си останаха последните 2 грешки, от които едната е за CP active. Порових се в зеленото меню, пробвах разни неща, но нищо. С една дума звук от радиото и от CD-то няма заради последната грешка. Явно ще трябва да отида да ми махнат СР и да видя какво ще стане. Искаше ми се да намеря причината за активирането на СР след ъпдейта към 5570 защото явно процеса не е толкова безболезнен и винаги може да има странични ефекти за които човек трябва да е подготвен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 345
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес сутринта имах запазен час в Порше Запад и ми махнаха Component Protection-a. Радиото и CD-то заработиха отново :). Цялата работа отне 2 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Преди малко изтеглих 3-те диска за 5570 и обнових а8-цата от 0770 до 5570 от раз. Всичко си работи без проблем. Единствения проблем който се появи , който го имах и преди е телефона.Намира ми на ГСМ-а синия зъм но при опит да се свържа с колата нестава. Сега когато стигнах до 2-рия диск ми изписа,че няма какво да ъпдейтва.Всичко го ъпдейтнало от 1-вия.Ъпдейтва разни неща и от 3-тия диск.Прекарах отново дисковете 1-2-3 но си показваше,че всичко е ъпдейтнало и няма какво повече. Та реално каквото е имало е ъпдейтнало от CD1 и CD3. От CD2 не пожела нищо да ъпдейтне. Опитах се ръчно да маркирам разни неща но не ми позволи. Но каточели всичко си работи и няма проблеми освен проблема от преди (bluethooth-а).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред. Просто версията с моторолата под подлакътника не подържа външни устройства.Трябва да се смени модула с такъв от фейслифта който е без слушалка фабрично.Но са пари и не ми се занимава. Сложих сим картата в моторолата и всичко тръгна от раз.Та директния ъпгрейд от 0770 до 5570 е успешен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Версията ти е 07.7.0 като на колегата над теб. Погледни мнението му, същия случай си. Прекарай дисковете поне по 2 пъти за по-сигурно :)

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Вчера минах всички процедури по ъпдейта до версия 5570. След това, обаче ми направи впечатление, че от менюто CAR ми е изчезнало подменюто Instrument Cluster . Някои би ли дал идея как мога да си го извадя отново и дали няма и други подобни неща, които са се "изключили"? Докато блеех в дисплея по време на ъпдейтите видях, че имаше и няколко такива на интерфейса... съмнявам се да са бутнали само Instrument clustr-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни си зеленото меню (скритото) и от там ще можеш да си пускаш/спираш каквото си поискаш. Нормално е след ъпдейт да изчезват разни неща. Другия вариант е да ползваш VCDS и от там да си изкараш липсващите неща в MMI. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 5/26/2009 at 12:48, VessQ7 написа:

Колеги , как да запиша ММИ диска ? 

ISO disk , data disk , разархивиран ??

Никаде не пише в какъв формат да се запишат  а вкарах колата в bootloader режим и иска update 

Моля за помощ ! 

 

На 5/26/2009 at 12:48, VessQ7 написа:

Преди два дни си инсталирах новата версия 55.7.0 на Audi Q7, 2007. Този софтуер е подходящ за всички автомибили с MMI (Multi Media Interface) High. 4L0.998.961 е номера на частa от Audi. Направих си го сам, не толкова да си спестя 80 лв., а от инстерес. Няма нищо сложно, малко компютърни познания и търпение (отнема около час и 40 мин до два часа). Следват се инструкциите от дисплея. Има го в доста торенти, но повечето не са читави. Можете да го изтеглите от тук, напълно безплатно. Copy и Paste адреса в address bar.

http://rapidshare.com/files/202289190/MMI-...8.961-cd1-3.rar

http://rapidshare.com/files/202295668/MMI-...8.961-cd2-3.rar

http://rapidshare.com/files/202297702/MMI-...8.961-cd3-3.rar

Ще трбва да extract всички папки и файлове преди да ги запишите на най-бавната скорост, която имате на CD+R (CD-R не винаги се разчита от колата). Много е важно да сте extract всички файлове преди да ги запишете на диск - Disc 1 (332 folders, 215 files), Disc 2 (199 folders, 93 files), Disc 3 (437 folders, 285 files), ако получавате друго - не започвайте инсталацията!

Следвайте инструкциите по-долу:

Ако вашата версия е 51.5.0, ще ви са нужни само DISC 2 и DISC 3.

Ако версията ви е преди 51.5.0 почнете от DISC 1.

1. Вкарайте DISC 1 в CD устройството като първи диск.

2. Натиснете бутона SETUP и едновременно с това бутона RETURN. Задръжте ги натиснати за около 3-5 секунди, за да се появи UPDATE MENU.

3. Натиснете SWUPDATE бутона (долен десен).

4. Потвърдете CDROM като източник и изчакайте да зареди METADATA FILE от диска.

5. Потвърдете с YES да започне инсталацията и следвайте инструкциите от дисплея.

6. След като се инсталират файловете потвърдете с YES REBOOT MMI.

Извадете DISC 1 и вкарайте DISC 2.

1. Повторете процедура 2 и 3 както по-горе. На DISC 2 са файловете за обновяване на bluetooth/telephone модул, ако имате такъв.

2. Трябва да се инсталира на два етапа. Първият ще обнови само MAIN4/App, след което MMI трябва да се рестартира, както процедура 6 по-горе.

3. При повторната инсталация от DISC 2 ще се обнови и MAIN6/App.

Ако не инсталирате DISC 2 повторно, Bluetooth модула ще бъде деактивиран. Макар, че може да го инсталирате по-късно е препоръчително да го направите сега.

Извадете DISC 2 и вкарайте DISC 3.

1. Повторете процедури 2 и 3, както при DISC 1.

DISC 3 ще поднови оставащите инсталирани модули, в зависимост от екипировката на автомобила (например: digital tv tuner, bose system и т.н.).

Vess , май само ти си ми спасението :) 

 

мми.jpg

Редактирано от petko90
Качена снимка на версията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте. нов съм и искам да попитам някой ако има най новия ъпдайт за моята нека сподели линк . Коя е последната версия на която трябва да кача дирекно след моята. прилагам снимка? и каква е разликата?

20181031_115205.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Няма ли някой който да качи тези 3 диска наново за ъпдейта? Никъде не мога да намеря съществуващи линкове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 1 month later...

не става за теб

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, инсталирах и трите диска от линка по-горе. Проблемът е че задната ми камера не работи при включване на задна (както беше преди). Освен това не мога да си регулирам въздушното окачване ръчно. Когато натискам бутона CAR не излиза същото (възможност за избиране на височина). 

Става въпрос за Ауди Q7 2008 година. Някой може ли да ми даде решение на проблема ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...