Jump to content

Шум При Движение


KAD

Recommended Posts

Колеги смених гумите с летни преди 2 месеца гумите са MAXXISS SUPREMA купих ги миналата година и съм им навартял 10000к.Дотук добре носе появи шум който започва от 30 км/в час и над 80 км/ч изчезва. Ходих по маистори дигаха колата въртят колелата няма шум стъпя ли на пътя и се почва ....шума е равномерен и с увеличаване на скороста намаля най- силен е около 35-40 км/ч.Не е бръмчене а по- скоро тънък вой. идей....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем го имам на другото Ауди.Карах със зимни до края на март горе долу и никакав шум или т.н.Отивам сменям и слагам летните от миналата година и се започна.При мен най силно е на 40км/ч.Май се чува повече от дясната страна.Колеги помагайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги смених гумите с летни преди 2 месеца гумите са MAXXISS SUPREMA купих ги миналата година и съм им навартял 10000к.Дотук добре носе появи шум който започва от 30 км/в час и над 80 км/ч изчезва. Ходих по маистори дигаха колата въртят колелата няма шум стъпя ли на пътя и се почва ....шума е равномерен и с увеличаване на скороста намаля най- силен е около 35-40 км/ч.Не е бръмчене а по- скоро тънък вой. идей....

Ами като сложеш зимните гуми пак ще разбереш от какво е шума! Иначе всеки майстор ще ти казва квот му дойде на акъла. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги смених гумите с летни преди 2 месеца гумите са MAXXISS SUPREMA купих ги миналата година и съм им навартял 10000к.Дотук добре носе появи шум който започва от 30 км/в час и над 80 км/ч изчезва. Ходих по маистори дигаха колата въртят колелата няма шум стъпя ли на пътя и се почва ....шума е равномерен и с увеличаване на скороста намаля най- силен е около 35-40 км/ч.Не е бръмчене а по- скоро тънък вой. идей....

е не можеш ли да усетиш сам разликата с предните и сегашните гуми?Ако си познаваш колата като шумове,би трябвало да я усетиш на секундата ако е от гумите,лагер не почва да вие така изведнъж.Друг е въпроса,че с по-тихите летни гуми е напълно възможно сега да чуваш вече отчетливо тръгналия лагер и да ти се струва,че е "нов" шума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги смених гумите с летни преди 2 месеца гумите са MAXXISS SUPREMA купих ги миналата година и съм им навартял 10000к.Дотук добре носе появи шум който започва от 30 км/в час и над 80 км/ч изчезва. Ходих по маистори дигаха колата въртят колелата няма шум стъпя ли на пътя и се почва ....шума е равномерен и с увеличаване на скороста намаля най- силен е около 35-40 км/ч.Не е бръмчене а по- скоро тънък вой. идей....

колега тея гуми MAXXISS SUPREMA са отвратителни гуми. Имах ги същите купих ги чисто нови и на първият месец ги махнах и сега хващат прах в гаража, от гумите ще ти е проблема. СИГУРЕН СЪМ НА 100%.

поздрави :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моите са Дънлоп,имат 5-6мм грайфер.В мазето седяха на тъмно,хладно и легнали.Какво толкова са се прецакали за 3-4 месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моите са Дънлоп,имат 5-6мм грайфер.В мазето седяха на тъмно,хладно и легнали.Какво толкова са се прецакали за 3-4 месеца

колега получило се е така защото в мазето е влажно винаги и гумите са си изгубили до някаква степен качеството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега получило се е така защото в мазето е влажно винаги и гумите са си изгубили до някаква степен качеството

:flehan::hilezh: А ако бяха на колата, а не в мазето щяха да са на сухо :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав колега.Ще се сменят гуми като за начало.Но на мен ми се струва да не е тръгнал лагера на главината.Ама пък точно след смяната на гумите??????малко странно,ама..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си грайферите.. да не е заседнало някое камъче и то да издава звука :smilie_colors1:

Преди 1 седмица имах такъв 'проблем' и полудях, докато пред блока не видях, че едно продълговато камаче е влязло между грайферите и то е издавало неприятния шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не можеш ли да усетиш сам разликата с предните и сегашните гуми?Ако си познаваш колата като шумове,би трябвало да я усетиш на секундата ако е от гумите,лагер не почва да вие така изведнъж.Друг е въпроса,че с по-тихите летни гуми е напълно възможно сега да чуваш вече отчетливо тръгналия лагер и да ти се струва,че е "нов" шума.

И със зимните гуми е същото положение и като натисна спирачка се усилва аз мисля че е лагер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен "проблем" да го нарека. Смених зимните с летни и колата ми започна да вие. Като картам с над 60км/ч си е шумна. Гумите са GoodYear Exellce 15-ки. Първото което поглендах е дали са сложени правилно, шарката и на четирите си както трябва. Явно гумите са такива, малко по-шумни. Въпреки, че би трябвало зимните да се по-шумни заради по-дълбокия грайфер. Зимните са ми Fulda. Виенето не е много, но все пак е шумничка и леко ме дразни като я покарам по-дълго извънградско.

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип този ефект се получава когато гумите се износват неравномерно. А под не равномерно имам предвид че се износва с леки вдлъбнатини по края на протектора които са трудно забележими за човек който не знае какво да гледа. Всеки добър гумаджия може да ти каже дали имаш такъв проблем в гумите които имаш като прокара ръка по протектора. А въпросния проблем се получава най вече при някаква неизправност по предницата и най-вече от не работещи в параметри амортисьори/може и да не са изтървали но да не работят като хората/. Така, че и най-добрите гуми да си сложиш пак може да стигнеш до този проблем. И колкото е по широка гумата толкова този проблем ясно изразен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така , днес смених местата на предните гуми и шума поизчезна. Казвам поизчезна щото духаше силен вятър когато тествах и се чуваше друг шум не от колата. Но ефект има . Пък и гумите ми са едни ама мани бегай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де зимните ми гуми са дънлоп winter sport класна гума и пак шумят може ли да има значение понеже и четерите са еднакви при смяната да съм им разменил местата коя опред коя отзад и заради това да е повече шума .Със сигурност като го свалях не съм ги белязал кои са били отпред и кои отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де зимните ми гуми са дънлоп winter sport класна гума и пак шумят може ли да има значение понеже и четерите са еднакви при смяната да съм им разменил местата коя опред коя отзад и заради това да е повече шума .Със сигурност като го свалях не съм ги белязал кои са били отпред и кои отзад

Има значение единствено ако са с посока или са асиметрични и си ги обърнал,но не и предни със задни..

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип този ефект се получава когато гумите се износват неравномерно. А под не равномерно имам предвид че се износва с леки вдлъбнатини по края на протектора които са трудно забележими за човек който не знае какво да гледа. Всеки добър гумаджия може да ти каже дали имаш такъв проблем в гумите които имаш като прокара ръка по протектора. А въпросния проблем се получава най вече при някаква неизправност по предницата и най-вече от не работещи в параметри амортисьори/може и да не са изтървали но да не работят като хората/. Така, че и най-добрите гуми да си сложиш пак може да стигнеш до този проблем. И колкото е по широка гумата толкова този проблем ясно изразен.

Приятелю Audi TDI sport, ето това ти е отговорът на въпроса. Никакви главини не са това. Имам абсолютно същия проблем с гуми висок клас на един сезон сложени на чисто нова кола на 4500 км.

Принципно гуми ,който ги дават по-добри за дъжд са малко шумнички..

Именно моите са такива - GOODYEAR - F1 GSD3 (http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=132)

Което се добавя към горепосочения проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги драмата се оказа във гумите просто са малко по-шумни с повече нарези са по шарката .както каза колегата преди мен гуми за вода са малко по-шумни .благодаря за мненията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...